2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Battaniye de ister istemez uyku arkadaşı olmuştur ya sonuçta mecbur örtüyoruz. 4.ayda verilmeli deniyor da anlıyor mu onu da anlamadım. Bu gece çok huysuzdu uyku arkadaşını verdim ama onu hiç umursamadı bile
Canım ben uyku arkadasini emzik ve muslin örtü yaptım.. emzigi sadece uyuturken veriyorum ve üzerine muslin örtü orterken hadi uyuyalım annem diyip alnını seviyorum uyuyor.. bazı zamanlar uykuya geçerken zorluk yaşıyor o zamanlarda da pusette sallıyorum aynı rituelleri yapıp uyuyor gece de zaten ağlamadan ben direkt uyanıyorum gözü kapalı emiyo gazını çıkartmiyo uyurken ama dik tutuyorum biraz bogulmasin diye sonra geri yatıyorum uykuda böyle sorun yaşamıyoruz çok şükür maşallah
Hatta gün içinde de emzik istemiyor o aslında emzik istemediğini farkettigim zamandan beri uyku arkadaşı yaptim

Sıkıntı çıkarmaz bidaha sezeryan olursanız aynı kesi yerinden kesilir eski yamukluğu da düzeltirler :)

Aldım canım hemen korktum

Canım benim görsel olarak böyle değil hepsi aynı renk ve hizada o kesik çizgisinin. Ama benim de sol tarafın en ucu acıyor baştan beri. Artık başlangıç mı bitiş mi bilmiyorum. İlk zamanlar oturup kalkarken hep orası acıyordu 4 cm kadar yeri. Şimdi de sızlarsa orası sızlıyor. Bazen kızım tepiyor emerken falan o zaman acıyor benim de diğer yerleri de tüm o kesik çizgisi acıyo darbe alınca yani o normal bence. O uyuşukluk hissi de geçmedi kesiğin üst kısmı da uyuşuk hala tuhaf bi his oluyo dokununca

Canım benim dikiş yerlerinde sıkıntım yok öyle ağrı acı filan ama akıntı seninkiyle aynı. Hatta bigün çok ciddi mukuslu bi akıntı geldi kocaman. Hamile olsam aşırı tedirgin olurdum. Normal akıntıda baya baya hissediyorum adet sanıyorum ama değil

Battaniye de ister istemez uyku arkadaşı olmuştur ya sonuçta mecbur örtüyoruz. 4.ayda verilmeli deniyor da anlıyor mu onu da anlamadım. Bu gece çok huysuzdu uyku arkadaşını verdim ama onu hiç umursamadı bile
Hemen alışmaz ki biraz zaman geçmesi lazım bence 6 aydan sonra daha iyi anlamaya başlar gibi

Uykuya geçerken emzik istiyor bizimki de canım, örtüsünü ortunce de hemen alıp koklamaya başlıyor içi geçiyor gibi oluyor ama uyku arkadaşı olarak düşünmemiştim ben onları ben uyanınca da yanında güvendiği bir şey olsun gibi düşündüm çünkü gündüz uykularında ağlıyor uyanınca birimiz yanına gidince susuyor hemen. Uyanınca arkadaşını görürse daha sakin olur belki dedim

Canım benim de dikiş yerim arada aciyor böyle bir şey batiriyorlar dışarıdan sanki öyle bir acı oluyor. Bazen de içten acidigini hissediyorum. Kanguru kullandığım zaman dikiş yerim açıyor mesela. Karnımın alt kısmına bastırdıgim zaman da hala içten bı acı var. Tam iyilesemedik bence. Akıntı sadece ilişki sonra garip bir akıntı oluyor. Ben hala hap almadım prez. Yapıyor sanırım onu bir değişik sarimsi akıntım oluyor. Alerji mi yaptı anlamadım. Onun haricinde akintimda farklı bir şey fark etmedim ama sızlama ve batma var bende de dikiş kısmında

Canım o öyle kalmaz merak etme. Benim ilk sezeryanımda hem orta hem bitiş kısmında vardı bu şekilde açık gibi. Sonradan doluyor orası. Akıntı dersen geçen gün resmen nişanım geldi sandım(ilk doğumumda nişanım geldi ordan biliyorum) böyle jelimsi kahverengi bir şey hem de bayağı geldi. Ben hem 40 kontrolüne hem de bu hafta doktora gittim. Emzirdiğim için normal olduğunu söylüyor doktor. Emzirdikçe rahim kasılıp içerde ne var ne yok söküyormuş. Ama kötü kokulu anormal boyutlarda kanama veya akıntı olursa mutlaka gel dedi. Benim muayenem alttan yapıldı.

Akıntıyı bir doktoruna söyle istersen benim de 50 gün felan sürdü akıntım enfeksiyon var dedi kontrolde fitil verdi direkt geçti vermese bence daha da sürerdi benimkinin ayak asla durmuyor süreklikarnıma vuruyor benim de acıyor bir de sol tarafta dikişin başladığı yer çok acıyor benim de 3 gündür felan yanıyor gibi

Ya internette 6 haftaya kadar acır diyo bizimkiler niye bu kadar sürdü ki benim bebek vurmaya da sızlıyor hayat kalitem düştü ya hani canım orda atiyo bende uyuşukluk hissi yok
Demek ki rahmimiz hala toparlanmaya mi çalışıyor anlamadım ki çok şanslısın dikiş yerim benim 2 taraflı böyle 1 cm çökük, cokuk olsa yine iyide sızlıyor aciyo
Bizimki çevreye bakiyo önce uyanınca sıkılınca agliyo sanırım uyku arkadaşına alıştırma iyi bi fikir değil bence üniversitedeyken yurtta bi arkadaşım ördekle uyuyordu
Aynı hemşire mi attı bize dikisi anlamadım ki baksana gulumsebebek sıkıntı yok

Benim bu açık olan yerler başta et birikmiş gibiydi görüntü çok cirkindi sonra çöktü içine.. demek ki rahmimiz topluyo benimde nişan gibi geliyodemek ki.dedgin gibi rahim topluyor hala kendini de bi toparlanamadi

Aay ben uyku arkadaşına alistirilmadan köpekle uyuyordum
Benim dikiş yerine bastırınca normalde acı yok bazen böyle kıl tüy bir şey mi çıkıyor orada anlamadım öyle bir batma oluyor. Dıştan çok içte bir şey var gibi benim 40 kontrolunde Dr iyileşti demedi iyilesiyor kesimlerin dedi içeride de var ya onlar mı sızlıyor acaba? Bir de bende uyuşukluk hissi var göbek deliğinin altından dikiş yerime kadar uyuşuk hâlâ

Allah allah baştan beri yanma yok muydu benim başlarda yanma vardi..tmm canım olmadı soylicem

İnan bilmiyorum bende uyuşukluk yok geçti başlarda içimde bu tuhaf oluyordu o uyuşukluk hissinden..evet bazen bi anda batma geliyo bana o da çok kötü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…