2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Acikcasi bebeğin bingildak kismina bakti ama hiç iki elini tutup kaldirmayi denemedi doktor. Ama yüzüstü yatirinca filan başini dik tutuyor bizimki . Sadece ellerimden tutunca geriye düşüyor . Anormal mi acaba

Bizim ev öğrenci evine döndü ya gece 2 gibi yatıyoruz öğlen 12 ye kadar, o sürede emzirip uyutuyorum çok uyanık kalmıyor maşallah diyim ama bi 7-8 defa uyanıyor emmeye 12 den sonra 6-7 ye kadar sadece meme emerken göğsümde uyuyor başka uyumuyor 7-8 gibi dışarı çıkıyoruz pusette uyuyor biraz 12 de eve dönüyoruz. Çok saçma bi hayatımız oldu yazlıkçı modundayız atak zamanı dışında da 30 dk uyuyordu iki üç kez gündüz şimdi onlar kayboldu. Sizin yine bi tık uzun uykuları maşallah

Dene bakalım uyku arkadaşı bize de haber et

Avrupa birliğinin başlattığı baskıcı desteğine başvuran var mı aranızda. Ben biraz önce arandım. Onaylanmış bakıcı desteğim. Sizler başvurdunuz mu çalışan anneler
İlk defa duyuyorum,öyle bir destek mi varmış,memeur için de geçerli mi

Ben bir gün akşam fazla uyuttum 6da uyudu 7de uyandı ben de uyumuşum hiç kalkasam gelmedi pispisladim 8e kadar uyudu tabii uyku falan kalmadı beyefendi de gece sürekli uyandı sabaha kadar o günden sonra akşamüzeri çok uyutmaya tovbeliyim uyandiysa uyutmaya çalışmıyorum 9-9:30 gibi uyuycak nasıl olsa diye dışarıya bir cikabilsek düzenimiz belki sabah daha iyi olur ama hava aşırı sıcak
Haber ederim canım

Allah kolaylık versin öncelikle bize
Yemeklerde ayçiçek yağı kullanmıyosun o zaman?
Banada fikir oldu tesekkür ederim hiçbir şey bulamadım yiyecek

Nasıl oluyor canım benim bilgim yoktu?

Canım İstanbul Ankara ve İzmir için diye biliyorum ben.

İlk defa duyuyorum,öyle bir destek mi varmış,memeur için de geçerli mi
Ben izmirde özel sektörde çalıyorum. Bebek doğduğunda eşim başvurmuştu. 20 gün sonra işe başlıycam. SGK dan arandım başvurunuz onaylandı. 1 balığı bulmanız gerekiyor. Mailinize link attım ordan bakıcıya online sertifika alacaksınız dedi.2 güne alınıyormuş. Ayrıca benim annem de bebek bakıcılığı yaptı. 2015 yılında bu şekilde sertifika aldı. Ama annaane babaanne olmuyor. Başka biri olması gerekiyor. Ona 30 günlük sigorta yapıcam. Belgesini aldırıcam. Sonrasında sgk ya gidip başvurumu yapıcam. Tabi ne kadar sürede onaylanır para yatmaya başlar tam bilmiyorum. O şekilde baskıcının hesabına aylık 325 Euro yatıcak. 36 aylık olana kadar alabiliyorum diye biliyorum

Aynı valla. Eşim eksik kalmasın diye kaldırıp göremediği yerleri gösteriyor geçen kaldırmış mutfağın üst dolaplarının içini gösteriyor gözlerini aça aça bakıyor o da

Boyun için egzersizler yapıyor musun arkadaşımın kızına doktor boyun kasları zayıf egzersiz yaptır demişti 3 aylıktı

İyiymiş canım ama prosedürleri vardır mutlaka ben devlette çalışıyorum bize olmuyordur heralde bi de büyükşehirde değilim. Ama güzelmiş uygulama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…