2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Allah kolaylık versin öncelikle bize😅
Yemeklerde ayçiçek yağı kullanmıyosun o zaman?
Banada fikir oldu tesekkür ederim hiçbir şey bulamadım yiyecek😇
Aycicek yağının mukusu arttırdığını gözlemledim o yüzden herşey zeytinyağlı 😅 kuzu ile hindi etlerini de zeytinyağı ile pişiriyorum. Kuzuyu da her zaman sotelik almiyorum bazen incik ya da gerdan alıyorum haşlama gibi yapıyorum içine havuç patates, soğan sarımsak 😅 hindi yi hep pirzola olarak aldım onu da düdüklüde pişiriyorum sert olmasın pamuk gibi olsun diye 🙈
Bir tek eşime dana eti ya da benjm yiyemwdigim bişey pisireceksem onu ayçiçek yağı veya tereyağı ile yapıyorum o öyle yiyor 😅

Aynı valla. Eşim eksik kalmasın diye kaldırıp göremediği yerleri gösteriyor geçen kaldırmış mutfağın üst dolaplarının içini gösteriyor gözlerini aça aça bakıyor o da😍😃
Ahahaha çok iyi ya 😂 böyle böyle vakit geçiriyorlar beyinleri de yeni şeylerle gelişiyor 😍 bizimki de ne zaman buzdolabını açsam dikkatle içini inceliyor 😂

İyiymiş canım ama prosedürleri vardır mutlaka ben devlette çalışıyorum bize olmuyordur heralde bi de büyükşehirde değilim. Ama güzelmiş uygulama 🥰
Evet güzel. Ücret az kalıyor ama hiç yoktan iyidir

Aycicek yağının mukusu arttırdığını gözlemledim o yüzden herşey zeytinyağlı 😅 kuzu ile hindi etlerini de zeytinyağı ile pişiriyorum. Kuzuyu da her zaman sotelik almiyorum bazen incik ya da gerdan alıyorum haşlama gibi yapıyorum içine havuç patates, soğan sarımsak 😅 hindi yi hep pirzola olarak aldım onu da düdüklüde pişiriyorum sert olmasın pamuk gibi olsun diye 🙈
Bir tek eşime dana eti ya da benjm yiyemwdigim bişey pisireceksem onu ayçiçek yağı veya tereyağı ile yapıyorum o öyle yiyor 😅
İyi valla canım halletmişsin bu diyet işini inşallah sebebini de hemen bıulabilirsin😇 ne kadar süre yapıcaksın diyeti

Eşiminin yeğeni 16.5 yaşında hala uyku arkadaşı köpekle uyuyor iyi bişey mi bilemedim 🙈 oğluma uyku arkadaşı vermeye çalıştım ama istemedi, uyku arkadaşı hala benim 😄 kendisi uykuya dalmıyor ya ben ya babası yanında yatıp uyutuyoruz. Kızım nasıl olacak bakalım gündüz sıfır uykuyla duruyor 12. hafta atağından olsa gerek 😬 gece de beraber yatıyoruz.
Biz de aynıyız. Kızım uyku arkadaşına alismadi bir türlü. Ya babası ya ben yanında yatıyoruz öyle uyuyor. En iyi uyku arkadaşı ebeveyni 😅😅

tiksinen varsa direkt geçsin resmi
Kızlar ben size bir şey sorcam canim sıkkın..
Benim sezaryen dikiş yerim aciyor disardan enfeksiyon vs yok 40 kontrolüne de gittim üstten baktı doktor iyi gözüküyor dedi her neyse 3.kere akıntı gibi bir şey geliyor her seferinde adet sanıyorum ama bu seferki kan yok bildiğiniz açık kahve uzayan akıntı geliyo ve ağrım oluyo sonra geliyo bu tarz şeyler neden oluyo... hastanede yataktan kalkarken dikislerimin başı ve sonu çok acımıştı hatta yırtıldı sanırım demiştim ama doktor bir şey demedi 40 kontrolunde.. ve dikislerin başı ve sonu bende hafif içe çökük sizde öyle mi bilmiyorum ama gerçekten şu dikiş yerime dışardan darbe aldığımda canım çok acıyor sizde de böyle mi ya
Bakın cokuk

Eklentiler

• 1000045536.jpg
    1000045536.jpg
    31,2 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Benim sezaryen dikiş yerim aciyor disardan enfeksiyon vs yok 40 kontrolüne de gittim üstten baktı doktor iyi gözüküyor dedi her neyse 3.kere akıntı gibi bir şey geliyor her seferinde adet sanıyorum ama bu seferki kan yok bildiğiniz açık kahve uzayan akıntı geliyo ve ağrım oluyo sonra geliyo bu tarz şeyler neden oluyo... hastanede yataktan kalkarken dikislerimin başı ve sonu çok acımıştı hatta yırtıldı sanırım demiştim ama doktor bir şey demedi 40 kontrolunde.. ve dikislerin başı ve sonu bende hafif içe çökük sizde öyle mi bilmiyorum ama gerçekten şu dikiş yerime dışardan darbe aldığımda canım çok acıyor sizde de böyle mi ya
Bakın cokuk
Canım benim böyle değil dışa doğru kabarmalar var bazı yerlerde ama oğlum bastığı zaman çok ağrım oluyor. 40 kontrolümde alttan bakmıştı doktorum bir sıkıntı yok çok iyi demişti.

O bağımlılık mevzusunu da okudum battaniyeye, yastığa falan da olabiliyormuş. Mesela uykuya geçeceği zaman ben üzerini örtüyorum direkt örtüsünü yüzüne doğru götürüyor köklüyor uyku moduna geçiyor. Biraz ortuden anladığını düşünüyorum. Uyku arkadaşı uyandığı zaman da panik olmasın yanında tanıdığı bir şey olsun diye öneriliyor ama nasıl alistircam nasıl vermeliyim bilemedin
Ben kızıma 18 aydan sonra bi bebek uyku arkadaşı edindirdim. Adı da Ayşe. Oda ne bileyim yanlışlıkla biyerde filan unutunca gece uyuyacağı zaman hemen Ayşe nerde diye kalkınıyor ama başka bi bebekle veya hiç bebeksiz de uyuyor.
Görümcemin oğlunun 6 aylıkkenden gelen battaniyesine bağımlılığı var. Çocuk şuan 13 yaşında. Battaniye artık haliyle kendinden geçmiş parçalanmış görümcem kötü yerlerini kesmekten küçücük kalmış bizim bebişleri örtmez okadar küçük. Ama geçen seneye kadar hala onunla yatıyordu tatile gidiyorlar yanında gezmeye gidiyorlar yanında bize gelip kalıyo yanında getiriyor. Bu sene biyere giderken götürmeyi kesti ama evde yine o battaniyeyi arıyor. Aşırı bağımlı. Erken ayda uyku arkadaşı edindiği için mi böyle bi bağımlılık içine girdi yada durum ona özel mi bilmiyorum

Bakın cokuk
Bu sizden kaynaklı değil dikiş atarken doktorunuz gerçi cildi hemşire kapatıyor genelde subkutuküler dikerken oralarda daha derin almış deriyi estetikliği kaçmış yani normalde heryeri eşit alıp dikiş ucunu cilde gömmesi gerekir fazla sıkıp derinleşinde böyle iyileşmiş ağrı hissizlik çok normal 1 sene sürebilir

Avrupa birliğinin başlattığı baskıcı desteğine başvuran var mı aranızda. Ben biraz önce arandım. Onaylanmış bakıcı desteğim. Sizler başvurdunuz mu çalışan anneler

Ben izmirde özel sektörde çalıyorum. Bebek doğduğunda eşim başvurmuştu. 20 gün sonra işe başlıycam. SGK dan arandım başvurunuz canionaylandı. 1 balığı bulmanız gerekiyor. Mailinize link attım ordan bakıcıya online sertifika alacaksınız dedi.2 güne alınıyormuş. Ayrıca benim annem de bebek bakıcılığı yaptı. 2015 yılında bu şekilde sertifika aldı. Ama annaane babaanne olmuyor. Başka biri olması gerekiyor. Ona 30 günlük sigorta yapıcam. Belgesini aldırıcam. Sonrasında sgk ya gidip başvurumu yapıcam. Tabi ne kadar sürede onaylanır para yatmaya başlar tam bilmiyorum. O şekilde baskıcının hesabına aylık 325 Euro yatıcak. 36 aylık olana kadar alabiliyorum diye biliyorum
canim linki bana da atabilir misin? bakiciyi tuttuk, bir bakalim. odeme ise baslayinca oluyor sanirim, birkac ay ucretsiz izin alacagim cunku

Canım benim böyle değil dışa doğru kabarmalar var bazı yerlerde ama oğlum bastığı zaman çok ağrım oluyor. 40 kontrolümde alttan bakmıştı doktorum bir sıkıntı yok çok iyi demişti.
Sağol canim😘
Bu sizden kaynaklı değil dikiş atarken doktorunuz gerçi cildi hemşire kapatıyor genelde subkutuküler dikerken oralarda daha derin almış deriyi estetikliği kaçmış yani normalde heryeri eşit alıp dikiş ucunu cilde gömmesi gerekir fazla sıkıp derinleşinde böyle iyileşmiş ağrı hissizlik çok normal 1 sene sürebilir
Gerçekten mi😔 çok üzüldüm bak evet başı ve sonu birde göbeğimden aşağıya inen çizgi ve ameliyat yerinin aşağısına inen çizgi de yamuk bende😔 Allah allah demek sebebi bu muymuş Allah razı olsun en azından sebebini öğrendim de 1 sene çekicem demek ki 😔 ya birde benim canım tatlı değildir maksimum ağrı 6 hafta sürüyor diyo internette bende şaşırıp duruyordum neden acı çekiyorum diye.. fazla sıkmış dediğiniz gibi çünkü benim ayağa kalkmamda sürekli o başlangıç ve bitiş yerinden çok acı çektim böyle yirtiliyor gibi çekişme acısı vardı
Yani bu dikiş ucunu gömmeseydi dümdüz olacakti dimi? Birde ilerde hamilelik yaşarsam sıkıntı çıkarır mı bu durum ?

Ben kızıma 18 aydan sonra bi bebek uyku arkadaşı edindirdim. Adı da Ayşe. Oda ne bileyim yanlışlıkla biyerde filan unutunca gece uyuyacağı zaman hemen Ayşe nerde diye kalkınıyor ama başka bi bebekle veya hiç bebeksiz de uyuyor.
Görümcemin oğlunun 6 aylıkkenden gelen battaniyesine bağımlılığı var. Çocuk şuan 13 yaşında. Battaniye artık haliyle kendinden geçmiş parçalanmış görümcem kötü yerlerini kesmekten küçücük kalmış bizim bebişleri örtmez okadar küçük. Ama geçen seneye kadar hala onunla yatıyordu tatile gidiyorlar yanında gezmeye gidiyorlar yanında bize gelip kalıyo yanında getiriyor. Bu sene biyere giderken götürmeyi kesti ama evde yine o battaniyeyi arıyor. Aşırı bağımlı. Erken ayda uyku arkadaşı edindiği için mi böyle bi bağımlılık içine girdi yada durum ona özel mi bilmiyorum
Battaniye de ister istemez uyku arkadaşı olmuştur ya sonuçta mecbur örtüyoruz. 4.ayda verilmeli deniyor da anlıyor mu onu da anlamadım. Bu gece çok huysuzdu uyku arkadaşını verdim ama onu hiç umursamadı bile :KK43:

Bizde hep klimadayız korktum bi d vitamini eksikligi kemik gelişimini etkilyormuş saglık ocagı vermişti onu verdim 1 ay oda düzensiz kendi dontorunada götürmedim henüz
Canım instagramda bi fenomen takip ediyordum kadının bebeği 18 ay civarı bacakları içe doğru duruyordu yürümesini etkiliyormuş resmini paylaşmıştı. Çocuk doktoru ortopediye yönlendirmiş orası da d vitamini eksikliğinden demiş. Düzelir bi durummuş sonrasını takip etmedim. Ama neden olsun tabi

X