2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar sunnet yaptıran var mı pazartesi muayeneye gidip gün alicaz biz
Açıkcası ben yaptırmıycam 🙄 artık eskisi kadar kimse yaptırmıyo. Çok gerekli olduğunu düşünmüyorum. Sakıncaları olduğunuda söyleyenler var. Çok iyi bişey olsa sağlık alanında ileri ülkelerde de yaptırırlardı diye düşünüyorum. Tabi şahsi fikrim.

Yok totoma vur diyo 🤣🤣 ses içinde bebek uyutucu programı var onu tavsiye ederim net olmadan da calisiyo çocuk radyasyon almamış olur hem
Bir tane video görmüştüm bebeğin babası uyuyakalmış bebişte kendi kendinin poposuna vurarak uyutmaya çalışıyordu😂😂 öğret sen de ufaklığa alışsınn 😂😂

Açıkcası ben yaptırmıycam 🙄 artık eskisi kadar kimse yaptırmıyo. Çok gerekli olduğunu düşünmüyorum. Sakıncaları olduğunuda söyleyenler var. Çok iyi bişey olsa sağlık alanında ileri ülkelerde de yaptırırlardı diye düşünüyorum. Tabi şahsi fikrim.
Bence de gereksiz ama görüntüsü çok çirkin oluyor büyüyünce bir de temizlenmesi daha zor

Kizlar geçmeyen ishalimiz vardı başka rutin ile gittim dr kaka testi istedi. Giardia antijeni pozitif cikti. Başına gelen var mı çok korkuyorum endiseliyim

Bence de gereksiz ama görüntüsü çok çirkin oluyor büyüyünce bir de temizlenmesi daha zor
Bi video izlemiştim 28 yaşından sonra sünnet olan biriyle ilgili. Çok pişman olduğunu anlatan bir videoydu. Ondan sonra bende vazgeçtim. Çevremde de artık pek yaptıran yok. İlerde isterse kendi yaptırsın diyorum

Evde dijital tartın varsa eğer önce kendini sonra bebekle beraber bi çıkıp bakabilirsin kilosuna belki de alıyodur ben öyle yapıyorum doktorla birebir aynı çıkıyo
Ben de yapıyorum kaç gundur cok fark yoktu sukur bugun almıs gibi tam tartamıyor hemen zamanla anca heralde hassas olmadıgı ıcın

Benim gibi bütün gün çocuk şarkıları diline dolanan var mı 😂😂😂
Karpuz adam şik şak şok
Burnu uzun lüü lüü lüü
Saçları rüzgar vuu vuu vuu
Kaşları keman gıy gıy gıyy
Göbeği davul güm güm güm
Bize güler hah hah hah
Karpuz adam gitti vah vah vah

Biz 20 günlükken yaptırdık , keşke daha da önce yaptırsaydım 10 günlük falan algıları daha kapalıyken … bizim pipi ucu darlık da vardı ilk 2 yıl içinde idrar yolu enfeksiyon riski fazlaydı .. hızlı iyileşti ama bir daha erkek çocuğum olsa mümkünse bir haftalıkken yaptırmak isterim …

Bende kararsızım sünnet konusunda ama hastanede çalışırken 30 yaşında bi cocük gelmişti sünnet için öyle utana sıkıla çok üzülmüştüm ona. O geliyi aklıma yaptırayım diyorum

Kızlar 3.ayda göz muayenesi yazıyor hastanenin verdiği takvimde. Çocuk doktoru mu muayene edip gerekirse yönlendiriyor yoksa direkt göz doktorundan mı randevu almam gerekiyor acaba?

Biz de bugün 3. Ay muayenesi olduk, 61 cm 5770 gr.
Doğduğundan bu yana 10 cm uzadı doğduğunda 3540 gr dı
3. Ayda aşı yok
4. Ayda başka aşılar ve rota nın 2. Dozu olacakmış
Memenjiti 5. Ayda da 7. Ayda da yaptırabilirsiniz dedi.
Sırt üstü yatırmaya devam edin dedi. Tummy time a devam dedi.
4. Aydan sonra demir ilacına başlancakmış.
Başinı 180 derece çevirip sizi takip etmesi lazım, annenin sesine yönelmesi lazım, gülücükler ve mırıldanmalar sesli çığlıklar atması lazım dedi
Kendi uyanmadıkça uyandırmayın dedi.
6. Ayın sonuna kadar bir uyku rutini oluşması lazım dedi
İnstagram dan uykumeleği diye bir sayfa önerdi.
Bu günlerde çok adrenalin yaşadığı için elleri ve ayakları çok terleyebilirmiş, çorap giydirmene gerek yok açık kalabilir dedi.
Gaz sorunları devam etmiyorsa damla bırakılabilir dedi .
Erkek bebekler kız bebeklere göre daha çok ağlarlarmış, daha az konuşkan olurlarmış benim bebişim kız gerçekten de konuşmayı çok seviyor, fakat erkekleri uyarmak gerekiyormuş. O ağlasa bile, sesi çıkmadan dursa bile ona laf atıp teşvik etmek gerekiyormuş.
3. Aydan sonra 1 2 hafta içinde göz muayenesi öneriyor.
Gün içinde bir oyuncağı 3 5 kere gözleriyle takip ettirmemi söyledi, aşağı yukarı sağa sola
Çıngıraklı çoraplar varmış onları giyerse, ayağını salladığında ses geldiğinde neden-sonuç ilişkisi kurmasına yardımcı oluyormuş .

Aklıma gelenler bunlar kızlar 💕💕
Maşallah canım kg alımı ile ilgili birsey söyledi mi az yada iyi diye

X