2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
İlk zamanlar sağlık ocağında sormuştu ebe göz muayenesini. Dr'a sorduğumda 3. Ayda bakılacak demişti. Geçen ayki kontrolde göze gittiniz mi onun da zamanı geldi dedi. Henüz almadık Rand dedik. Tamam bugün aşıları da yaptıracağınız için huzursuz olmasın 4. Ayda da yaptırabilirsiniz demişti bize de. Yarın için Rand aldık. 37+0 doğumlu bizimki de gözünde farklı bir durum hissetmedim ben inşallah bir şey yoktur 🙏🏻
Her konuda olduğu gibi bu konudada doktorların klasik fikir ayrılıkları işte. Hoş gerçi bizim doktor kalça ultrasonuna bile gerek yok diyip yaptırmamıştı. Yoktur bi sorun Allahın izniyle rutin zaten

Evet meme reddi ama sakın korkma bu dönemde çok normalmiş benimde başıma geldi dün doktorumuza sordum. 3 aydır senin bi uzvun gibi yaşıyordu artık daha net görüyor ve birden karşışında kocaman bşey beliriyor dedi. Babayı doğduğundan beri biliyor ama seni artık görerek tanıyor dedi. Bu durumda sakın zorlama dedi. Karanlık bi odaya geç yada emzirme örtüsü gibi veya gözünü kapatan hafif bşey ört dedi öyle teklif et dedi. Sende zorlama bu süreçte dedi geçiçi bir durum tam zamanı şuan yapabilir gayet doğal dedi.
Tamam canım çok teşekkürler. Dün ortam lostu ama yine emmek istemedi ben de zorlamadim acıkınca emer diye. Normalde uzun uyur gece ama böyle olunca çok uzun uyumadan uyandı emmek icin

İlk zamanlar sağlık ocağında sormuştu ebe göz muayenesini. Dr'a sorduğumda 3. Ayda bakılacak demişti. Geçen ayki kontrolde göze gittiniz mi onun da zamanı geldi dedi. Henüz almadık Rand dedik. Tamam bugün aşıları da yaptıracağınız için huzursuz olmasın 4. Ayda da yaptırabilirsiniz demişti bize de. Yarın için Rand aldık. 37+0 doğumlu bizimki de gözünde farklı bir durum hissetmedim ben inşallah bir şey yoktur 🙏🏻
Benim bebek maşallah uzaktaki şeyleri de goruyor ben goturmicem kontrole 6 7 aylık olduğunda goturcem onda da gözünde bozukluk var mı diye oturmaya başladığında bu arada karanlıkta da görüyor

Geçen kontrolde daha 3 aylık olmamıştı 60 cm di yani 60 cmlik bir doğal afet bu arkadaş 😂 şimdi kaç oldu bilmiyorum 2 hafta önceydi randevu. Gerçekten gözümüzün önünde olduğu için farketmiyoruz arkadaşım yeni doğum yaptı minnacık nasıl tutmuşum ben bu kadar ufakken dedim 🥲🥰
Ay eriyorum 🫠🫠😍😍😍 büyüyorlar şaka maka ya 😍

Benim bebek maşallah uzaktaki şeyleri de goruyor ben goturmicem kontrole 6 7 aylık olduğunda goturcem onda da gözünde bozukluk var mı diye oturmaya başladığında bu arada karanlıkta da görüyor
Gorme konusunda bana da bir problemi yok gibi geliyor dediğin gibi uzaktaki şeyleri de görebiliyor. Rutin galiba bilemedim

Çok heyecanlandım 😍 geldi benim tabaklaaar 🥰

Eklentiler

• IMG_20240809_123406.jpg
    IMG_20240809_123406.jpg
    105,3 KB · Görüntüleme: 48
Ee sabaha kadar emzirmiyo musun kız ben bayılırım açlıktan 😅 biz gece 2 de yatıyoruz sabah da daha doğrusu öğlen oluyor 11-12 gibi kalkıyoruz 12-1 gibi kahvaltı yapıyorum ben 😬 o yüzden akşam da geç yemiş oluyorum
Mama meme gittiğimiz için sıkıntı olmuyor zaten direk uykuya devam ettiğimden açlık aşırı vurmuyor ama midem gurulduyor inkar edemem 🤣🤣 senin oğlan okula başlayınca düzen oturur bence ozamana yapabilirsin. Biz 12-1 de yatıyoruz sabah 7 de uyanıyor oğlan 8-8bucuk yatakta oyalanıyoruz kalkıp kızım uyanıp bakıcı gelip kahvaltı yapasaya saat yine 10 oluyor. En son nezaman 11-12 de kalkmıştım hatırlamıyorum rahat bi 15 senesi vardır bi ince özenmedim değil yani 🤣🤣

Ay çok erken almadın mı? Ne zaman başlayacaksın
6. Ayda yavaştan tadıma başlayalım diyorum bakalım Dr ne diyecek:) ellerinden tutunca kısa oturtuyorum kafasını tutabiliyor sevdi bir de öyle durmayı ama kısa tutuyorum bırakıyorum hemen drla daha oturma konusunu konuşmadık yarın konuscam

6. Ayda yavaştan tadıma başlayalım diyorum bakalım Dr ne diyecek:) ellerinden tutunca kısa oturtuyorum kafasını tutabiliyor sevdi bir de öyle durmayı ama kısa tutuyorum bırakıyorum hemen drla daha oturma konusunu konuşmadık yarın konuscam
Evet bir konuş bakalım bize de yaz. Ben mezureyle ölçtüm 63 cm çıktı bu arada 😂

Evet bir konuş bakalım bize de yaz. Ben mezureyle ölçtüm 63 cm çıktı bu arada 😂
Aay senin dr'unun boy ölçüm şeysi olmaması çok saçma 😂 bizim son şu 3 cm uzamisti yine öyle olursa 62 falandır herhalde ama bu ay bi boyu uzadı gibi geliyor bogumlari da azaldı sanki 🤔 inşallah boya gittiği icindir

Birebir ayni durumdayız cozum bulabildiniz mi
günaydın kızlar bebişleriniz gündüz en uzun ve en kısa kaç saat/dakika uyuyor? 15 dk uyku mu olur ya 🥲 uyanınca huysuzlanmasa neyse de çok ağlıyor geri de uyutamıyorum. Uyuduğu vakit de ana kucağını devamlı sallamam gerekiyor yoksa uyanı

günaydın kızlar bebişleriniz gündüz en uzun ve en kısa kaç saat/dakika uyuyor? 15 dk uyku mu olur ya 🥲 uyanınca huysuzlanmasa neyse de çok ağlıyor geri de uyutamıyorum. Uyuduğu vakit de ana kucağını devamlı sallamam gerekiyor yoksa uyanıyor
Ben bu hafta log tuttum 🤣 bu şekilde uykusu 20 dk uyuduğu da oluyor 🙄

Eklentiler

• Screenshot_2024-08-09-13-03-30-876_com.miui.notes.jpg
    Screenshot_2024-08-09-13-03-30-876_com.miui.notes.jpg
    27,1 KB · Görüntüleme: 39
X