2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
2 aylık kontrolünde baş çevresi 39 cmmis canım dr bıngıldak konusunda bir şey demedi ama d vitamini fazlalığında kapanıyor diye duymuştum Dr daha iyi bilir tabii
Bakalım yarın kan sonuçları çıksın. Umarım birşey çıkmaz 🙏

Ne dedi peki doktor tahminim 41 olduktan sonra kapanıyor zaten yani o çok yumuşaklık gidiyor
Kan verdik yarın da başından ultrason çekilcek sonuca göre sık takip etcez dedi. Detaylı birşey söylemedi şuanlık. D vitamini veriyormusun ver dedi. Bigaia veriyordum zaten. Bakalım inşallah birşey çıkmaz yarın

Aay benim annem de tam tersi yanına kendinden bir şey koyma çocuk hep seni ister diyip durdu. Amigurumi kafası vardı annem ona çıkartıp yıkanabilen bir bez dikti, elleri ayakları falan var ama hayalet Casper gibi düşün altı kumaş içinde hiçbir şey yok pamuk vs. onu vereyim dedim. Bir tane daha uyku arkadaşı var kocaman o da bebemin yarısı onu yatakta versem anakucaginda veremem, anakucagina kendi ancak sığıyor. Kendi battaniyesini örttüğüm zaman uyku moduna geçiyor alıyor yüzüne kapatıyor kokluyor resmen. Yeni yikanmis battaniyeyi öyle verdim alıp koklamadi kendi kokusu sinen battaniyeyi üstüne doğru ortunce uyku moduna geçtiğini fark ettim. Uyku arkadaşı olursa en azından seyahatlerde falan da yanımızda olur kolay uykuya dalar uyanırsa yanında olduğu için sıkıntı çekmez diye düşündüm. Gece uykusundan uyanınca ayaklarını vuruyor ağlamıyor da gündüz uykusunda yanında birini göremezse çığlık çığlığa agliyor
Eşiminin yeğeni 16.5 yaşında hala uyku arkadaşı köpekle uyuyor iyi bişey mi bilemedim 🙈 oğluma uyku arkadaşı vermeye çalıştım ama istemedi, uyku arkadaşı hala benim 😄 kendisi uykuya dalmıyor ya ben ya babası yanında yatıp uyutuyoruz. Kızım nasıl olacak bakalım gündüz sıfır uykuyla duruyor 12. hafta atağından olsa gerek 😬 gece de beraber yatıyoruz.

Canım senin bebeğinin gelişimi önde ya kilo olarak. Onunla bir ilişkisi olabilir mi? Benimde baş cevresi için doktor geçen cumartesi 40 cm dedi. Erken kapanma ile ilgili bişi demedi.
Evet boy kilo için önde dedi. 40+5 doğdu bunlar etkiliyor olabilir. İyi düşünmek istiyorum.

Evet tutabiliyor. Doktor da kaldırdı bıraktı refleksleri güzel dedi. Bizi tanıyor göz ses talibi var aslında
Bence bi sorun yoktur canım sadece emin olmak istemiştir takibe alması güzel bizimde yanılmıyorsam 2 aylıkken 38 di şuan 40 ters bi
Durum oldugunu sanmıyorum allahın izni ile

Avrupa birliğinin başlattığı baskıcı desteğine başvuran var mı aranızda. Ben biraz önce arandım. Onaylanmış bakıcı desteğim. Sizler başvurdunuz mu çalışan anneler

Eşiminin yeğeni 16.5 yaşında hala uyku arkadaşı köpekle uyuyor iyi bişey mi bilemedim 🙈 oğluma uyku arkadaşı vermeye çalıştım ama istemedi, uyku arkadaşı hala benim 😄 kendisi uykuya dalmıyor ya ben ya babası yanında yatıp uyutuyoruz. Kızım nasıl olacak bakalım gündüz sıfır uykuyla duruyor 12. hafta atağından olsa gerek 😬 gece de beraber yatıyoruz.
Aay benim 20 yaşlarındayken köpeğim vardı 😂 ona sarılıp uyurdum küçüklükten de değil yani sonradan oldu o pelusum😂 eşim hala yastığa sarılıp yatar 😂 ben de bir denemek istiyorum en azından bizsiz onunla uykuya dalsin oynarken diye. Gündüz uykusu 2 hafta önce bizde de çok fenaydı. Hatta o gün birisi bebeğiniz gündüz kaç saat uyuyor kaç saatte bir uyutmaya çalışıyorsunuz diye sormustu. Ben o sorudan sonra özellikle bir takip edeyim dedim. Sabah 9da oturma odasına geldik akşam 5e kadar toplam 1 saat 45 dk uyudu. 5te artık yeter diyip bir cesaret kendi başıma küvete soktum oynadı orada epeyi sonra uyuttum 2 saat falan uyudu o şekilde. Şimdi çok şükür düzeldi uyku düzeni ama çok kısa uyuyor en fazla 45 dk 1 saat. Ataktandir bence atlatinca oh diyosun😂

Kızlar uyku arkadaşına alıştırmak istiyorum minnoşumu. Yatagindayken verin sadece uykuya geçeceğini anlasın diyor da gün içinde anakucaginda yatırıyorum. Aslında amaç sadece yatak değil ne zaman uykuya gececekse o zaman vermek dimi?
Canım ben denedim de benimki uyku arkadaşını yemeği tercih ediyor genelde 😂😂😂 ilmek ilmek işledim ama yiyor 😂
IMG_20240807_160922.jpg

X