2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Gitmiyor gerizekalı :KK43:((

Melek benim dedem aşırı vurdumduymaz birisiydi ben de ona çektim umrumda değil defolup gitsin hiç istemiyorum onu, beni hak etmiyor. Bana beşik fırlatırken ağladım sadece. Onun dışında onun eşyalarını müzik açıp güle oynaya topladım gerizekalı alıp gitsin babasının evinde kendi odası banyosu var zaten yerleşsin oraya. Hayır birşey değil gerizekalı yüzünden evde poşet kalmadı eşyalarını yerleştirdikten sonra poşetlerimi geri getir dedim 😂😂😂😂
Kız varya güldürdün beni sende hep gül inşallah canım takıntılı degilsen ne mutlu ben takıgım ne yaparsam kendime yapıyorum

Canım senin durumun zor gerçekten Allah yardımcın olsun okudukça üzülüyorum 🥺 inşallah tez zamanda normale döner. Bizde de reflü var ama alerjiye bağlı değil onda bile çok zorlandım ben de. Hem kilo alımımız hep alt sınırda gitti hem de tam uykuya dalacak kusmaktan uyuyamıyordu şimdi biraz azaldı ama yine de geçmedi. Ben o şurupları da kullanmadım yan etkilerinden dolayı içime sinmedi 🥺

Esas oyun oynayıp öyle alıştırırsan hep o saatte kalkar kuzum bence doğru olanı yapıyorsun o saatte uyuması gerektiğini bilmesi lazım

Ayy sulti yaa çok üzüldüm 🥺🥺🥺 yani zaten kendi memleketine taşınmış aynı şehirde yatılı kalmak neden? Böyle saçma bir şey olabilir mi? Annesine söylesen aslında olmaz mı yani kayınvaliden mi istiyor ki kalmasını? kayınpederinin ismini çocuğuna koymanı bile hak etmiyordu kocan valla çok sinir oldum 🙄🙄 gitsin anasıyla yatsın şimdi. İşin gücün var gençsin güzelsin boşver sıkma canını oğluşunla mis gibi yaşarsınız. O da tıpış tıpış gelir zaten
Şurupları bende kullanmak istemiyorum ama bizim hepsi üst üste geliyor bebişim de artık hem beslenemeyip hem uyuyamazsa ona daha çok zarar veririm diye düşünüyorum. O yüzden kusması azalana kadar en azından verelim dedik. Oğluma bakıyorum eğer midesi kötü değilse yediğim birşey dokunmadiysa o kadar uslu, ağlamayan, uyuyan bir bebek ki.. o yüzden onu böyle gördükçe ağlayasim geliyor biran önce normale dönmek istiyorum 😔

Ben bunu kullanıyorum canım 2 sene önce almıştım hala memnunum. Ama özgeninkinde eksik parçamı ne çıkmıştı o biraz sıkıntı yaşadı. Bende öyle bi problem olmadı
Bende de bunun diğer modeli var valfi yoktu içinde sonra eşim gitti tekrar onu verdiler bu sefer de çalışmadı düzgün vakumlamadı e çalışıp çalışmadığına bakmak için doğal olarak denedik bu sefer de iadeden döndü bu denenmiş diye, ama bu süreç 2 ay falan sürdü ebebek pişmanlıktır ya P Pembepilates
Canım senin durumun zor gerçekten Allah yardımcın olsun okudukça üzülüyorum 🥺 inşallah tez zamanda normale döner. Bizde de reflü var ama alerjiye bağlı değil onda bile çok zorlandım ben de. Hem kilo alımımız hep alt sınırda gitti hem de tam uykuya dalacak kusmaktan uyuyamıyordu şimdi biraz azaldı ama yine de geçmedi. Ben o şurupları da kullanmadım yan etkilerinden dolayı içime sinmedi 🥺

Esas oyun oynayıp öyle alıştırırsan hep o saatte kalkar kuzum bence doğru olanı yapıyorsun o saatte uyuması gerektiğini bilmesi lazım

Ayy sulti yaa çok üzüldüm 🥺🥺🥺 yani zaten kendi memleketine taşınmış aynı şehirde yatılı kalmak neden? Böyle saçma bir şey olabilir mi? Annesine söylesen aslında olmaz mı yani kayınvaliden mi istiyor ki kalmasını? kayınpederinin ismini çocuğuna koymanı bile hak etmiyordu kocan valla çok sinir oldum 🙄🙄 gitsin anasıyla yatsın şimdi. İşin gücün var gençsin güzelsin boşver sıkma canını oğluşunla mis gibi yaşarsınız. O da tıpış tıpış gelir zaten
Uyumuyo da işin kötüsü ya nasıl yapıcam bilmiyorum. Gece beslemesini bıraktım size sorduktan sonra. En son 12’de veriyorum sabah 5 buçukta acıkıp uyanıyor sonra da uyumuyor. Ama 5’te uyandığında daha hava karanlık olduğu için içip geri uyuyor 8’e kadar. Çok enteresan gece gündüz farkını 1,5-2 aydır biliyor

Bizde yeni evliyken çok sorun yaşadık benim kv de yukardan konuşuyor sesini duyıyorum ayrılsınlar kadın çok diyor anne bir tane anne bulamaz ama eş bulur demişti bende sen misin bunu diyen eşimi çektim kendi tarafıma ne halin varsa gör dedim
Bunu okuyunca çok üzüldüm benim eşimin ailesi ben hamileyken eş de evlat da bulunur ama anne baba bulunmaz demişlerdi. Başkasıyla evlenip ondan da çocuk yapabilirmiş yani biz önemli değilmişiz önemli olan onlarmış allah bildiği gibi yapsın hepsini

Bizde sargı olmadı canım, kilosundan ötürü sargı yapmadı. İçine gömük gibi oluyomus kilolu çocuklarda büyüdükce zayıflayıp çıkacak dedi. Şu an gazlı bezle kapatıyoruz sadece gazlı bezi kaldirinca direkt açılmış oluyor
Aa evet onu bize de söylemişti kilo aldıkça içine gömülür korkmayın sonra geri çıkar dedi. Yapılırken zayıftı bizimki🥹 gazlı bezin üzerine her alt açmada zeytinyağı dökmeyi unutma bak bolca. Hemencecik iyileşecek

Bunu okuyunca çok üzüldüm benim eşimin ailesi ben hamileyken eş de evlat da bulunur ama anne baba bulunmaz demişlerdi. Başkasıyla evlenip ondan da çocuk yapabilirmiş yani biz önemli değilmişiz önemli olan onlarmış allah bildiği gibi yapsın hepsini
Onlara göre önemli degiliz işte canım eger eşimde annesine uysaydı ayrılmıştık ben gittim 3 ay çocugumla annemlerde kaldım eşimi yollamamış gittigi gibi gelsin demiş baktı gelmiyorum artık eşim gelip almıştı beni geldi diye kaynanam annemgilin evini basmıştı niye gelmiş beni almaya diye düşün

Onlara göre önemli degiliz işte canım eger eşimde annesine uysaydı ayrılmıştık ben gittim 3 ay çocugumla annemlerde kaldım eşimi yollamamış gittigi gibi gelsin demiş baktı gelmiyorum artık eşim gelip almıştı beni geldi diye kaynanam annemgilin evini basmıştı niye gelmiş beni almaya diye düşün
Bu kadar şey yaşamama ragmen dönüp baktıgımda ne güçlü kadınmışım diyorum allah nasip ederse kendim gübi
3 tane pırlanta gibi güçlü ayakları üstünde duran kız çocugu yetiştirecegim benim tek sorunum kendi ayaklarım üzerinde duramamam yoksa çoktan bırakmıştım daha anlatamadıgım çok şeyler yaşadım ailem hep arkamda ama onlarada her şey söylenmiyor malum annem kanser atlattı ben gitsem üzüntüden tekrar aynı şeyleri yaşar korkusu var

İş hep eşlerde bitiyo ailesi çöp olsa da o çöplüğün içinden bi pırlanta çıkabiliyo allah razı olsun eşimden yedirmedi beni onlara

Bende de bunun diğer modeli var valfi yoktu içinde sonra eşim gitti tekrar onu verdiler bu sefer de çalışmadı düzgün vakumlamadı e çalışıp çalışmadığına bakmak için doğal olarak denedik bu sefer de iadeden döndü bu denenmiş diye, ama bu süreç 2 ay falan sürdü ebebek pişmanlıktır ya P Pembepilates

Uyumuyo da işin kötüsü ya nasıl yapıcam bilmiyorum. Gece beslemesini bıraktım size sorduktan sonra. En son 12’de veriyorum sabah 5 buçukta acıkıp uyanıyor sonra da uyumuyor. Ama 5’te uyandığında daha hava karanlık olduğu için içip geri uyuyor 8’e kadar. Çok enteresan gece gündüz farkını 1,5-2 aydır biliyor
Benim odada karartma perde var canım ilk çocuğum yarasa gibi sadece zifiri karanlıkta uyuduğu için bizim yatak odasında ve çocuk odasında karartma perde var, öyle olunca ben perdeyi ne zaman açarsam o zaman sabah oluyo 😂 eğer böyle erken uyanmaya devam ederse ve ışıktan uyandığına eminsen sen de al tavsiye ederim. Tek sıkıntı ona alışınca aydınlıkta uyumuyorlar 🙄

Söylediklerin çok mantıklı canım bizim türk milletinde pipiyi ortalık malı gibi görme durumu var al dedesi bak al babannesi bak gibi bencede çok yanlış kız bebek nasıl sakınılıyorsa erkekte aynı olmalı bence zaten bu durumu normalleştirdiklerinden dolayı ortada taciz tecavüz gibi durumlar artıyor erkektir yapar gibi eşit davranılsa zaten her şey yoluna girecek oglum yok ama olmuş olsa hep söylerdim ortalıkta asla altını degişmezdim kızımı nasıl başka odaya götürüyorsam oglumuda götürürdüm
Kesinlikle sonuna kadar haklısın birde toplumda erkek adam yapmaz mantığını hiç sevmiyorum oğlumla ben mutfakta şimdiden vakit geçiriyoruz büyüsün hamur acicam yemek yapicam onunla vs vs öyle kadinmis erkekmiş kavramıni ince çizgiyle ogreticem inşallah

Benim eşim de durumu normalleştiriyor görse nolcak diyor gerçekten en zor büyüttüğüm çocuk kaynanamın çocuğu olacak fotoğrafları kesin reklam edecek anne tarafında erkek bebek az onlar pipiye çok meraklı mahrem falan hak getire odaya götürüyorum altını açacağım getiririm diyorum koşa koşa geliyor emzireceğim diyorum yine koşa koşa geliyor tam çıldırmalık
Şeytan diyo yüzüne kapıyı kapat birde kilitle.....

Evet ben ailemi bırakıp ona geliyorum. O bana her haftasonu ailemle kalacağız diyor benim babam torunuyla yaşayacak diyor yazık adama torunundan uzakmış işte haftaosnu babamla kahvaltı yapmak istiyorum diyor ailecek olmak istiyorum diyor. Asla saygımı bozmadan kibarca hayır dedim cesur . Sonra da üstüme geldi bağırdı ben ne diyorsam o olacak dedi ben de ağladım hayır dedim bebek kucağımda fırlattı bize beşiği🥹 tüm herşeyini koydum kapının önüne defolup gitsin diye bekliyorum. Valize de koymadım valizler de benim hepsi . Ucuz poşetlere koydum hep😀😀😀
Eki Görüntüle 3467317
Yuhh bebegin kucagindayken birde besigimi fırlattı.. canım ilk defa mı fiziksel bir şiddet uyguladı? Ya çocuğun kafasına gelse.. madem çocuğunu çok dusunuyor yok dedesini görsün bilmem ne o zaman böyle davranmayacak ağzı farklı eli farklı soyluyo
Kız maşallah sen iyi dayanıyon ben ortalığı ayağa kaldırmıştım helal olsun iradene

Kesinlikle sonuna kadar haklısın birde toplumda erkek adam yapmaz mantığını hiç sevmiyorum oğlumla ben mutfakta şimdiden vakit geçiriyoruz büyüsün hamur acicam yemek yapicam onunla vs vs öyle kadinmis erkekmiş kavramıni ince çizgiyle ogreticem inşallah
Bizler böyle yetiştirerek toplum algısını değiştiricez inşallah canım bak benim oğlum çamaşır makinası çalıştırmayı biliyor kirlilerini kirli sepetine atar, mutfakta sofra kurar kahvaltı hazırlar domates salatalık doğrar, bulaşık makinasında temizleri yerlerine yerleştirir yere bir şey dökülünce dik süpürgeyi alır süpürür vs valla eşimden daha çok iş biliyor ve yapıyor maşallah. Eşim de diyor ki evlenince karısına hizmet ederse üzülürsün böyle yetiştirme 😂
Oğlumun tek yapmadığı şey oyuncaklarını toplamak diyorum ki tek görevin bu aslında ama onu yapmayıp başka işler yapıyorsun 😂

Bizler böyle yetiştirerek toplum algısını değiştiricez inşallah canım bak benim oğlum çamaşır makinası çalıştırmayı biliyor kirlilerini kirli sepetine atar, mutfakta sofra kurar kahvaltı hazırlar domates salatalık doğrar, bulaşık makinasında temizleri yerlerine yerleştirir yere bir şey dökülünce dik süpürgeyi alır süpürür vs valla eşimden daha çok iş biliyor ve yapıyor maşallah. Eşim de diyor ki evlenince karısına hizmet ederse üzülürsün böyle yetiştirme 😂
Oğlumun tek yapmadığı şey oyuncaklarını toplamak diyorum ki tek görevin bu aslında ama onu yapmayıp başka işler yapıyorsun 😂
Yaaaa yerim onu ya 🙈🤣 maşallah hayalimdeki erkek çocuğu inşallah bende öyle yetistirebilirim ki ilerde eşine yardım ederse ben daha çık mutlu olurum o evde huzur mutluluk bol olur🥰

Eşime söyledim emzirirken altını açarken kapıyı kitleneceğim diye yapma alınır diyor kadın mememi göremediği için alınacak tüh 😂
Kitle canım rahatsız olduğun ortada alınsın en azından bir daha yapmaya teşebbüs etmez
Kvdeler neden pipi ve meme meraklısı acaba 🤣🤣

X