2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar günaydın dün muz yedirmiştim azıcık bugün kakasında siyah iplikler vardı aklım çıktı kurt sandım doktora attım muzdanmış sizinde haberiniz olsun görürseniz korkmayın diye yazayım dedim
Pelin meyvelere başladın mı ? Ben sebze yemezse diye veremiyorum.

Pelin meyvelere başladın mı ? Ben sebze yemezse diye veremiyorum.
Canım mecbur kaldım başlamaya oteldeyiz burda buharda sebze haşlayamadığım için armut ve muz verdim. Nötr tat diye avokado vericektim o da olgunlaşmamış henüz başka da bulamadık olgunlaşmasını bekliyorum. Zaten meyveden önce de sebzeleri dpğru düzgün yemedi bence sıkıntı olmaz unutuyolar tatları

Canım mecbur kaldım başlamaya oteldeyiz burda buharda sebze haşlayamadığım için armut ve muz verdim. Nötr tat diye avokado vericektim o da olgunlaşmamış henüz başka da bulamadık olgunlaşmasını bekliyorum. Zaten meyveden önce de sebzeleri dpğru düzgün yemedi bence sıkıntı olmaz unutuyolar tatları
Bunları haşlayıp nasıl veriyorsunuz? Benimki 4 buçuk aylık olacak ama henüz bilmiyorum nasıl başlayacağımı

Bunları haşlayıp nasıl veriyorsunuz? Benimki 4 buçuk aylık olacak ama henüz bilmiyorum nasıl başlayacağımı
Buharda haşlama aparatı aldım. Tencereye su koyuyorum üstünede onu o şekilde haşlıyorum zaten çok küçük parçalar koyuyorum hemen haşlanıyolar uzun sürmüyo. Kabak-havuç-patates şeklinde başladım genelde böyle başlanıyor

Çok teşekkür ederim burnunu temizledim bol bol emziriyorum ıhlamuru deniyim bir de🙏🏼sanırım başka da bir şey yapılmıyodur çok küçükler diye
Geckisnolsun canimm bol emzir ediyorsa. Bizde sitejli hasta oluyoruz hapsi hap4isik vallaha

Ben arada veriyorum gün içinde ne yersem. Öyle de huysuz böyle de. Şeftali alerjenmis mesela. İncir verdim
Senin bebek bagirsak tepkili mi öyle ise klaire labs kullansana canım bak ben şuan sütlü tatlı yogurt firinlanmis sütlü gıdalar yiyebiliyorum peynir de biraz döküntü oldu onu kestim on gün sonra gene denicem yumurtayida kekde denedim 3 gündür sıkıntı yok krep yicem daha sonra böyle böyle acicam .

Buharda haşlama aparatı aldım. Tencereye su koyuyorum üstünede onu o şekilde haşlıyorum zaten çok küçük parçalar koyuyorum hemen haşlanıyolar uzun sürmüyo. Kabak-havuç-patates şeklinde başladım genelde böyle başlanıyor
Teşekkür ederim.. Peki bunu kaç günde bir ne kadar veriyoruz ay hiç bilmiyorum nasıl olacak nasıl ilerleyecek vs 🥲 Biraz araştırmam lazım

Teşekkür ederim.. Peki bunu kaç günde bir ne kadar veriyoruz ay hiç bilmiyorum nasıl olacak nasıl ilerleyecek vs 🥲 Biraz araştırmam lazım
Ben “bu çocuk aç” diye bi ek gıda kitabı aldım. İçinde bir sürü tarif var. Hangi aylarda verilebileceği falan var. Tavsiye ederim. Bizi doktorumuz yoğurtla başlattı. 3 gün kuralı var. 1. Gün 1 çay kaşığı, 2. Gün 1 tatlı kaşığı, 3.gün 1 yemek kaşığı şeklinde veriyosun ne verirsen. Bunun sebebi de çocukta alerji olup olmadığını anlamak ve bebişleri yavaş yavaş alıştırmak. Sonra sebzeleri ister suda ister buharda haşlayıp 3 gün kuralıyla veriyosun yine. Sırayla gidiyosun. Örneğin patatese başladıysan 3 gün patates vericeksin. Başka sebze karıştırmıycaksın. Ben patates, kabak, havuç ve kapya biber verdim. Sonra tadım yaptığım tüm sebzeleri karıştırıp et suyuyla kıvamlı bi çorba yaptım.

Merhabalar Benim tadımlar konusunda kafam çok karışık bir yol tutturamadım birde memlekete gittim geldim doğru dürüst yapamadım 6 aylık olacağız yakında. Doktor birşeyler anlattı ama ben kafamda oturtamadım ve herkes farklı söylüyor. Benim ailemde ablam da kardeşim de kural falan uygulamadık dedi bir tek yoğurta dikkat ettik dedi geri kalan günlerde yavaş yavaş verdik dedi bende farklı gördüğüm bir şey olursa misafirlikte ağzna veriyorum başka farklı bir şey vermiyorum galiba eski usul devam edeceğim 🤔 bu şekil yapan var mı acaba aranızda?

Ben “bu çocuk aç” diye bi ek gıda kitabı aldım. İçinde bir sürü tarif var. Hangi aylarda verilebileceği falan var. Tavsiye ederim. Bizi doktorumuz yoğurtla başlattı. 3 gün kuralı var. 1. Gün 1 çay kaşığı, 2. Gün 1 tatlı kaşığı, 3.gün 1 yemek kaşığı şeklinde veriyosun ne verirsen. Bunun sebebi de çocukta alerji olup olmadığını anlamak ve bebişleri yavaş yavaş alıştırmak. Sonra sebzeleri ister suda ister buharda haşlayıp 3 gün kuralıyla veriyosun yine. Sırayla gidiyosun. Örneğin patatese başladıysan 3 gün patates vericeksin. Başka sebze karıştırmıycaksın. Ben patates, kabak, havuç ve kapya biber verdim. Sonra tadım yaptığım tüm sebzeleri karıştırıp et suyuyla kıvamlı bi çorba yaptım.
Çok güzel bir yol izleme olmuş gerçekten çok teşekkür ederim bana da ön bilgi oldu:KK66:

X