2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bizde bugün 3 aylık olduk
Okuyorum yazdıklarınızı fırsat buldukça ama yazamıyorum telefonu elime alıp keyif yapamıyorum hep alt değiştir uyut yedir bebegimi uyuyunca da temizlik yemek derken günler nasıl geçiyor anlamıyorum
Benim sorunum sütüm bitti neredeyse hiç yok sagiyorum elimle sıkarak 10 cc zor çıkıyor
Makina aldım ondada daha biberona damlamadan hortumunda sütüm bitiyor
Malt icecek , hoşaf, su, dereotu , bestlak damla kullanmadığım denemediğin şey kalmadı son günleri galiba kızımın emdiği çok üzülüyorum hep azdı zaten ama önceden gene 30 40 cc çıkıyordu 3 gunlukken sarılık oldu o günden beri önce emzirip mama veriyorum ama artık memeye yaklaşmıyor zorla kafasını ittirerek 2 dk emziriyorum cocugumda haklı emiyor emiyor boş süt yok sizlerdede var mı böyle durum yada ne yaptınızda sutunuz cogaldi yardım edin az moral verin lütfen
Ben artık bünye meselesi olduğuna inanıyorum sütün eskiler sanki bestlak damla malt icecek mi içiyordu bide kaynanam geliyo ben 2 yıl emzirdim taşıyordu akıyordu birini emzirirken diğer memesi akiyomus bilmem ne iyice sinir oluyorum sanki elimde de ben yapıyorum sütü yada varda emzirmiyomusum gibi
Ben daha hiç göğsümden süt akipta sutyenimin ıslandiğini görmedim yada birini emzirirken diğerinden geldiğini. Diğerini bırak emzirdigim göğsümden zor geliyo 😞
Ya canim benim üzülme stres yapma çok nor al çoğu kadın yaisyor bunları...Kuru dut ye bil bil şu iç.bende de alerji var yiyemiyorum çoğu şey. Dereotu çok iti yiyorsun zaten. Dinlenmeye çalış bil bil bir de ekzirdikenten sonra sagma yap oda ise yarıyor canım bol bol sutumuz olsun insallahhh

Bebeğim geceleri 3-4 saatte bir emerdi 20 dk. 1 haftadır 1-2 saatte bir uyanıyor 5-10 dk emip uyuyor. Asırı yoruldum saat bası kalkmak. Parmağını emiyor mırıldanarak sanki aşırı acıkmıs gibi, alıyorum memeye 5-10 dk emiyo bırakıyor. Sizce neden böyle?
Muhtemelen uykusu ağır bastığı için tam doyamadan uyuyakalıyo. Emzirirken uyuyakalırsa biraz dürt emmeye devam etsin en az 20 dakika emerse belki daha uzun sürebilir uykusu.

Benim başım dönüyordu ahh ilk günler... hala daha öyle de gündüz uykuları yok çünkü 3 ay olmamıza 5 gün kaldı düzelir mi canlar
Gündüz benimkide çok nadir uyur. Memede bi yarım saat kestirir. Düzelir heralde. Bende düzeleceği günleri bekliyorum.

Gündüz benimkide çok nadir uyur. Memede bi yarım saat kestirir. Düzelir heralde. Bende düzeleceği günleri bekliyorum.
Ya 2. Ay ayağından sonra daha kötü oldu gercekten deli gibi uykusu var ama uyku gözüne gelmiyor hiç direniyor sling aldım içinde 30 dk uyuyor akşama kadar hep boyle ya bi iş yapamıyorum gercekten

Bencede en mantıklısı o ama benim bebeğim erken doğdu yeni doğan yoğun bakımında kimse uğraşmaz bence kaşık biberonla
Siringayla veriyolar yeni doğan yogun bakiminda oda meme reddi yapmiyor. Ben kesinlikle avent oneririm bizde dogdugundan beri avent kullaniyoruz. Reflusu oldugu icin 2 haftadir dr browns biberona gectik. Sanki emmek istemiyo gibi 3 gundur cok zorluyorum cok mucadele ediyorum bazen saatlerce ugrasiyorum. Ama dr browns ile reflusu hafifledi mecbur devam bakalim neler yasicaz.

Siringayla veriyolar yeni doğan yogun bakiminda oda meme reddi yapmiyor. Ben kesinlikle avent oneririm bizde dogdugundan beri avent kullaniyoruz. Reflusu oldugu icin 2 haftadir dr browns biberona gectik. Sanki emmek istemiyo gibi 3 gundur cok zorluyorum cok mucadele ediyorum bazen saatlerce ugrasiyorum. Ama dr browns ile reflusu hafifledi mecbur devam bakalim neler yasicaz.
Avent dediğiniz bu mu

Eklentiler

• IMG_1208.png
    IMG_1208.png
    193,1 KB · Görüntüleme: 14
Aaa dr browns kullanayım ben de benimki de reflü fena kusuyor çünkü

Keşke şırınga ile verseler ama biberon isteyeceğiz ileride dediler bilemedim o yüzden.
Halbu ki o biberon da çok övülüyor demek ki her şey bebekten bebeğe çok değişiyor

Birden aglayarak uyandı bi yerine bir sey olmus gibi vok kotu oldum:KK43:

@moryazma ne abartması tam anlamıyla kafamdaki düşünceleri endişeleri dökmüşsün ortaya.
İşte az önce eşimle konuştum bu durumu, ben böyle bir şey söyleyemem onlara dedi.
tane tane güzel güzel anlattım, ben neden çalışmıyorum çocuğumla vakit geçirebilmek için çalışmıyorum 6 saat getirmedikleri oluyor o zaman iki saat daha fazla baksınlar işe başlayayım dedim.
Hamileyken 4 ay olduktan sonra çalışırım diye düşünüylrdum o zaman beni kötü anne ilan etmişlerdi. Çocuğın annesine ihtiyacı var vs vs diye.

E esoessss evden çıkamam çünkü ne arıyorlar ne soruyorlar çat kapı geliyorlar bu da sinitlerimi bozuyor.

@Pelin kesinlikle sorunun kaynağı eşimden kaynaklıyor.

Sadece onlar değil kendi ailemin de her gün 3 saat almalarında tepkimin aynı olacağını söyledim, kendi kendine bir misilleme yapmaya çalışıyor
Bu söylediklerini unutma, bu çocuk bu evden başka bir yerde kalmayacak, benim olmadığım hiç bir yerde kalamaz diyor (kendi ailemi kastediyor il dışındalar)
Gerçekten çıldırıcam artık..

Ben eşimle sorunu çözmeye çalışıyorum çünkü bunlara bir şey söylenmeye gelmiyor benimle polemiğe giriyorlar.
Biz bir kere eşimle kavga ederken görümceler araya girmişti abilerini savunuyorlardı, ben de siz karışmayın bizim meselemize dedim diye , bana parmak sallamalar, ses yükseltmeler, başıma ne gelirse hakediyormuşum ( eşimle itişme kakışma olmuştu) yani dayak yesem yarın bir gün abisini savunabilecek tipte insanlar.

Bir de ben böyle güleryüzlü, naif, sıcakkanlı çıtı pıtı bir insanım genel olarak insanlara karşı çok kibar tatlı dilli olduğumu düşünüyorum, bir söz var ya insanlar çekingenliği korkaklık, kibarlığı da aptallık sanarlar diye, ben bunlara karşi en başında samimi olduğum için benim sınırlarımı çok kolay aşabileceklerini düşündüler ki aştılar da söylediğin hiç bir şey ciddiye alınmadı, beni abisinin eşini bırakın insan yerine koymuyorlar şuraya bakın 9 ay taşıdım doğurdum kendi kafalarına göre alıp sevsinlrr istediklerinde getirsinler diye
Sabır diliyorum canım ben her şeyi göze alarak isterse eşim bile konuşmasın benimle hiç umrum olmaz asla göndermezdim çocuğum herkesten daha önemli. benim anneliğimi istediğim gibi yapmama kimse engel olamaz annelik haklarımı elimden eşim dahi alamaz. O yüzden bence ne derlerse desinler istersen en kötü sen ol yine de verme bebeğini çünkü sana çok ihtiyacı var

Hali Hali canım hepsiburadada maxi cosi otokoltuklarında indirim var senin istediğin gibi olanlar da var bak istersen

Rota aşısı için geçen ay hemşire “ çocuk doktoruna gideceksiniz , reçete yazacak ilacı alacaksınız öyle yapıcaz” siz direkt eczaneden mi aldınız ???

X