2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Gerçekten çok sinirlendim bende ya. Pratisyen hekim tamam bebek konusunda çok bişey vermek istemiyorsun anlarım ama ben yukarıya çocuk doktoruna çıkayım mı demişim. Nasıl gerek yok dersin bu enfeksiyon ilerlese ne olacak nasıl bu sorumluluğu alırsın ay vallahi vicdansız ya
Ah kuzum.gecen bahsetmistim ya annem pihti yuzunden gozunu kaybetti diye.
Olay soyle.sabah uyandi gozu gormuyor kadinin.apar topar hastaneye goturdum.annemin kayitlarinda katarakt var.doktor dedi katarakt.dedim basi agriyor nasil katarakt diye hukum verdiniz.yukari goze cikardim icim rahat etmedi.ordada adam katarakt suan bisey yapamayiz.randevu alin tekrar gelin dedi.tam bayram oncesi.randevu yok.baska doktor aradim 2 gun sonraya buldum araya birilerini katarak.goz hastanesine gittim.kadin bakti ve dedi ki katatakt bir gecede kor birakmaz baska birseysen supheleniyorum su su testi yapalim dedi.makineler o bu.ogrendik pihti atmis.ve en acisi eger ilk 6 saatte annemin gozune siringa ile ilac verselermis kor kalmayacakmis🥹 sindi ben ne yapayim.esim doktoru dovecekti hastaneye gidip.oyle canimiz yandiki..zor zabtettim esimi.sikayet ettik ama muayene kaydim yok gozde acilden goze direk bakmaya aldilar cunku saat oda belirttim ama ne cikar bilmiyorum.insan sagligini cope atiyorlar.

Kızlar 3.aylik bebişlerinizde gündüz uykusu düzeni var mı yani belli saatlerde uyuyup uyanır mı? Sanırım hepimizin gece güzel uyuyorlar ama gündüzleri asla bir günleri bir günlerini tutmuyor. Yapabilen varsa anlatsın Allah aşkın
Uyudu çok güzel daldı dediğim çocuğun sırtı yer gördüğü anda gözler açılıyor 🤦🏼‍♀️ assla saati saatini tutmuyor ve sadece benim kucağımda sallayıp gezerek uyuyor 😔 gerçekten yapabilen biri varsa aydınlatsın bizi nasıl yaptığına dair. Bir de pışpış koyayım iki pıtpıtlayayım da uyusun diye bir şey assla yok illa salınarak yürüyeceğiz evde. Çocuğunu yatağına koyup yatağında kendi kendine uyutabilen var mı ki

Dün aracı ben kullandım eşim arkada çocuklarlaydı zaten bağlamadan bindirmiş rahat etsin diye arabada. Çocuklara hava aldıralım diye çıkmıştık. Arabadan indirip bağlayayım dedim puseti aldım kapıyı kapattım sapı döndü diyor. Bende aracın diğer kısmındayım. Yani bağlı olsa sap dönse çocuk askıda kalacak düşmücek babası da direk müdahale etcek. Gerçekten büyük ihmale çocuğumun canı yandı üstüne tomografide aldığı Işın röntgende radyasyon 🥺
Gerçekten çook geçmiş olsun dün okuduğumdan beri takip ediyorum dua ediyorum biran önce gözüde iyileşir umarım. Çocuklar çok güçlüler hızlıca toparlar Allah beterinden korusun 🤲🏼

18 de uyuyor 20 de duşa kalkıyor 20 duş masaj 21 de uyuyor en geç ama sıkıntı şu gündüz doğduğundan beri asla kendi isteğiyle uyumuyor zorla uyutuyorum 10 dk uyuyor akşam saati de uyumak istiyor haliyle en iyisi ben şu öldüren sıcaklar geçince 1 günü dışarıda geçireyim 20 gibi eve geleyim rutine başlayalım evdeyken olmuyor çünkü
Duştan sonra iyi uyuyorsa banyoyu günde 2 ye çıkarsan. En azından düzgün bi öğle uykusu çeker sende bi nefes alırsın
gulumsebebek gulumsebebek canım benim şimdi okudum olanları kanım çekildi resmen çok çok geçmiş olsun. Daha iyi misiniz şimdi ?
Sen nasılsın
İyiyiz şükür canım damla enfeksiyonu yok ediyor kızarıklık şişlik vs gitti gözünden. Düşeli 24 saati de geçti 20:30 civarı düşmüştü dün. Bugün kendi doktoru da endişe etmeyin dedi. Allaha şükür şuan bi sıkıntımız yok. Haftaya filan bi göz kontrolüne götürcem ama ordan da içim rahat etsin
Kızlar bebegimi eşim uyutabiliyor nasıl mümkün anlamıyorum aynısını yapıyorum çocuk bende durmuyor çok sinir bozucu ya.... birde sakin stressizim yani ne var eşimde olup bende olmayan bu iksir anlamış degilim
Darısı benim başıma. Ya kızı ya oğlanı birini uyuyabilse keşke 🤦🏻‍♀️

Bebiş nasıl oldu kuzum aklım sizde valla çok üzüldüm bol bol dua ettim kuzuma 🙏🏼 gulumsebebek gulumsebebek
Allah razı olsun canım iyi şükür 24 saatide geçtik gözüde geçiyor yüzü çizik mor dizi de öyle. teni açık ekstra belli ediyor ama düne göre oda hafifledi o kıpkırmızı görüntü yok artık

Bana her şeyi damardan verdiler el üstünden yuh ya niye damardan vermedilerse.....
Sorma bende şeye çok kızgınım anestezi etkisi geçtikten sonra karnıma bastırmaya geldiler burda okudum anestezisi geçmeden bastırmaya gelenler olmuş ne güzel ne acı ne bir şey hissetmemisler.. Bende hastaneyi inlettim o acidan sonra istemiyorum ben bunu dedim o zaman bi belge imzalamaniz gerek işte şöyle şöyle olur yapmamız gerek dediler 3 4 kere yaptılar.. iyiki sen yokmuşsun bana onlar yapilirken.. birde gözlüklü kısa boylu hasta bakıcı vardı sana denk gelmiştir belki ben onada kızdım bana ayağa kalk diyo kalkabilsem kalkicam sürekli konuşuyor tamam iyi niyetli de benden cevap bekliyor ben canımın acisindan konuşacak dermanım yok.. neyse şey dedim en son dedim konusabilsem konusucam zaten canım çok aciyo istemiyorum eşim yardım etsin bana dedim bozuldu bana.. sonra da çıkış yapacağımız gün yine vardı benim odama vs gelmedi🥲🤣
Ameliyattan sonra karnınıza mı bastırdılar😲 e benim 2 sezaryenimde de bastırmadılar🤔

Yeni okuyorum cook geçmiş olsun kıyamam Rabbım tün evlatlarımızı korusun inş
Amin canım Rabbim korudu şükür. Şimdi bi hayır bişey yapmam lazım varmı aklınızda bişey? Benim aklıma sma lı bi çocuğa yardımda bulunmak geldi bi. Bide tuz ekmek mi ne cevriliyodu onu da yapsam

Ah kuzum.gecen bahsetmistim ya annem pihti yuzunden gozunu kaybetti diye.
Olay soyle.sabah uyandi gozu gormuyor kadinin.apar topar hastaneye goturdum.annemin kayitlarinda katarakt var.doktor dedi katarakt.dedim basi agriyor nasil katarakt diye hukum verdiniz.yukari goze cikardim icim rahat etmedi.ordada adam katarakt suan bisey yapamayiz.randevu alin tekrar gelin dedi.tam bayram oncesi.randevu yok.baska doktor aradim 2 gun sonraya buldum araya birilerini katarak.goz hastanesine gittim.kadin bakti ve dedi ki katatakt bir gecede kor birakmaz baska birseysen supheleniyorum su su testi yapalim dedi.makineler o bu.ogrendik pihti atmis.ve en acisi eger ilk 6 saatte annemin gozune siringa ile ilac verselermis kor kalmayacakmis🥹 sindi ben ne yapayim.esim doktoru dovecekti hastaneye gidip.oyle canimiz yandiki..zor zabtettim esimi.sikayet ettik ama muayene kaydim yok gozde acilden goze direk bakmaya aldilar cunku saat oda belirttim ama ne cikar bilmiyorum.insan sagligini cope atiyorlar.
Gerçekten çok üzüldüm çok geçmiş olsun ya yani bukadar safsak iş yapılmaz bi insanın resmen hayatıyla oynamak bu. Yazdıklarını okurken bi empati yaptım da yani hakikaten delirmelik bi durum Rabbim yardımcısı olsun annenin şifasını versin inşallah.
Bizde de baksana yani bu bi bebek tüm hayatını etkileyecek bi durum olsa nasıl hesap verecek yani o enfeksiyon ilerlese ben de hala o doktorun ağzına bakıp bak darbeden şiştikçe şişiyor hala kıpkırmızı filan desem sonu ne olacaktı inanılır gibi değil.

Amin canım Rabbim korudu şükür. Şimdi bi hayır bişey yapmam lazım varmı aklınızda bişey? Benim aklıma sma lı bi çocuğa yardımda bulunmak geldi bi. Bide tuz ekmek mi ne cevriliyodu onu da yapsam
Canım çok güzel düşünmüşsün en güzeli Smalı bir çocuğa yardım etmek. Başında tuz ve ekmek çevrilip birine veriliyordu sanırım ben de tam bilmiyorum öğrenirsen bize de anlat

Gerçekten çook geçmiş olsun dün okuduğumdan beri takip ediyorum dua ediyorum biran önce gözüde iyileşir umarım. Çocuklar çok güçlüler hızlıca toparlar Allah beterinden korusun 🤲🏼
Allah razı olsun canım iyi şükür gittikçe iyiye gidiyor hareketleri tepkileri vs normal seyrinde yeniden kahkaha gülücükler saçıyor. Dün acısından gülemiyodu bile yavrum. Rabbim hepimizin evlatlarını korusun inşallah

Canım çok güzel düşünmüşsün en güzeli Smalı bir çocuğa yardım etmek. Başında tuz ve ekmek çevrilip birine veriliyordu sanırım ben de tam bilmiyorum öğrenirsen bize de anlat
Tamam canım anneme sorayım onu ben. Bugün geldi annem keşke hemen yaptırıp verseydim birine. Yarın hiç bekletmeden yapıp vercem inşallah. Rabbim kabul etsin korusun evlatlarımızı

Ameliyattan sonra karnınıza mı bastırdılar😲 e benim 2 sezaryenimde de bastırmadılar🤔
Bastirdilar hemde 6 saat sonra uyuşukluk geçince saka gibi ya ben zaten işkence çektim gittim paramla rezil oldum.. 3 4 defa farklı zamanda gelip bastirdilar içerden ne zaman kana mi baktılar neye baktılar bilmiyorum o bitti bıraktılar

Kuzum ben bir gruba uyeyim sadece bebek ve cocuklara hayir yapiyoruz.gecen hafta bir bebegi ameliyat ettirdik beyin ameliyati.bugunde ayagindan enfeksiuonlu bir bebegi.dilersen bir bebek secebilirsin.

tiksinen varsa direkt geçsin resmi
Kızlar ben size bir şey sorcam canim sıkkın..
Benim sezaryen dikiş yerim aciyor disardan enfeksiyon vs yok 40 kontrolüne de gittim üstten baktı doktor iyi gözüküyor dedi her neyse 3.kere akıntı gibi bir şey geliyor her seferinde adet sanıyorum ama bu seferki kan yok bildiğiniz açık kahve uzayan akıntı geliyo ve ağrım oluyo sonra geliyo bu tarz şeyler neden oluyo... hastanede yataktan kalkarken dikislerimin başı ve sonu çok acımıştı hatta yırtıldı sanırım demiştim ama doktor bir şey demedi 40 kontrolunde.. ve dikislerin başı ve sonu bende hafif içe çökük sizde öyle mi bilmiyorum ama gerçekten şu dikiş yerime dışardan darbe aldığımda canım çok acıyor sizde de böyle mi ya
Bakın cokuk
Mavi070707 Mavi070707 canım bak benim başı ve sonu bu şekilde ve karnımdan aşağıya inen çizgi yamuk dikilmiş seninki düz gözüküyor

Kızlar bugun bexero aşısını yaptırdık. 6 saat arayla calpol verdık 2 kez. Az önce de yine 6 saat üstüne yine calpol verdik ateşi oldu 38 derece. Normal demişti doktorumuz. Gece yine olursa calpol mu vermemjz gerekiyor? Sizde de ates oldu mu

Oha harbiden seninki ne kadar güzel olmuş ne kadar kusursuz ya.. yemin ediyorum ne diyeceğimi bilemedim benimkinin küçüklüğü de aynı böyle ama içe cokuk başı ve sonu😭 golden-snitch golden-snitch seninkide mi böyle yoksa oturup aglarim
Kız ben sana demedim mi ilerde düzeliyor diye boşa üzülüp durma😁 benimki seninkinden kat kat kötüydü hem rengi hem boşluğu düzeldi üstüne ikinci kez kestirdim hey yavrum hey😂
Bastirdilar hemde 6 saat sonra uyuşukluk geçince saka gibi ya ben zaten işkence çektim gittim paramla rezil oldum.. 3 4 defa farklı zamanda gelip bastirdilar içerden ne zaman kana mi baktılar neye baktılar bilmiyorum o bitti bıraktılar
Hay Allah çok şaşırdım kuzum ya ne kadar acımıştır kimbilir ayağa kalkmak bile çok zordu😢 demek ki bastırılmadan da oluyormuş bak bana hiçbir şey yapmadılar. Bir daha doğrurursan aklında bulunsun

Kuzum ben bir gruba uyeyim sadece bebek ve cocuklara hayir yapiyoruz.gecen hafta bir bebegi ameliyat ettirdik beyin ameliyati.bugunde ayagindan enfeksiuonlu bir bebegi.dilersen bir bebek secebilirsin.
Birde sadece ameliyat degil.bez gida yardimi, ilac yardimi, giyecek yardimi var..butcene gore destek atabilirsin. gulumsebebek gulumsebebek

X