2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar bebeği dönen ya da dönmeyen var mı daha bizimkinde hiç çaba yok erken mi ki 😃
Bizim park yatakta yatıyor ona da hafif eğim verdik reflü yatağı gibi. Her sabah yüzüstünden sırtüstüne dönmüş olarak buluyorum ben 😅 ama düz zeminde 1 kez sırtüstünden yüzüstü döndü sadece. Yan bazen dönüyor ama çok değil

Canım ben açıkçası yaptığı yanlışın farkına varsın istemiyorum hiç bir şeyi fark etmesin. Sırf her haftasonu ailesiyle yaşamak istiyor diye ben düzenimi bozamam çocukla bir ora bir ora mahvoldum , bu pazarı evimde geçirmek istedim diye bebek kucağımdayken bize beşik fırlattı. Benim böyle bir insana ne güvenim kaldı ne sevgim . Açıkçası istemiyorum onu artık. Oğlumla bu evde yalnız yaşamak istiyorum. Babasının bahçe evi var o evde herkesin kendi odası banyosu var haftasonu orda yatalım diyor kendi odamız banyomuz var diyor şehirden uzak bir yerde bayağı. Eşyalarını herşeyini kapıya koydum defolup gider inşallah hala çıkmadı ayıboğan
O kadar haklisin ki.biz senin moralini yukseltmek icin isi sakaya vuruyoruz ancak tabiki birde senin yasadigin bir gerceklik var.sorsan o bunu siddet saymaz.aslinda bildigin siddet.hem psikolojik hem fiziksel.cocuga yada sana denk gelse bunun geri donusu olur mu? Olmaz.olmayacagini bile bile yapti.elbette bunun bazi sonuclari olacak, olmali.dunyanin onun etrafinda donmedigini ister iyi yoldan ister kotu yoldan ogrenmeli.

Kızlar ya bebegimi elleri uyutmuyor. Bu uyku gerilemesi mi nasıl uyutcam ben ya amaaannnnnnn
Canım benim bebeğimde aynıııı elleri yüzünden uyanıyordu hep refleksten de değil ağzına götürme isteğinden yeni yeni başladı. Asla kundakta kabul etmediğinden yapamıyorduk sürekli uyanıyordu. Şundan aldım vallahi ben rahatladım gündüzleri bunu beşiğin altına seriyorum bebeği koyduktan sonrada ellerini sıkmadan sadece ağzına götümesin diye gevşekçe bağlıyorum. Benim işime yaradı yani. Kundak gibi olmadığı için uyurken yaptığım içinde hiç sıkıntı çıkarmıyor. Bir bak istersen.

O kadar haklisin ki.biz senin moralini yukseltmek icin isi sakaya vuruyoruz ancak tabiki birde senin yasadigin bir gerceklik var.sorsan o bunu siddet saymaz.aslinda bildigin siddet.hem psikolojik hem fiziksel.cocuga yada sana denk gelse bunun geri donusu olur mu? Olmaz.olmayacagini bile bile yapti.elbette bunun bazi sonuclari olacak, olmali.dunyanin onun etrafinda donmedigini ister iyi yoldan ister kotu yoldan ogrenmeli.
Kesinlikle canım çok doğru söylüyorsun. Hayır ona üzülmüyorum gerçek yüzünü gördüm o hayvanın. Erkenden görmüş olduğum için mutluyum. Mesafemi koydum . Asla unutmayacağım o yaptıklarını. Ben de umursamıyorum felan dedim de demin iyi bir ağladım küfür ede ede bağırdım çağırdım. Çok iyi geldi ❤️

Canım benim bebeğimde aynıııı elleri yüzünden uyanıyordu hep refleksten de değil ağzına götürme isteğinden yeni yeni başladı. Asla kundakta kabul etmediğinden yapamıyorduk sürekli uyanıyordu. Şundan aldım vallahi ben rahatladım gündüzleri bunu beşiğin altına seriyorum bebeği koyduktan sonrada ellerini sıkmadan sadece ağzına götümesin diye gevşekçe bağlıyorum. Benim işime yaradı yani. Kundak gibi olmadığı için uyurken yaptığım içinde hiç sıkıntı çıkarmıyor. Bir bak istersen.
cesursavasci cesursavasci böyle bişey

Eklentiler

• FEC151F3-D5D7-494F-B665-11F7E84C392F.jpeg
    FEC151F3-D5D7-494F-B665-11F7E84C392F.jpeg
    187,7 KB · Görüntüleme: 52
Kesinlikle canım çok doğru söylüyorsun. Hayır ona üzülmüyorum gerçek yüzünü gördüm o hayvanın. Erkenden görmüş olduğum için mutluyum. Mesafemi koydum . Asla unutmayacağım o yaptıklarını. Ben de umursamıyorum felan dedim de demin iyi bir ağladım küfür ede ede bağırdım çağırdım. Çok iyi geldi ❤️
Canımm yaşadığın şey çok fazla evet ama bebişini düşün psikolojini yüksek tutmaya çalış bebeğine etki eder herşeyi hisseder annesiii♥

Kiz hazir baliga gitmisken kapi kolunu degistir🫣 ava giden avlanir yaz kapiya hahahahahha.

bundan bekliyorlar heral..olmayinca nau nau hahahah

Ay hiç aklıma gelmedi, çıktım bebekle yürüdüm alışveriş yaptım yemek yedim. Oh hayat çok güzel gerçekten. Onsuz daha çok eğlendim . Kavga yok hakaret yok zorbalık yok ❤️ . Attığın videodaki gibi birisi benim öküz tam olarak 😂

Canımm yaşadığın şey çok fazla evet ama bebişini düşün psikolojini yüksek tutmaya çalış bebeğine etki eder herşeyi hisseder annesiii♥
Evet canım çok haklısın ❤️
Sesli okudum sulti güldüm affet 😂
😂😂😂😂😂
Erkolar kapatilsin😅 balon baligi var daha keyifli olur🫣
Ay Recep ivedikte miydi eli şişiyordu nolur işe şu koluma diyordu😂😂😂😂 ebat boy pos olarak o o hanzoya aşırı benziyor ayıboğan

Doğru diyorsun sen neyse hadi sevgi saygı bitmiştir derim onu bile yapması kabul edilmez ama bebeğin varken nasıl fırlatabiliyor aklım almıyor Allah bildiği gibi yapsın onu annesi de kına yaksın bir tarafına artık alsın oğlunu koynuna soksun uyutsun
Evet canım bebekten önce annesi ne onu ne beni arayıp sormazdı şimdi birlikte yaşamak istemeler….

Nasıl sağım yapıyorsun canım
Cnm üç saate bir lansinoh markasinin sağma makinesiyle sağiyorum . Sütü ayni gün veriyorum stok yapmiyorum 🌸🌸bu arada geçmiş olsun . Bizim burda bi laf vardir . Bir erkek kavgada elini masaya vuruyorsa ikinci kavgada sana vurur. Senin tavrin burda çok net olmali . Bazi şeyleri biz kadinlar şakaya vuruyoruz yada Altan aliyoruz. Ama beşik firlatma meselesi hafife alinacak bi mesele değil.Eşinin söylediği laflara bakilirsa kendini senden üstün görüyor. Kendine daha iyilerini layik buluyor .halbuki gülümsenin dediği gibi bu bazi şeyleri sonradan gören erkeğin tavirlari .Benim param var ne desem sultan yapmak zorunda tavri var .Lohusaykende annene tavri hoş değildi . Ailesinin sana tavri da onun gibi . Bence bi sinir çiz . Çalişan güzel bi kadinsin . Gerekirse rahatini bozup o kapiyi süratina çarpip gitmelisin. Bazi şeyler bozulmadan düzelmiyor.sen adami kendini öldürmekle korkutmaya calişmişsin ama adam baliğa gitmiş.Sanki ilişkinizde dengeler bozulmuş gibi kuşum .

Bizimki sevmez kesin ama çok iyi fikirmiş sağol canim😍

Ya benim bebeğimde uykuya çok zor geçiyor. Saat 10 da duş aldirdik normalde pıt diye uyurdu şimdi gözler fildir fildir 😅 valla yoruldum az önce babasına devrettim hala pıspıslıyo, kameradan baktım ellerini emiyor 😅 inş uyur
2 gündür bizimkinin de uykuya geçişi zor olmaya başladı ya. Dün gözünden uyku akıyordu çok çok zor uyudu. Bugün emzirdim, bizim yatagimiza koydum biraz konuştuk oynadık sonra uyutmaya çalıştım uyumadı. Tekrar emzirdim. Duruş pozisyonumdan dolayı kolum ağrıdı biraz kaydım uykuya geçiyor gibiydi sonra bir daha almadı memeyi uyuyor gibi olunca hemen yatağına aldık gözleri fal taşı gibi. Eşim biraz uğraştı uyumadı eller ağzında yine. Ben tekrar emzireyim dedim. Eşim emmez ya epeyi emdi ya dedi. Aldım çocuk hiç emmemis gibi emiyor. Hani böyle uyumamak için bahane uyduran çocuklar olur ya öyle gibi hissettim 🤣 emmeyi bırakıyor uyutmaya çalıştığımızda hemen emesi geliyor😅 çok şükür uyudu hemen yatağına aldık. Bugün gece uyanmaz artık karnını iyi doyurdu diye düşünüyorum iki gündür her saat kalkarak beni pert etti🤣

Cnm üç saate bir lansinoh markasinin sağma makinesiyle sağiyorum . Sütü ayni gün veriyorum stok yapmiyorum 🌸🌸bu arada geçmiş olsun . Bizim burda bi laf vardir . Bir erkek kavgada elini masaya vuruyorsa ikinci kavgada sana vurur. Senin tavrin burda çok net olmali . Bazi şeyleri biz kadinlar şakaya vuruyoruz yada Altan aliyoruz. Ama beşik firlatma meselesi hafife alinacak bi mesele değil.Eşinin söylediği laflara bakilirsa kendini senden üstün görüyor. Kendine daha iyilerini layik buluyor .halbuki gülümsenin dediği gibi bu bazi şeyleri sonradan gören erkeğin tavirlari .Benim param var ne desem sultan yapmak zorunda tavri var .Lohusaykende annene tavri hoş değildi . Ailesinin sana tavri da onun gibi . Bence bi sinir çiz . Çalişan güzel bi kadinsin . Gerekirse rahatini bozup o kapiyi süratina çarpip gitmelisin. Bazi şeyler bozulmadan düzelmiyor.sen adami kendini öldürmekle korkutmaya calişmişsin ama adam baliğa gitmiş.Sanki ilişkinizde dengeler bozulmuş gibi kuşum .
Açıkçası bebek doğduktan sonra herşey değişti çok farklı bir boyuta ulaştı. Maalesef onu kovmaktan başka çarem yok ailemin evine gidemem annemde beş çocuk birde biz iki kişi, ev küçük . Onun gitmesi gerekiyor ama defolmadı. Odamı değiştirdim . Dediğin gibi kendini üstün görüyor Allah’a havale ediyorum. Konuşmadım onunla, şu saatten sonra konuşmayacam onun ne elbisesini yıkarım ne ütüsünü yaparım ne ona yemek sofra kurarım. Böyle mal gibi bir evliliğe döndü ilişkimiz. Bebeğimi aldım çıktım gezdim tozdum yemek yedim geldim , onsuz daha mutluyum . Bebeğimle ilk defa bu kadar mutlu olduğumu fark ettim ❤️

Kızlar ya bebegimi elleri uyutmuyor. Bu uyku gerilemesi mi nasıl uyutcam ben ya amaaannnnnnn
4. Ayın en büyük sorunu uyku gerilemesi canım yeni rota oluşturmaya çalışıyorlar sen bebegine bu dönemde yeni
Düzen kurmaya başla çünkü nasıl alışırsa öyle gidecek bir süre

X