2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
2 gündür bizimkinin de uykuya geçişi zor olmaya başladı ya. Dün gözünden uyku akıyordu çok çok zor uyudu. Bugün emzirdim, bizim yatagimiza koydum biraz konuştuk oynadık sonra uyutmaya çalıştım uyumadı. Tekrar emzirdim. Duruş pozisyonumdan dolayı kolum ağrıdı biraz kaydım uykuya geçiyor gibiydi sonra bir daha almadı memeyi uyuyor gibi olunca hemen yatağına aldık gözleri fal taşı gibi. Eşim biraz uğraştı uyumadı eller ağzında yine. Ben tekrar emzireyim dedim. Eşim emmez ya epeyi emdi ya dedi. Aldım çocuk hiç emmemis gibi emiyor. Hani böyle uyumamak için bahane uyduran çocuklar olur ya öyle gibi hissettim 🤣 emmeyi bırakıyor uyutmaya çalıştığımızda hemen emesi geliyor😅 çok şükür uyudu hemen yatağına aldık. Bugün gece uyanmaz artık karnını iyi doyurdu diye düşünüyorum iki gündür her saat kalkarak beni pert etti🤣
Aynısı 😅 bide ben ayakta emziriyorum otururken emmiyor artık. Hafifçe bir yandan sallanıyorum bir yandan pispis bir yandan da emzirme ben pert olarak geceyi kapatıyorum

Ben bunu taksam kıyameti koparır. Ellerini doğduğundan beri aşırı seviyor sürekli yüzünde 😅 anne karnında bile elleri hep yanağında çıkıyordu.
Benimki de doğduğundan beri kundak yaptırmadı elleri hep dışarıda seviyor şimdi de ağzında hep 😀 ve daha yeni yatağa koydum saat 01.22 daldığından da emin değilim 😫😫

4. Ayın en büyük sorunu uyku gerilemesi canım yeni rota oluşturmaya çalışıyorlar sen bebegine bu dönemde yeni
Düzen kurmaya başla çünkü nasıl alışırsa öyle gidecek bir süre
Saat başı uyaniyo gece ona alismaz dimi ama benim elimden bir şey gelmiyo kendinoyle yapiyo

Yani şehir değiştirdiğimizden beri çok değişti zaten sabahtan akşama kadar ailesiyleyiZ uyumaya eve geçiyorduk onun için hiç başbaşa kalmadık. Şimdi artık haftasınları da orda uyuyalım dedi. Ben yok diyince içinden canavar çıktı. Açıkçası ben onun özrünü istemiyorum onu artık sevmediğimi fark ettim. İyi oldu böyle yapması. Odamı ayırdım bebeğin odasına geçtim şimdi eşyalarımı bebeğin dolabıyla paylaştırdım. Allahtan odada tek kişilik baza da var. Madem o gitmiyor aynı evin içinde ayrı iki insanı oynarım ben de. Bunu o istedi. Gram istemiyorum onu. Büyük konuşmak gibi olmasın ama iki cihan bir araya gelse benim içim ona ısınmaz. Yüzüne de dedim hakkım haram zehir olsun sana iki yakan bir araya gelmesin işin gücün rast gitmez inşallah dedim. Kızardı sustu .
Canım çok üzüldüm yaşadıklarına,ama sakinleştikten sonra bir oturup konuşun doğru yolu bulacağınıza inanıyorum.Gercekten doğumdan sonra eşlere de biseyler oluyor hele ki daha baba olmaya hazır değillerse ..bizim yasadigimiz lohusalık depresyonu gibi bişey yaşıyorlar onlarda...tabi bu onun yaptıklarını haklı çıkarmaz ama çocugun için de olsa ani ve dönüşü olmayan kararlar verme...

Bizim park yatakta yatıyor ona da hafif eğim verdik reflü yatağı gibi. Her sabah yüzüstünden sırtüstüne dönmüş olarak buluyorum ben 😅 ama düz zeminde 1 kez sırtüstünden yüzüstü döndü sadece. Yan bazen dönüyor ama çok değil
Ne zaman doğmuştu demek ki yeni yeni başlıyor 😃

Canım çok üzüldüm yaşadıklarına,ama sakinleştikten sonra bir oturup konuşun doğru yolu bulacağınıza inanıyorum.Gercekten doğumdan sonra eşlere de biseyler oluyor hele ki daha baba olmaya hazır değillerse ..bizim yasadigimiz lohusalık depresyonu gibi bişey yaşıyorlar onlarda...tabi bu onun yaptıklarını haklı çıkarmaz ama çocugun için de olsa ani ve dönüşü olmayan kararlar verme...
Açıkçası onun sesine bile tahammülüm yok konuşmak istemiyorum onunla, Allah’a havale ediyorum onu köpeğin teki ne depresyonu bir eli balda bir eli yağda umarım bundan sonra sürekli sürünür işi gücü rast gitmez inşallah

Açıkçası onun sesine bile tahammülüm yok konuşmak istemiyorum onunla, Allah’a havale ediyorum onu köpeğin teki ne depresyonu bir eli balda bir eli yağda umarım bundan sonra sürekli sürünür işi gücü rast gitmez inşallah
Ya işte benden de çocuğu oldu eli kolu bağlı ben ne istiyorsam ona daha rahat yaptırırım hatta yaptırırım kafasında annenin evi kalabalık olmasaydı giderdin burnu iyi surterdi şimdi oraya gitsen çocuk rezil olacak ortada.. ama burnunun sağlam sürtmesi gerekiyor o yaptığı 2 hareketi ben burnundan fitil fitil getirtirdim bir daha yüzünü kaldırıp kadınlara bakamazdi, birde bizim üzerimize bir şey atacak yok öyle bi dünya beter olsun sürünsün..

Alışmaz canım inşallah düzelir ama benim kızda hala ögle uykusu yok ayagımda tutarsam 1.5 saat uyuyor önce uyutur beşigine koyardım 3 4 saat uyurdu
Bizde öyle kavramlar yok zaten öğlende hiç o kadar uyumadı ama bir gün boyunca 2 veya 3 saate bir mutlaka uyuyo yarim saat bile olsa sonra devam ediyo..
O zaman bizim hiçbir zaman öğle uykusu kavramımiz olmayıp 2 3 saate bir uyutcam mi🙈

Bizde öyle kavramlar yok zaten öğlende hiç o kadar uyumadı ama bir gün boyunca 2 veya 3 saate bir mutlaka uyuyo yarim saat bile olsa sonra devam ediyo..
O zaman bizim hiçbir zaman öğle uykusu kavramımiz olmayıp 2 3 saate bir uyutcam mi🙈
Demekki olmıcak bende en geç 2 saatte bir uyutuyorum yarım saat kırk dakika uyuyor ama bu hep böyle gitmicek 5 6 aylık olunca uyku süreleri azalacak 2 3 saatte degilde 4 5 saatte uyucaklar 😂😂 akşam erken yatıyor mu peki

Aynısı 😅 bide ben ayakta emziriyorum otururken emmiyor artık. Hafifçe bir yandan sallanıyorum bir yandan pispis bir yandan da emzirme ben pert olarak geceyi kapatıyorum
Evet evet bizim de ayakta ya da yatarak emiyor çoğu zaman. Oturdugumda mizirdaniyor. Bileğime elektrikler çarpıyor artık daha 4 aylıkken böyle napcam bilmiyorum 🥺

IMG_3171.jpeg
22265928-7B15-4813-B907-091F647B6611.jpeg
IMG_3170.jpeg
Kızlaaarrr, sabah sporumu da yaptım 😍
Allahım nasıl rahatladım anlatamam 😍

Ya işte benden de çocuğu oldu eli kolu bağlı ben ne istiyorsam ona daha rahat yaptırırım hatta yaptırırım kafasında annenin evi kalabalık olmasaydı giderdin burnu iyi surterdi şimdi oraya gitsen çocuk rezil olacak ortada.. ama burnunun sağlam sürtmesi gerekiyor o yaptığı 2 hareketi ben burnundan fitil fitil getirtirdim bir daha yüzünü kaldırıp kadınlara bakamazdi, birde bizim üzerimize bir şey atacak yok öyle bi dünya beter olsun sürünsün..
Amin canım beter olsun köpek aşağılık herif

X