2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ya mamadan ve anne sütünden su alıyor mama suyla yapılıyor falan diyolar ama ben kendimden pay biciyorum suyun yerini hic bisey tutmuyor 😀😀 teyzemin kizi var 9 aylik bebegi hic su iciremiyomus dedi ki ben ilk 6 ay suya karsiydim keske verseydim alisirdi dedi

Benımkının içi yanık heralde capur cupur iciyor suyu

O gaz damlası bebegımı kotu yaptı su anki çok guzel ama aşırı küçük öbürleri bir ay gıdıyordu bu 10 gun gitmez cok pahalı oluyor hayırlısı

Ay gerçekten mi yaaaa bende rahatlatıyor sanıyorum. O bağırıp kıvranmalar ağlamalar ondan mıydı acaba bende sanıyorum ki verdiğimde ondan dolayı uyuyor belki de gece uykusuna geçtiği için hissetmiyor bende yaradı sanıyorum sabaha karşı dört gibi yavrum acılar içinde çığlık atıyor ondan sonra hiç uyumuyor kıvran kıvran helak oluyor. Deneyim bende kimyonu mama verdiğim için bir doktor su ver azar azar demişti başka doktora gittik o da nasıl su verirsiniz vermeyin dedi ay bu doktorlarda birlik denen birşey yok kendimiz bebeğimize uygun olanı seçeceğiz sanırım
Ben su veriyorum kimyon demliyom veriyorum. Mamada iciyo benimkisi memede yetmiyo sütüm tek meme emiyor. Ben bi zararini gormedim eskiden hersey verirlermis bize annem anlatiyor gayette saglikliymis insanlar. Biogaia kullandigimiz donem gece 2de basliyodu bizim kivranmalar bagirmalar sabah 5 - 6 ya kadar. Hem aglayip hem kivraniyodu kesince rahatladi cok şükür. Bi kesmeyi deneyin 2-3 gune bebeginizin duzeni oturur.

Bebeğe sütün yetmediğini nasıl anlıyorsunuz ya da sütünüzün azaldığını? Doymayıp ağlıyor mu emzirirken

Bebeğe sütün yetmediğini nasıl anlıyorsunuz ya da sütünüzün azaldığını? Doymayıp ağlıyor mu emzirirken
Bence şöyle kafasını sağa sola sallıyo memeyi tutup bırakıyo aşırı hareketlilik bi sinirlencek gibi haller. Zaten o zaman kendisini tutmak da zorlaşıyo yay gibi geriyo kendini ben ordan anlıyorum. Sürekli memeye gelmek istiyo bumerang gibi ben babasına veriyorum 1 saat olmadan geri geliyo nasıl süt dolcak😂

Desenize gaza bir çözüm yok bugün duş altında 1 dk falan emzirdim ne güzel bir duyguymuş meme reddi kadar anneyi yıpratan birşey yok sanırım tabi sağlıklı olsunlar da
Bende meme reddi ile uğraşıyorum bir ay oldu neredeyse hala bir çare bulamadım sen neler yapıyorsun canım benim ki gece uyku sersemi alıyor memeyi o da tamamıyla doymuyor mama ile tamamlıyorum beslenmesini gündüz çok çok nadir kabul ediyor memeyi 🤷🤷🤷

Gaz için ben de biogaia verdim ve çok memnun kaldın. Şikayet vardan dolayı korkmuştum, bizde direk gazı kesti. Probiyotik damla o, bağırsak florasını düzenliyor. Gazı kesmiyor, flora ve bağışıklık için. Ben çok menunum. Her gün kaka yapar ve sabah yapar oldu aynı yetişkinler gibi.

Arabayla gezdirdik yine uyumadı inanılmaz enerjik bir şekilde şuan ama benim pilim tamamiyle bitti

Bende 1 gece gazdan çok ağlayınca çay kaşığıyla vermiştim kimyon çayı. Ama istemeyerek yani anne sütü ve mama dışında pek birşey vermek istemiyorum. Bencede hipp mamaya zaman ver. Bnde sorun yaratmadı belki bebişin alışınca mamaya düzene girer. Girmezse doktoruna danışıp değişmeni öneririm yinede
İnşallah bünyesi alışır artık mama konusunda hırpalamak istemiyorum. Memeyi alsa kendim kimyon rezene içerim ama almıyor maalesef

Bende meme reddi ile uğraşıyorum bir ay oldu neredeyse hala bir çare bulamadım sen neler yapıyorsun canım benim ki gece uyku sersemi alıyor memeyi o da tamamıyla doymuyor mama ile tamamlıyorum beslenmesini gündüz çok çok nadir kabul ediyor memeyi 🤷🤷🤷
Benim gitmediğim hastane gitmediğim danışman kalmadı. Kendimde çok uğraştım. Benim bebeğimin rahatsızlığı olduğu icin çok ağlatıp strese sokamadım yapabilseydim biraz daha uğraşsaydım belki devam ederdi. Ama biberonu bırakmam gerekiyordu. Onu da her bırakıp şırınga ya da kaşık biberona döndüğümde sinirden kötü oluyor ve hırıltısı tutuyordu. Dayanamıyordu asla almıyor yemeyi devam ettirmiyordu. Bende tekrar biberonu veriyordum. Bebeğim yoğun bakımda kaldığı icin biberona da orda alıştı dönüşü vardı ama dediğim gibi ben ısrarcı olamadım çünkü ben ve bebek dahil evdeki herkes bu emzirme konusunda stres olmuştu artık. Ayakta sallanmalarla denedim. Gece uykusunda denedim. Sakin olduğu zamanlar denedim asla kabul etmedi. Banyoda dün bir deneyim dedim aldı. Ama ne kadar banyoda kalabiliriz o halde Ya da gün içinde bunu nasıl yapabilirim onu geçtim. Biberonu verince ki artık 2 aylık oldu alıştı yavaş akışlı ya da beslenmesini zora sokacak birşeyi asla kabul etmez. Bende bıraktım artık. Çünkü emzirmeye odaklı olunce stres oluyoruz bebekle. Bebeğime odaklanmak istediğim için ara ara denerim memeyi almazsa bırakırım biberonla devam ederim dedim öyle de yapıyorum. Yoksa ben ağlıyorum o ağlıyor sonrası ev halkıyla gerginlik derken herkes tükeniyor. Akışına bıraktım ☺️

Ben su veriyorum kimyon demliyom veriyorum. Mamada iciyo benimkisi memede yetmiyo sütüm tek meme emiyor. Ben bi zararini gormedim eskiden hersey verirlermis bize annem anlatiyor gayette saglikliymis insanlar. Biogaia kullandigimiz donem gece 2de basliyodu bizim kivranmalar bagirmalar sabah 5 - 6 ya kadar. Hem aglayip hem kivraniyodu kesince rahatladi cok şükür. Bi kesmeyi deneyin 2-3 gune bebeginizin duzeni oturur.
Hemen kesiyorum damlayı deneyeceğim. Birde küçücük şey o kadar pahalı ki işe yarasa parasını geçtik tabi ama valla takip edeyim bi bebeğimi

Bende lactocolden memnun kalmadım çığlık atarak uyanıyodu bebeğim sab simplexe geri döndüm onu çok seviyo yavrum iyi de geliyo bu gaz damlaları ne kadar pahalı ya küçücük şeyler
Ben çok fazla gaz damlası denemedim. Ne yaparsam bebekte olan değişimleri hep kullandığım şeylere bağladım. Keşke konuşsalarda ana bu kötü bu iyi dese ne zormuş böyle anlatamadan onlara çözüm olmaya çalışmak

Benim gitmediğim hastane gitmediğim danışman kalmadı. Kendimde çok uğraştım. Benim bebeğimin rahatsızlığı olduğu icin çok ağlatıp strese sokamadım yapabilseydim biraz daha uğraşsaydım belki devam ederdi. Ama biberonu bırakmam gerekiyordu. Onu da her bırakıp şırınga ya da kaşık biberona döndüğümde sinirden kötü oluyor ve hırıltısı tutuyordu. Dayanamıyordu asla almıyor yemeyi devam ettirmiyordu. Bende tekrar biberonu veriyordum. Bebeğim yoğun bakımda kaldığı icin biberona da orda alıştı dönüşü vardı ama dediğim gibi ben ısrarcı olamadım çünkü ben ve bebek dahil evdeki herkes bu emzirme konusunda stres olmuştu artık. Ayakta sallanmalarla denedim. Gece uykusunda denedim. Sakin olduğu zamanlar denedim asla kabul etmedi. Banyoda dün bir deneyim dedim aldı. Ama ne kadar banyoda kalabiliriz o halde Ya da gün içinde bunu nasıl yapabilirim onu geçtim. Biberonu verince ki artık 2 aylık oldu alıştı yavaş akışlı ya da beslenmesini zora sokacak birşeyi asla kabul etmez. Bende bıraktım artık. Çünkü emzirmeye odaklı olunce stres oluyoruz bebekle. Bebeğime odaklanmak istediğim için ara ara denerim memeyi almazsa bırakırım biberonla devam ederim dedim öyle de yapıyorum. Yoksa ben ağlıyorum o ağlıyor sonrası ev halkıyla gerginlik derken herkes tükeniyor. Akışına bıraktım ☺️
Üzme lütfen kendini bebeğin sağlıklı olsun da varsın biberondan içsin. Biberonla beslenen tek bebek o olmıcak. Bugünlerin tadını çıkart ilerde meme mi verdin mama mı verdin çok da önemli olup hatırlanmıcak nasılsa. Hepimizin onları beslemesi en fazla 1-2 sene sürücek o da ek gıdaya geçince günde belki de 1 defa olucak. Bebişlerin gülüşleri yaptığınız aktiviteler hatırlanıcak hep. Biberonla mutluysa öyle devam etsin. Mutlu bebek olsun yeterli arkadaşım üzme kendini🌸

Hemen kesiyorum damlayı deneyeceğim. Birde küçücük şey o kadar pahalı ki işe yarasa parasını geçtik tabi ama valla takip edeyim bi bebeğimi
Lutfen sikayetvar sitesindeki yorumlarini okuyun anneler babalar yorum yapmış hep. Cocuklarini bagirtiyomus o damla ayni seyleri yaşadım yavrum ciglik cigliga bagirirdi sancidan

Ben çok fazla gaz damlası denemedim. Ne yaparsam bebekte olan değişimleri hep kullandığım şeylere bağladım. Keşke konuşsalarda ana bu kötü bu iyi dese ne zormuş böyle anlatamadan onlara çözüm olmaya çalışmak
Doktoruna sorarak bi dene istersen canım baya rahatlatanları var çünkü. Artık tahmini çözmeye çalışıyoruz zamanla daha iyi anlıcaz heralde dillerinden

Kızlar bebeğim durmuyor diyenler için yazıyorumm bunu , ikinci ayımızdan beri uyanık olduğu zamanlarda full bunun üzerine vakit geçiriyoruz. algıları açıldığı için uyumadığı zamanlarda yatmak istemiyor haliyle sürekli kucakta tutunca da hem ben hem o yoruluyor ama bu gerçekten mükemmel. Pahalı ve ucuz bir sürü markada var ama size onerim bu oyuncak parçasını mutlaka almanız ayrı olarak satılıyor genelde inanılmaz vakit geçiriyor onunla başka oyuncaklar da takabilirsiniz o demirine. Üç kademesi var yatış ayarında bırakıyorum bazen uyuyakaldıysa ama genelde orta kademesinde çok iyi vakit geçiriyor bacakları hareketlenince kendini de sallamaya başlayacaktır. Hem kucakta tutuluyor gibi hissediyor hem de rahat ediyor yani sıcaklarda kucakta tutmaktansa bu çok mantıklııı . Ben yemek yaparken mutfakta yanımda tutuyorum hem oynuyor hem beni izliyor , uyuyakalsa da sıkıntı olmuyor elim ayağım resmen ev misafirliğine gideceğim zaman bile yanımda götürüyorum çantası var ve hafif . Aşşşırı öneririm bi bakın sizde internetten birkaç markanın var

Eklentiler

• IMG_2019.jpeg
    IMG_2019.jpeg
    32,6 KB · Görüntüleme: 16
X