2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bu kusmalar ne zaman bitiyo acaba ya
Biz seninle çok paralel gidiyoruz aslında seninki benden küçük ama yaşadıklarımız benzer 😀, bugün ben de bu yüzden yine ağladım zaten zar zor emziriyorum üstüne yarısını kusuyor çok üzülüyorum ya

Evet tam dediğin gibi sünger gibi yumuş yumuş:KK43:
Benim de öyle ama bayramın ilk günü kayınvalidemde kaldım 3 öğün et yedirdi ve sürekli bi ikram vs vs çok yedim yani normalde hiç sevmem okadar, o zaman baya bi şişmişti taşlaşmıştı, ben normalde kendimce iyi besleniyorum ama öyle aşırıya kaçmam hiç

Kızlar benim bir haftadır uykusu kendi kendine düzene girdi
Gece 00.00 01.00 arası derin uykuya dalıyor top patlasan uyanmaz, sonra sabah 4 5 civarı bir besleniyor geri uyuyor sabah 8 9 a kadar
7 8 saat uyuyor her gece yani kendi kendine oldu bu tabii gün içerisinde hiç uyumuyor yatağında sadece kucakta kestirirse o kadar.
Kakası benimkinin de yemyeşil puding kıvamlı ve kötü kokuyor sanırım mamadan dolayı...
Bir de kızlar bir şey soracağım eskiden 3 saat uyusam bile kalktığımda memelerim taş gibi olurdu şimdi asla eskisi gibi olmuyor, sizin de öyle mi?
Sütüm mü azaldı yoksa büyüdüğü için eskiye göre daha fazla içtiği için mi öyle olmuyor çok moralin bozuk :KK43:
Ahh ne güzel maşallah ona. Uyusun da büyüsün. Biz hala memede, kucakta uyuyoruz. İnşallah benimkide tez zamanda yatağında sabaha kadar uyurlar da bende biraz uyuyabilirim.
Memeler benimde artık taş gibi olmuyor hep yumuşak. Yeni formu bu heralde.

Benim de öyle ama bayramın ilk günü kayınvalidemde kaldım 3 öğün et yedirdi ve sürekli bi ikram vs vs çok yedim yani normalde hiç sevmem okadar, o zaman baya bi şişmişti taşlaşmıştı, ben normalde kendimce iyi besleniyorum ama öyle aşırıya kaçmam hiç
Ben gündüz bebek durmadığı için kahvaltı bile zor hazırlıyorum, canım annem varken o da sürekli önüme bir şey getirirdi bir şeyi bitiremeden başka bir şey getirirdi şimdi beslenemiyorum doğru düzgün ondan mı acaba :KK43:
Her gün bir de yemek yapma stresi tutuyor insanı

Biz seninle çok paralel gidiyoruz aslında seninki benden küçük ama yaşadıklarımız benzer 😀, bugün ben de bu yüzden yine ağladım zaten zar zor emziriyorum üstüne yarısını kusuyor çok üzülüyorum ya
Ay evet yarısını gerçekten kusuyo ve tekrar acıkıyo bitmiyo döngüler ek gıdaya geçince falan mı biticek kusmaları ya🥺 2,5 saattir uyutmaya çalışıyorum yatırdığım an uyanıyo böyle varya çığlık atarak ağlamak istiyorum şuan o kadar bitmiş haldeyim

Ahh ne güzel maşallah ona. Uyusun da büyüsün. Biz hala memede, kucakta uyuyoruz. İnşallah benimkide tez zamanda yatağında sabaha kadar uyurlar da bende biraz uyuyabilirim.
Memeler benimde artık taş gibi olmuyor hep yumuşak. Yeni formu bu heralde.
İnşallah ben 70 gün neredeyse hiç yatağında yatıramamıştım, ne zaman bitecek diye isyan ediyordum, inşallah herkesin bebişi gece uykusuna geçer de bütün anneler gece bari dinlenebilirler

Ben gündüz bebek durmadığı için kahvaltı bile zor hazırlıyorum, canım annem varken o da sürekli önüme bir şey getirirdi bir şeyi bitiremeden başka bir şey getirirdi şimdi beslenemiyorum doğru düzgün ondan mı acaba :KK43:
Her gün bir de yemek yapma stresi tutuyor insanı
Gerçekten yemek yemeyle de alakası var. Bende evimde tekim kahvaltı bile yapamıyorum. Yemek yapamıyorum. Yapsam bile tek çeşit. Oda basit bişey. Çünkü ne market, ne manav, ne pazara gidemiyorum. Gitsemde bebiş bırakmıyo ki bişeyler hazırlayıp yiyeyim. 1 haftadır annemdeyim burda daha düzenli besleniyorum. biraz daha sütüm arttı. Bide bestlak, hipp süt çayı falan tüket etkisi oluyo.

Ay evet yarısını gerçekten kusuyo ve tekrar acıkıyo bitmiyo döngüler ek gıdaya geçince falan mı biticek kusmaları ya🥺 2,5 saattir uyutmaya çalışıyorum yatırdığım an uyanıyo böyle varya çığlık atarak ağlamak istiyorum şuan o kadar bitmiş haldeyim
Yatağın içinde sakinleştirmeyi denediniz mi ben bazen yatağa koyduğumda ağladığında, battaniyesiyle üstünü örtüp kollarını sıkıştırıyorum alttan kundak yapar gibi, sonra ağzına emzik verip, kendisini hafif hafif sallıyorum yatağın içinde, yarı destekli uykuya geçiş deniyormuş buna, hemen kucağıma alıyordum ben de eskiden, bazen bu yöntem işe yarıyor.
Olmadı kucağınızda uyuduğunda böyle otobüste başınızı cama dayar da uyursunuz ya ben o şekilde yastıkları sağıma veya soluma diziyorum, kafamı yana yatırarak uyumaya çalışıyorum, bebişte omzumda uyuyor hafif geriye yaslanmış şekilde.
Uykusuzluk çok zor gerçekten, allah yardımcınız olsun ..

Gerçekten yemek yemeyle de alakası var. Bende evimde tekim kahvaltı bile yapamıyorum. Yemek yapamıyorum. Yapsam bile tek çeşit. Oda basit bişey. Çünkü ne market, ne manav, ne pazara gidemiyorum. Gitsemde bebiş bırakmıyo ki bişeyler hazırlayıp yiyeyim. 1 haftadır annemdeyim burda daha düzenli besleniyorum. biraz daha sütüm arttı. Bide bestlak, hipp süt çayı falan tüket etkisi oluyo.
Ben bestlak içiyorum, solgar ın hapını içiyorum normalde ama bazen çocuk o kdr hırçın oluyorki normal su bile içemiyorum onla ilgilenmekten.. Kucakta tek elle yemek de hazırlananıp yenmiyor, dediğiniz gibi markete pazara gitmek imkansız

Kızlar yok mu böyle sütü fışkıran, yatak yorgan ıslatan, ne biliyim her sağmada 200 cc çıkaran falan yok mu bunun bir taktiği neden sütümüz çoğalmıyor :KK43:
Eğer emzirmemin üzerinden 2 saate yakın geçtiyse benim bazen tek göğüsten 150 cc çıkıyor ama sütüm artsın diye hiiç bişey yapmadım sadece su içtim bol bol beslenme düzenim berbat zaten iştahsız bir insanım bebekten sonra hepten zamanım kalmadığı için bozuldu yani bilmiyorum yeme içmeyle ilgisi var mı ama varsa benim bu beslenmeyle 20-30 cc anca çıkması lazımdı 😂

Bu aylarda bir seferde 200cc sağmak mümkün mü bilemedim 🤣🤣🤣 Emzirmesek bile o kadar olur mu? Ben biberonda anne sütü veriyorum, annem veriyor daha doğrusu, maximum 100 içtiğimi gördüm. O 100’de bir günde zar zor birikiyor emek emek, Mochi ile bir taraftan akan sütleri pompalıyorum da öyle, bir de ek elektrikli pompa emzirme sonrası.

Süt miktarını bence 2 şey çok etkiliyor. Her gün mutlaka 3 litre su içmek ve uyumak. 1.5 litrelik su şişelerinden 2 tane ölçerek içiyorum her gün. Uyku zor ama yapabiliyorsanız sabah özellikle uyumak çok iyi oluyor. Ben anneme ya da eşime 5-6 gibi verip birkaç saat uyursam ancak o zaman göğüslerim dolu kalkıyorum. Su çok elzem, bir defa ishal oldum az yedim içtim, süt direk azaldı, buzluktan donmuş süt verdik. Ancak normal yiyince toparladı. Yemekte de dedikleri gibi et, peynir, yoğurt çok etkili. Bence bir de tatlı. Ben az şekerli kek falan yapıp yiyorum, o iyi geliyor.

Bir de mama verenler, her mama verdiğinizde mutlaka emzirin. En çok meme uyarımıyla süt artıyor. Gece emzirmek de o önemli. Mama verip gece uyuyunca uyarım az oluyor. Hali Hali demiş ya arttı diye, gerçekten sık emzirince artıyor. Mamadan önce tutturmaya çalışın, fayda eder.

Ben önce meme sonra mama veryorum ama mama içmesi azaldı dıye aralara sadece mama koydum azcık kilo alması azalmasın dıye
Bir de bu 12. Hafta atagına da ya
gece otuz kere kalktı az az emiyor sonra uyuyor uyandıramıyorum devamı ıcın hemen geri kalkıp yıne beslenmek ıstıyor şaka mı hic uyuyamadım 12. Haftadakılerde az beslenıyormus bana da basladı

Ben önce meme sonra mama veryorum ama mama içmesi azaldı dıye aralara sadece mama koydum azcık kilo alması azalmasın dıye
Bir de bu 12. Hafta atagına da ya
gece otuz kere kalktı az az emiyor sonra uyuyor uyandıramıyorum devamı ıcın hemen geri kalkıp yıne beslenmek ıstıyor şaka mı hic uyuyamadım 12. Haftadakılerde az beslenıyormus bana da basladı
Aynısı bende de vae, bu gece daha sık kalktı az emdi. Bir de iki gündür emerken ağlıyor, memeyi de zor tutuyor. 12. Hafta atağı zormuş. 8’de memeue düşmüştü. Az emince bende meme reddi olcak diye korktum, hemen sabahki biberonu kestim.

Çığlık çığlığa uyanmaya başladı. Gece dörtten beri ağlıyor kıvranıyor. Ne zaman geçiyor gaz sancıları tükendim ben gece gündüz uyku uyumuyorum.

Yatağın içinde sakinleştirmeyi denediniz mi ben bazen yatağa koyduğumda ağladığında, battaniyesiyle üstünü örtüp kollarını sıkıştırıyorum alttan kundak yapar gibi, sonra ağzına emzik verip, kendisini hafif hafif sallıyorum yatağın içinde, yarı destekli uykuya geçiş deniyormuş buna, hemen kucağıma alıyordum ben de eskiden, bazen bu yöntem işe yarıyor.
Olmadı kucağınızda uyuduğunda böyle otobüste başınızı cama dayar da uyursunuz ya ben o şekilde yastıkları sağıma veya soluma diziyorum, kafamı yana yatırarak uyumaya çalışıyorum, bebişte omzumda uyuyor hafif geriye yaslanmış şekilde.
Uykusuzluk çok zor gerçekten, allah yardımcınız olsun ..
Her şeyi deniyoruz bazen işe yarayanlar bazen yaramıyo o zamanda çok zorlanıyorız☹️ neyse sağlık olsun böyle böyle büyücekler🙂 ama elleri çok uyandırıyo şu refleks olayı bitse daha derin uyurlar gibi kundak da yaptırmıyor asla

Aynısı bende de vae, bu gece daha sık kalktı az emdi. Bir de iki gündür emerken ağlıyor, memeyi de zor tutuyor. 12. Hafta atağı zormuş. 8’de memeue düşmüştü. Az emince bende meme reddi olcak diye korktum, hemen sabahki biberonu kestim.
Ben oyle okudum herkes az beslenıyor yazmıs hayırlısı duzelır ınsallah bizim kilo azdı zaten anca toparlanıyorduk

X