2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar merhaba 45 günlük bebisim var doğduğundan bu yana gözü capaklaniyor doktora götürdüm damla verdi netira ama kaynanam bebek küçük damla söyle yapar böyle yapar diye kafamı bulandırdı acaba aranızda kullanan var mi

Kızlar merhaba 45 günlük bebisim var doğduğundan bu yana gözü capaklaniyor doktora götürdüm damla verdi netira ama kaynanam bebek küçük damla söyle yapar böyle yapar diye kafamı bulandırdı acaba aranızda kullanan var mi
Merhaba benim bebeğimin doğduğu andan itibaren 1 buçuk ay çapağı oldu netira 1 hafta kullandım hiçbir şey olmaz kullanabilirsin ayrıca doktor çay demi koy demişti o çok iyi geldi pamuğa çay demini sürüp koydum onun dışında ellerini iyice temizleyip serçe parmağınla göz pınarını yavaş yavaş ovala kanalları açılsın bunuda doktor dedi biz bu şekilde hallettik

Merhaba benim bebeğimin doğduğu andan itibaren 1 buçuk ay çapağı oldu netira 1 hafta kullandım hiçbir şey olmaz kullanabilirsin ayrıca doktor çay demi koy demişti o çok iyi geldi pamuğa çay demini sürüp koydum onun dışında ellerini iyice temizleyip serçe parmağınla göz pınarını yavaş yavaş ovala kanalları açılsın bunuda doktor dedi biz bu şekilde hallettik
Teşekkür ederim canım bende yapıyim

Bizde kullandık yakmıyo bile bebeğin gözünü damlatınca ağlamadı 2 güne de geçirdi kullanın bence

Oğlum 3 aylik oldu hiç gündüz uykusu yok emerken uyuyor bırakınca gözler açılıyor ne açık hava ne bebek arabası ne banyo ne masaj etki etmiyor. Nasıl dayanıyor anlamıyorum 🫠

Saçmalamış eczaneden alıp sağlık ocağında yaptırdık.
Evde iş yapamıyorum ki sürekli bende bebik

Ben 2 günlükken hastanede verdim emzik bu arada. İyi ki de vermişim diyorum hep . Annem emzikli çocuk kolay bakılır diyordu hep , bir aydan sonra versek kabul etmeyebilir diyordu baktım cokcok parmaklarını emiyor hep bari emzik emsin dedik verdik gitti 😂 suan uykuya geçerken kullanıyorum , huysuz anında , banyodan sonra giydirirken ağlarsa …
Ne sanslisiniz

Bütün gün bir kahvelik vakit arıyorum kendime anca buldum o da 5 dk içinde içmem lazım😄 bu fincanım bebesi asssla uyumayanlara gelsin 🥲

Eklentiler

• IMG_1655.jpeg
    IMG_1655.jpeg
    73,7 KB · Görüntüleme: 17
3 ay 1 haftalıgız gunduzlerı saat başı beslenmek istiyor ve her seferınde cok az beslenıyor ben mapcagımı şaştım kaç gundur çişli bez sayısı iyi ama bence kilo almıyor bu zamana kadar guzel almıstı zaten düşük kilo dogmustu cok mutsuzum

3 ay 1 haftalıgız gunduzlerı saat başı beslenmek istiyor ve her seferınde cok az beslenıyor ben mapcagımı şaştım kaç gundur çişli bez sayısı iyi ama bence kilo almıyor bu zamana kadar guzel almıstı zaten düşük kilo dogmustu cok mutsuzum
algıları açıldığı için mi öylr acaba, karanlık bir odada emzirmeyi denedin mi hiç?

algıları açıldığı için mi öylr acaba, karanlık bir odada emzirmeyi denedin mi hiç?
Gecelerı cok sıkıntı yok aslında ama gene bi azalma var gündüzler daha cok azaldı algıdan olabılır dedıgın gibi ama nasıl duzelcek acaba/(

Evde dijital tartın varsa eğer önce kendini sonra bebekle beraber bi çıkıp bakabilirsin kilosuna belki de alıyodur ben öyle yapıyorum doktorla birebir aynı çıkıyo

Biz de bugün 3. Ay muayenesi olduk, 61 cm 5770 gr.
Doğduğundan bu yana 10 cm uzadı doğduğunda 3540 gr dı
3. Ayda aşı yok
4. Ayda başka aşılar ve rota nın 2. Dozu olacakmış
Memenjiti 5. Ayda da 7. Ayda da yaptırabilirsiniz dedi.
Sırt üstü yatırmaya devam edin dedi. Tummy time a devam dedi.
4. Aydan sonra demir ilacına başlancakmış.
Başinı 180 derece çevirip sizi takip etmesi lazım, annenin sesine yönelmesi lazım, gülücükler ve mırıldanmalar sesli çığlıklar atması lazım dedi
Kendi uyanmadıkça uyandırmayın dedi.
6. Ayın sonuna kadar bir uyku rutini oluşması lazım dedi
İnstagram dan uykumeleği diye bir sayfa önerdi.
Bu günlerde çok adrenalin yaşadığı için elleri ve ayakları çok terleyebilirmiş, çorap giydirmene gerek yok açık kalabilir dedi.
Gaz sorunları devam etmiyorsa damla bırakılabilir dedi .
Erkek bebekler kız bebeklere göre daha çok ağlarlarmış, daha az konuşkan olurlarmış benim bebişim kız gerçekten de konuşmayı çok seviyor, fakat erkekleri uyarmak gerekiyormuş. O ağlasa bile, sesi çıkmadan dursa bile ona laf atıp teşvik etmek gerekiyormuş.
3. Aydan sonra 1 2 hafta içinde göz muayenesi öneriyor.
Gün içinde bir oyuncağı 3 5 kere gözleriyle takip ettirmemi söyledi, aşağı yukarı sağa sola
Çıngıraklı çoraplar varmış onları giyerse, ayağını salladığında ses geldiğinde neden-sonuç ilişkisi kurmasına yardımcı oluyormuş .

Aklıma gelenler bunlar kızlar 💕💕

X