2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Benim sağ meme çok tazyikli geliyor. Önce öyle başladi emmek istememesi çünkü her çekişte genzine kaçıyordu öksürüp agliyordu. Ben de onu tamamen sagdim bu sefer çift meme gitmek zorunda kaldım yetsin diye. Bugün yine sağ meme çok şişti emmek istiyor gibiydi ama genzine gidince yine ağladı. Tamamen sagdim neredeyse az bıraktım öyle içti biraz ama yine çok değil. Acaba bu tazyik olayından dolayı soğudu mu iyice diyorum. Bir yandan tamamen sagmaya baslayinca başladı sanki bu emmek istememe. Ben mi yanlış bir şey yaptım diye içim içimi de yiyor. Az önce okudum canım tekrar baslamissin emzirmeye. İnşallah çabucak dolar, bebişin de hemencecik kabul eder memeyi

Bence kendini hiç suçlama canım sağıp vermeye başlamanla atak haftaları çakıştı öyle düşün. Kolaylıkla atlatırız inşallah şu sıkıntılı süreçlerimizi

Canım bu normal hiç üzülme, benim bebeğimin ilk aydan beri meme reddi ara ara oluyordu. Ben pilates topunda zıplayarak, ayakta hafif salınarak emzirdim. Birde o an ağlıyor ve tekmeliyor ya ufak bir kitap okuyup ya da oyuncakla oynayıp tekrar teklif ediyorum, genelde tutuyor. Bazen hiç tutmayınca uyku sonrası teklif ediyorum.

Belki tamamen boşaltmaman lazım
Bi de çok az emiyor dediğin kaç dakka benim bazen 5 dakka emiyor

sunnet yapan anneler klipsli ya da dikisli yontemin farkini doktora da soracagim ama sizlerden bilgi alan ya da klipsli yontemle yaptiran varsa tavsiye eder misiniz?
Benim hastanemdeki doktor dikişli yaptığı için öyle yaptık. sanırım Begonya2 klipsliydi ve memnundu. Bulduğunuz doktor hangi yöntemi tercih ediyorsa onu yapıyor. Ama dikişlide sorun olmadı bizim çok şükür

Pilates topunu denemedim onu da deneyeyim canım. Bugün yürüyerek denedim birinde aldı birinde almadı. Ben de ağlayınca zorlamiyorum ters tepmesin diye. Bırakıyorum başka şeylerle ilgileniyoruz sonra tekrar teklif ediyorum. Daha önce ağzı köpürünce anlardım aç diye emzirirdim emerdi. Şimdi resmen şu an mi aç şimdi emecek mi biraz sonra mı emecek doydu mu doymadı mi dongusund girdim

sunnet yapan anneler klipsli ya da dikisli yontemin farkini doktora da soracagim ama sizlerden bilgi alan ya da klipsli yontemle yaptiran varsa tavsiye eder misiniz?

Bizim klipsli oldu doktor işinin ehli olduğu için güvendik. Tecrübeli bir dr olması önemli bence

Belki tamamen boşaltmaman lazım
Bi de çok az emiyor dediğin kaç dakka benim bazen 5 dakka emiyor
Birini tamamen bosaltirken diğerini boşaltmiyorum canım. Bugün de aslında tamamen bosaltmadim bıraktım biraz icebilsin diye. Gün içinde de süt indiğini hissettim emerken. Bir seferinde güzel emiyorsa bir seferinde sağa sola bakmaktan emmiyor. 5 dk emiyordu benimki de normalde ama şimdi bir kaç dk sürüyor. Bir de gece uyumadan önce iki memeyi de emerdi gece uzun uyurdu. Şimdi tekini bitirmiyor bile. Banyo öncesi emzirdim 3-4 dk falan banyodan sonra uyumadan önce emmek istemedi hiç, ağladı. Aç olsa uyumazdi herhalde

Sanırım burada moralini bozmadan sakince yılmadan ilerlemek gerekiyor. Emzirme danısmanları geçici olduğunu söylüyor ben şunu anlamıyorum meme almayınca memedeki sütü sağmak gerekiyor bunu da biberonla verince yine meme reddi olmuyor mı bir de emmedikce süt azalmıyor mu? İstersen emzirme danısmanı ile ilerle daha fazla sürerse.

Aç olsa tabiiki de uyumaz sen sıkma canını
Bazen ben de acaba akşamları sütüm yetmiyor mu diye düşünüyorum ama sonra yetmese büyümez kilo almaz diyorum arada kötü düşünceler yokluyor. Çiş sayısında azalma oldu mu mesela az emse diyelim azalırdı herhalde

Bu döngü ne zaman bitecek ben de aynı aksam saatleri strese giriyorum azalıyor diye sol zaten baştan beri az 5 dk emer hemen sağa gecer . Kilo alımı iyi ben de ondan takmıyorum artık.

Şu zamana kadar biberonla hiç vermedim o yüzden korkuyorum açıkçası tamamen memeyi bırakır diye. Gece uzun süre aç kalabiliyor 5-6 saat gibi. Gündüz her uyandığında emiyordu 1 saatte bir gibi. Ben de bu şekilde alıştığım için saatte bir emmemesi garip geliyor. Tamamen reddetmis durumda değil. O yüzden emmedigi zaman sagmiyorum gündüz saatte bir değil de 3 saatte bir emmiş gibi oluyor. Sadece yediğim bazı yiyecekler özellikle sağ göğsümü etkiliyor. O yüzden sagiyorum genzine kaçıyor diye. Sagdigimi vermedim memeden kalanını kendi çeksin diye. Memede de süt var aslında çekerken sütün indiğini hissediyorum ama içme sıklığı gündüz değişti. Gece uykusuna geçmeden sürecimiz uzun sürerdi iki memeyi de bitirirdi. Şimdi azcik emiyor uykuya dalmaya çalışıyor dalamayinca bir daha alıyorum azcik emiyor sonra tekrar. Şu ara sürekli teklif ediyorum da o canı ne zaman isterse o zaman alıyor gibi

Eskisi gibi çişi. Bezi şiş oluyor sabaha ya da değiştiriyorum öğlene şişiyor ama kaka yok mesela kaç gündür

Bu döngü ne zaman bitecek ben de aynı aksam saatleri strese giriyorum azalıyor diye sol zaten baştan beri az 5 dk emer hemen sağa gecer . Kilo alımı iyi ben de ondan takmıyorum artık.
Ömrümüzün sonuna kadar bir şeylerden tedirgin olacağız sanırım :)

Eskisi gibi çişi. Bezi şiş oluyor sabaha ya da değiştiriyorum öğlene şişiyor ama kaka yok mesela kaç gündür
O zaman güzel emiyor bence. Reddetseydi az emerdi çişli bez sayısı da azalırdı .Ben sabahları uyandığında masaj yapıyorum ayaklarını bisiklette pedal çevirir gibi yapıyorum ondan sonra kakasını yapıyor sende bi dene istersen ama günde 3 kere falan masaj yap

Canım çok teşekkür ederim
O zaman biz doktora menengikok aşısını istiyoruz dediğimizde bu ay yani 3.ayımız bize 2 ayrı aşı yapıcak. Bexsero ve menveoyu yani.
İki aşıyı aynı anda da yapabilir yada benim doktor gibi birini bi ay birini diğer ay şeklinde de yapabilir. Ama evet her halükarda her iki aşıdan da olacak

Bu arada saatte bir emiyorsa çocuk emme araliklarini açmaya çalışıyor olabilir mi 3 saatte bir emmesi normal. Benim bebeğimde saatte 1 emiyordu ben de emme aralıklarını acmaya çalıştığını düşünüyorum. Bugün 2 buçuk saatte bir felan emdi gene biraz kavga etti memeyle ama emdi. Saatte bir teklif etsem heralde kıyameti koparır

Belki emme süresi kısalmıstır artık, büyüdükce kısalıyor ya benkm de ilk 2 ay 20 dk idi artık 7-10 dk arası sürüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…