2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Aynen arıza bebişimiz bu gerçi toparladı eskiye göre şimdi diş derdimiz ve bir miktar dikkat dağınıklığından meme reddimiz var bu bitsin sünnet oluruz neyse şafak uzunmuş yazarken daraldım
Çok tatlı maşallah he ya okurken bende daraldım daha yolumuz uzun

Kızlar size naçizane bi tavsiyede buluncam özellikle ilk çocuğu olanlara.
Doktor oğlum için boy kilo olarak değilde pediatrik olarak gelişiminin önde olduğunu söyledi 5-6 aylık bebek tepkileri veriyor dedi. Sebep olarak ta kızımı gösterdi. Evde bi çocuk daha var haliyle fazla uyaran alıyor buda pediatrik gelişime katkıda bulunuyor dedi. Düşünüyorum da kızım malum prematüre ve yaşıtlarından 3 ay geriden geliyor. Acaba diyorum kızımın ilk dönemlerinde daha çok parka çıkarıp daha çok kuzenleriyle vs vakit geçirtseydim oda arayı daha çabuk kapatırmıydı. Çünkü korktum ben hastalık kapar bişey olur diye izole ettim binevi. Size tavsiyem varsa akraba kuzen komşu nekadar çocuk bulursanız sık sık bir araya getirin hiç bişey bulamazsanız sık sık parka çıkarın bakınsın çoluk çocuk içinde. Nekadar çok pozitif uyaran okadar çok iyi gelişim

Bu arkadaşın boyu kaç cm? Maşallah kocaman görünüyor benimki gözümün önünde büyüdüğünden mi acaba hala gözüme küçük geliyor bukadar büyüdüler mi ya
Geçen kontrolde daha 3 aylık olmamıştı 60 cm di yani 60 cmlik bir doğal afet bu arkadaş şimdi kaç oldu bilmiyorum 2 hafta önceydi randevu. Gerçekten gözümüzün önünde olduğu için farketmiyoruz arkadaşım yeni doğum yaptı minnacık nasıl tutmuşum ben bu kadar ufakken dedim

Duygulandim ya hele o ilk zamanlari o kadar tatlıydı ki değerini bilememisim gibi geliyor suanda da tatlı ama o zamanlar kucucuktu ya bende bazen eski fotoğraflara bakıyorum görende çocuğum okula başladı sanar ama napiyim hızlı büyüdüler

Kızlar SEDASYONLA Sünnet yaptıran var mı aranızda??? Bu konuda düşünceleriniz neler

İlk zamanlar sağlık ocağında sormuştu ebe göz muayenesini. Dr'a sorduğumda 3. Ayda bakılacak demişti. Geçen ayki kontrolde göze gittiniz mi onun da zamanı geldi dedi. Henüz almadık Rand dedik. Tamam bugün aşıları da yaptıracağınız için huzursuz olmasın 4. Ayda da yaptırabilirsiniz demişti bize de. Yarın için Rand aldık. 37+0 doğumlu bizimki de gözünde farklı bir durum hissetmedim ben inşallah bir şey yoktur

Batı göz hastanelerinde yapılıyor rop muayenesi..

Ee sabaha kadar emzirmiyo musun kız ben bayılırım açlıktan biz gece 2 de yatıyoruz sabah da daha doğrusu öğlen oluyor 11-12 gibi kalkıyoruz 12-1 gibi kahvaltı yapıyorum ben o yüzden akşam da geç yemiş oluyorum

Sonradan emiyor ama yine de meme reddi mi oluyor? Bazı zamanlar emmek istemiyor uykuya geçmek istiyor. Uyanınca da bu sefer çok acikiyor hemen tutmaya çalışıyor memeyi
Evet meme reddi ama sakın korkma bu dönemde çok normalmiş benimde başıma geldi dün doktorumuza sordum. 3 aydır senin bi uzvun gibi yaşıyordu artık daha net görüyor ve birden karşışında kocaman bşey beliriyor dedi. Babayı doğduğundan beri biliyor ama seni artık görerek tanıyor dedi. Bu durumda sakın zorlama dedi. Karanlık bi odaya geç yada emzirme örtüsü gibi veya gözünü kapatan hafif bşey ört dedi öyle teklif et dedi. Sende zorlama bu süreçte dedi geçiçi bir durum tam zamanı şuan yapabilir gayet doğal dedi.

Evet 32+3 de doğan kızım 1.ayında rop yaptırdık şehir hastanesine çok şükür bir şey çıkmadı 6.ay da kontrol için götüreceğim
Oh çok şükür 6.ayda da bur şey çıkmaz inşallah. Nasıl geçti muayene, çok agladi mi, canı yandı mı?

Evet bizim erken doğum iri bebek 2gun kuvez 2 gün fototerapi hepsinden var. Ama rop isteme sebebi 30saniyede yaptığı muayene sonucu odaklanma süresi kısa demesi. Bir de doktorda huzursuzluk yapan bir muayene vs diye anlattı. Burda da yorum okuyunca iyice gözüm korktu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…