2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
@golden-snitch gulumsebebek gulumsebebek kızlar bu menenjitin iki türü var ya o iki tür aşıyı da aynı gün mü yapıyorlar yoksa farklı aylarda mı onu anlamadım ben
Canım sen nasıl istersen o şekilde yapılıyor. Kızımda 2 sini aynı gün yaptirmustim. Oğlumda bexsero ya başladım. Diger türünü 2 ya da tek doz olacak şekilde yaptırmak istediğim için ileriki aylarda yapılacak.

Geçmiş olsun 🙏
muayenede bile asiri tedirgin oldu ağladı. O yüzden korkuyorum. Bir de şehir hastanesi olunca korkuyorum. Siz nerde yaptırdınız?
Özelde yaptırdık ama önce şehir hastanesine gittik. Oradaki doktor özele gidin dedi çok yoğunlardı

Ya 36+6 1 günle prematüre ama 32 hafta altına isteniyormus. Ama bizde odaklanması kısa dedi doktor. Bu yüzden rop istedi. Şehir hastanesine randevu aldım. İnsallah gerek görmez doktor.
Evet canım prematüre bebeklerde göz damarları daha tam gelişmeden doğduğu ve haliyle solunum yaptığı nefes aldığı için o göz damarları olması gerekenden farklı yöne doğru gelişebiliyormuş Buda hasara yol açıyor. rop evre 1/2/3/4 hafiften çok daha ciddi sıkıntılı görünen sıralamayla belirlenir. Düşük doğum ağırlığı yada erken hafta doğum tetikler. Operasyon yapan doktor böyle anlatmıştı çizerek.
Ben sanmıyorum sizden rop isticeklerini. İnşallah ta istemezler yani

Geçmiş olsun 🙏
muayenede bile asiri tedirgin oldu ağladı. O yüzden korkuyorum. Bir de şehir hastanesi olunca korkuyorum. Siz nerde yaptırdınız?
Canım sen izmirdeydin dimi? Ege üniversitesinde kuvezde yapılmıştı tüm rop kontrolleri kızımın ama dünya göz ve ekol de de yapılıyor diye biliyorum

Evet canım prematüre bebeklerde göz damarları daha tam gelişmeden doğduğu ve haliyle solunum yaptığı nefes aldığı için o göz damarları olması gerekenden farklı yöne doğru gelişebiliyormuş Buda hasara yol açıyor. rop evre 1/2/3/4 hafiften çok daha ciddi sıkıntılı görünen sıralamayla belirlenir. Düşük doğum ağırlığı yada erken hafta doğum tetikler. Operasyon yapan doktor böyle anlatmıştı çizerek.
Ben sanmıyorum sizden rop isticeklerini. İnşallah ta istemezler yani
4 aylık olacak bizimki istemezler galiba artık 37+1 de doğunca tedirgin oldum 😥

Canım sen izmirdeydin dimi? Ege üniversitesinde kuvezde yapılmıştı tüm rop kontrolleri kızımın ama dünya göz ve ekol de de yapılıyor diye biliyorum
Ankaradayım canım. Dünya gözü aradim yapılmıyor dedi unv hastanelerine ve şehir hastanelerine yönlendirdi. Şehir hastanesi önce muayene doktor gerekli görürse rop a yonlendiriyormus.
Bence de sıkıntı yok gerekli olsa hacettepe mutlaka yapar ya da yönlendirirdi. Ama şimdi goturmesem farklı bir doktora aklımda kalacak.

32 haftanın altında doğum için rop yapiyorlar. Rutin göz muayenesine götürdünüz mü? Bizde rutin göz muayenesinde odaklanmada sıkıntı gördüğü için istedi.

Ankaradayım canım. Dünya gözü aradim yapılmıyor dedi unv hastanelerine ve şehir hastanelerine yönlendirdi. Şehir hastanesi önce muayene doktor gerekli görürse rop a yonlendiriyormus.
Bence de sıkıntı yok gerekli olsa hacettepe mutlaka yapar ya da yönlendirirdi. Ama şimdi goturmesem farklı bir doktora aklımda kalacak.
Evet canım insanın aklı kalır sen gene götür sorun yok desinler için rahat etsin
Yok canım benimkide 37+2 göz muayenesi de istenmedi. Hatta son kontrolünde yalancı göz kaymasını sordum 6 aydan sonra düzelir dedi rutin göz kontrolüne nezaman götüreyim dedim onuda 6 aydan sonra dedi. Zaten normal çocuk doktoru da göze bakıyor eğer bi durum olsaydı göz doktoruna yönlendirirdi rop geciktirilmez.
Bence Ayşe’den de istemicekler

Evet canım insanın aklı kalır sen gene götür sorun yok desinler için rahat etsin

Yok canım benimkide 37+2 göz muayenesi de istenmedi. Hatta son kontrolünde yalancı göz kaymasını sordum 6 aydan sonra düzelir dedi rutin göz kontrolüne nezaman götüreyim dedim onuda 6 aydan sonra dedi. Zaten normal çocuk doktoru da göze bakıyor eğer bi durum olsaydı göz doktoruna yönlendirirdi rop geciktirilmez.
Bence Ayşe’den de istemicekler
İçim rahatladı çünkü doktorumuz göz muayenesi ile ilgili birsey söylemedi. Her ay gittiğimizde göz kulak ağız bacak boy kilo kontrolü yapıyor.

İçim rahatladı çünkü doktorumuz göz muayenesi ile ilgili birsey söylemedi. Her ay gittiğimizde göz kulak ağız bacak boy kilo kontrolü yapıyor.
Aynen canım bizimkide her kontrolde bakıyor gözle alakalı bişey demedi ben sorunca 6 aydan sonra dedi. Zaten gözünde bişey yok onun dedi. Demekki bi durum olsa söyler yönlendirirlerdi. Rahat ol yani. Sonrasında rutin göz kontrollerine götürcez zaten.

Kızlar bebişim şu ara iştahsız gibi geliyor bana 🥺 dün saat başı uyandikca emdi. Akşam da banyodan önce emzirdim. Genelde tek meme gidiyoruz ama bir memeyi tamamen bosalttigimdan beri iki meme veriyorum azalınca sinir oluyor tazyikli gelmiyor diye,diğer memeye geçiyorum. Dün de banyo öncesi emzirdim nasıl olsa banyodan sonra emecek yine dedim(hep öyle yapıyor) bir de uyku öncesi emzirme merasimimiz uzun sürüyor tamamen ikisini de bitiriyor gibi oluyor gece uzun uyuyor öyle olunca. Dün banyodan sonra çok huzursuzdu, asla emmek istemedi. Neyse dedim en azından banyo öncesi biraz emdi acıkınca gece erken uyanır. Gece de erken uyandı. Normalde her uyanisinda emziririm bugün 2 uyanista bir emzirdim. En son 4 buçukta emdi 6 buçukta uyku öncesi emzireyim dedim kiyameti koparttı sonra da uyudu. Kiloyu da yavaş almaya başladı neden böyle olmuş olabilir diş kaşıntısı huzursuzluk yapmış olabilir mi 🥺
Meme reddi yaşıyor olabilirsin

CA5F82E3-B788-461C-A17F-4F7ABDA53C30.jpeg

Diş kaşıyıcı arayanlar bu ürünü alabilir hem yumuşak kafaya vurunca acımıyor hem kavraması kolay silikon komple 🫶🏻 Hb de diş fırçası alıştırma olarak geçiyor 2li set

32 haftanın altında doğum için rop yapiyorlar. Rutin göz muayenesine götürdünüz mü? Bizde rutin göz muayenesinde odaklanmada sıkıntı gördüğü için istedi.
Evet 32+3 de doğan kızım 1.ayında rop yaptırdık şehir hastanesine çok şükür bir şey çıkmadı 6.ay da kontrol için götüreceğim

Aynen canım bizimkide her kontrolde bakıyor gözle alakalı bişey demedi ben sorunca 6 aydan sonra dedi. Zaten gözünde bişey yok onun dedi. Demekki bi durum olsa söyler yönlendirirlerdi. Rahat ol yani. Sonrasında rutin göz kontrollerine götürcez zaten.
Çok sağol canım ❤️❤️❤️

Ya 36+6 1 günle prematüre ama 32 hafta altına isteniyormus. Ama bizde odaklanması kısa dedi doktor. Bu yüzden rop istedi. Şehir hastanesine randevu aldım. İnsallah gerek görmez doktor.
Sadece hafta degil aslında kıstas. Yogun bakım öyküsü olan bebeklerde yada sarılık için ışın tedavisi gören bebeklerde de rop isteniyor.
Benim ikizlerim 34+6 da dogdu 32 haftanın altında olmamalarına rağmen 38 günlük yoğun bakım sürecleri oldugu için bizde yaptırdık ropu.
bi mesajda okudum fıtık olma mevzusu yazılmıştı. ağlamaları kısa süreli oluyor o kadar aglama normal zamanlarda da yasıyorlar fıtık olacak kadar uzun ve katıla katıla bi aglama olmadı diye düşünüyorum

X