2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ikea antilop düşünüyorum ben, tecrübeli annelerimiz de yorumlarsa güzel olur
O sırada ebebekten dümdüz ucuz bişey alıp 6-12 ay arası kullanıp hala taş gibi mama sandalyesini ikinci çocuktada kullanacak olan ben

Ikea antilop düşünüyorum ben, tecrübeli annelerimiz de yorumlarsa güzel olur
Bende joie mimzy LX ve ikea antilop var. Evde joie kullanıp şehir dışına yatılı giderken ( ailelerin ikisi de farklı şehirlerde) ikea’yı götürüyorduk. İkea kullanımı pratik temizlemesi kolay duşa sok yıka, sök yanında götür o açıdan iyi ama çok sağlam değil çocuk ayağa kalkıp düşebilir ya da güçlü sallasa devirebilir. Joie sağlam ama onun da temizliği zor oluyordu bi de daha hantal odadan odaya taşıması itmesi falan.

Sırf kullanımı pratik olduğu için istiyorum ya. Uzay mekiği gibi mama sandalyeleri var korkunç geliyo bana zaten evde kalabalıktan nefret ediyorum her şey minimal olmalı boyutu iyi mi büyüdükçe içine rahat sığabiliyor mu ikeanın?

Mimzy 6 bin olmuş istesem de alamazmışım ahsjsj

Bende kahramanmaraştayım canım çok fena burası antalya kadar olmasa da bebiş sürekli emerken terliyo bende öyle o yüzden klimasız olmuyor.bende o zaman korkmadan durabilirim bunu duymaya ihtiyacım vardı
Canım ben bütün odaları sogutuyorum yatak odası hariç oranın kapısını kapatıyorum banyo yapınca orda giydiriyorum saçını iyice kurutuyorum banyo yağtıgı gün uzun kollu zıbın giydiriyorum sonra mutfak hol derken 10 dak oralarda dolanıyoruz daha ılık diye sonra direk klimalı yere geçiş yapıp uyukuya dalıyoruz

Bahsettiğin ürün nasıl bişey hiç bilmiyorum yani fonksiyonları filan ama bildiğim tek şey var büyüdükçe kullanamıyosun mama sandalyesini. Sürekli kontrolünde olması gerekiyor. Ayağa kalkıyor kafa üstü aşağı sarkıyor filan. Benim için mama sandalyesi asla devrilmicek düzenekte olmalı ve alçalabilmeli yoksa gözümde hiç biri para etmiyor hoş gerçi ozamanda aşağı sarkıp gene düşme tehlikesi oluyor

Biz 2 yaşa kadar kullandık sığdı canım 3 yaş bile sığar bence de işte dediğim gibi hareketli bi çocuksa çok rahat çıkar içinden. Bağlarsın iyice artık kemerle

Anladım canım bende kapı açık duruyorum bi anda ısı değişimi olmasın diye 2 tane klima açık duruyorum
Doğduklarından beri klimaya alıştıkları için sorun olmaz. Genede direk karşısına geçmiyorum hiç zaten

Kızlar konu daha önce konusulduysa kaçırdım ama mama sandalyesi nasıl bişey düşünüyosunuz
Kanz aldım ben ön tepsi çıkıyor yıkanıyor uzun sürede kullanılabiliyor geniş diye arkası yatıyor boyu da ayarlanıyor ayak boyu da ayarlamıyor sağlam olsun bizimki iki ailenin ilk torunu bizden sonraki bebelere devir teslim yaparız diye düzgün alayım dedim

C Chen31 canım benim bu tazyik olayı günlerdir geçmedi. Yavrum bı ağız tadıyla ememedi hep genzine kaçtı ağladı. Ben de bugün o göğsü sagdim neredeyse tamamen diyebilirim. Çok az süt geliyor gelmiyor gibiydi kapattım makineyi. Bebişim uyanınca da diğer dolu olan göğsü emzirdim, sagdigim göğse de böylece süt indi. Tekle doyarken çift meme gittim bugün birini boşalttım diye ama en azından hiç genzine kaçırmadan rahat rahat içti

Ya benim sütüm çok yok bence zaten günde iki kez 120 cc mama veriyorum reflü durumu için, öyle olunca azalmıştır niye bu tazyik arttı anlamadım. İlk 2-3 dk hep genzine kaçıyor bizim hala ve ağlıyor dediğin gibi. Sağınca da acıdı bir daha denemedim ben ya acaba sağdıkça alışır mıydı bilemedim. Ayakta gezinerek emziriyorum bir daha tutmak istemiyo bazen öyle genzine kaçınca sen çözmüşsün sevindim

Yaa cok mantıklı zaten klimayla da ideal sıcaklıkta oluyo odalar bişeycik olmaz Allah ın izniyle

Geçen bime gelmişti ben ondan aldım gayet iyi duruyordu zaten tayinciyiz belki orda bırakıp giderim diye hiç araştırmadım
Aa geldi mi bende takip ediyordum oraya gelirse annemlere de kendime de alayım diye gittiğim yerde de rahat ederim inşallah tekrar gelir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…