2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar bende bazen şey oluyo bebegim uyurken izliyorum ya bi bakıyorum altina yapmış sonra başlıyorum üzülmeye.. Ben olmasam nasıl yapacaksın daha kucucuksun diyip oturup bir kere aglamistim çok komik farkindayim🤣🤣🤣 az önce yine oldu hani o kadar bize muhtaçlar ki bana bir şey olsa ne yapar diyorum üzülüyorum 🙄🙈🤣 size oldu mu hiç ahahahah
Yani oturup ağlamışlığım yok ama kızımdan sonra yıllık check up yaptırıyorum hele şimdi iki çocukla bana bişey olursa naparlar diye düşünüp tabiri caizse eşşeğimi sağlam kazığa bağlıyorum. Hatta en son geçen hafta yaptırdım bu seneki kontrolümü. Eskiden olsa ölüme beş kala filan giderdim doktora 🤣🤣

Bende bir bebeğe o konuda yardımcı olmuştum ve yürümeye başladı iyileşti o adım attıkça ben mutlu oldum annelik bambaşka ya
Ayyy muhteşem canım bende eşime her gördügümde az çok yardımcı olalım diyorum çünkü o bebekler bizimde olabilirdi gözünün önünde eriyip gittigini görmek çok zor bir anne için

Ben bebekle ilgili ne görsem aglıyorum şu kas hastası çocuklar yok mu hep karşıma çıkıyor çalışsam bütün paramı onlara bagışlıcam bir tane idil bebek vardı ilacına kavuştu ailesi agladı ben agladım 🥹🥹
Ay Allah senden razı olsun iyi hatırlattın. Her ay aylık yardımda bulunurdum kızımın adına ayıptır söylemesi. Bi süredir kesmiştim yardımları unuttum açıkçası sonrada öyle devam etti doğumun son dönemleri iki çocukla koşuşturma derken. Yine başlayayım sma lı çocuklara çok üzülüyorum

Ayyy özür dilerim canım 😭 inan üzmek istemezdim gerçekten aynı dusunceler ölüm korkusu var bende de
Yok kuzum ne özürü bu duyguları bütün anneler yaşıyordur eminim kaybetme korkusu onu annesiz bırakma korkusu bak sende de varmış bende neden böyleyim diyordum

Ay Allah senden razı olsun iyi hatırlattın. Her ay aylık yardımda bulunurdum kızımın adına ayıptır söylemesi. Bi süredir kesmiştim yardımları unuttum açıkçası sonrada öyle devam etti doğumun son dönemleri iki çocukla koşuşturma derken. Yine başlayayım sma lı çocuklara çok üzülüyorum
Gerçekten onların iyileştigini görmek muhteşem duygu onları öyle görünce kendi bebegimi severken aglıyorum çok psikolojim bozuluyor allahım hiç birimizi evladı ile sınamasın düşmanımı bile

Şansıma hb'de oioi indirimi varmış koyu mavisini görmemiştim ondan aldım 😍 iki kaşık , bi puzzle tabak, bir de 3 bölmeli tabaktan aldım yeter herhalde dimi kızlar gulumsebebek gulumsebebek @cesursavasci
Yeter canım bi kaç tane de sonra e bebekten normal kaşık alırsın oda bi kaşık isticek eline malum oynamak için 😂 yanında taşımak için kaşık kabı yemek termosu bide meyve sebze filesi var adını tam bilemedim içine muz koyuyosun mesela eline veriyosun kendi emzik gibi emerek yiyor file şeklinde olduğundan püre gibi çıkarıyor zaten. Oda çok iş görüyor ama silikon olması bence daha iyi onunda

Ayy evet böyle yapıyordum hatırladım sağol canım. Benmari usülü ısıttığımı hatırlıyorum ama poşet buzluyken ısıtılmaz diye okudum Allah Allah nasıl yapıyordum dedim sen yazınca hatırladım. Bi gün önceden buzluktan çıkarıp buzdolabına koyuyordum gün içinde de babaannesi bakıyordu oğluma ona tarif etmiştim biberona koyup cezvede benmari usulü ısıtıp veriyordu. Çalışınca mecburen bir öğün öyle besleniyordu diğer öğün ek gıda alıyordu yarım gün çalışıyordum. Bakalım bu bebişte nasıl olacak
Benimki emmiyor zaten hep sağıp veriyorum. Gün içinde sağında klimasız odada 3-4 saate kadar bekliyor en fazla zaten o arada da içmiş oluyor o sütü. Eğer gece sağmışsam veya daha uyuyorsa dolaba koyuyorum aynı şekilde benmişti usulü ısıtıp veriyorum. Haftada 1 paket de atmaya çalışıyorum buzluya işe gitcem diye.

Gerçekten onların iyileştigini görmek muhteşem duygu onları öyle görünce kendi bebegimi severken aglıyorum çok psikolojim bozuluyor allahım hiç birimizi evladı ile sınamasın düşmanımı bile
Aminnn canım o bebekler için bide uygulama var biliyomusun bilmiyorum günlük girip reklam izliyorsun sadece. Bi bebeğin ne kadar çok reklam izlenmesi olursa okadar iyi aylık valilik onaylı hesaplarına para yatıyor. Çok bişey değil ama damlaya damlaya göl olur sonuçta. Telefon değiştirince o uygulama da silindi bulayım da indireyim bidaha. Öyle sık takip edip yardımda bulunduğum 3-4 bebek ilacına kavuştu. Arada bir paylaşıyorlar son hallerini artık bebeklerin ciddi manada gözlerinin içi gülüyor.
Rabbim nerde varsa yar ve yardımcısı olsun inşallah

Yeter canım bi kaç tane de sonra e bebekten normal kaşık alırsın oda bi kaşık isticek eline malum oynamak için 😂 yanında taşımak için kaşık kabı yemek termosu bide meyve sebze filesi var adını tam bilemedim içine muz koyuyosun mesela eline veriyosun kendi emzik gibi emerek yiyor file şeklinde olduğundan püre gibi çıkarıyor zaten. Oda çok iş görüyor ama silikon olması bence daha iyi onunda
Canım peki termosu ne kadarlık almak yeterli olur büyük olmasına gerek var mı

Aminnn canım o bebekler için bide uygulama var biliyomusun bilmiyorum günlük girip reklam izliyorsun sadece. Bi bebeğin ne kadar çok reklam izlenmesi olursa okadar iyi aylık valilik onaylı hesaplarına para yatıyor. Çok bişey değil ama damlaya damlaya göl olur sonuçta. Telefon değiştirince o uygulama da silindi bulayım da indireyim bidaha. Öyle sık takip edip yardımda bulunduğum 3-4 bebek ilacına kavuştu. Arada bir paylaşıyorlar son hallerini artık bebeklerin ciddi manada gözlerinin içi gülüyor.
Yok canım bilmiyorum o uygulamayı ben instgramda çok baktıgım için hepsi çıkıyor karşıma

Size neden o kadar çok geliyor ya bizim 1300 geldi. Yatak odası akşam 9 sabah 9 çalıştı. Oturma odası sabah 9 akşam 11 çalıştı. Eşim haftanın iki günü evde çalışma odası o iki günde sabah 8 akşam 6 çalıştı. Ben de mutfakta yemek yaparken ya da yemek yerken günde bir kaç saat çalıştırdım. Sürekli klimalar çalışıyor gibi ama bize 1300 geldi
Bilmiyorum ki bizim geçen ay tek klima çalıştı onda bile 2600 dü

Canım peki termosu ne kadarlık almak yeterli olur büyük olmasına gerek var mı
Yok canım zaten mama termosu olarak alırsan onlarda çok büyük olmuyor zaten. Bebeğe yetiyor hatta artıyor.
Bende bu ikisi var kırmızı mama termosu diğeri su termosu. İkiside yetiyor artıyor

Eklentiler

• IMG_5015.jpeg
    IMG_5015.jpeg
    73,6 KB · Görüntüleme: 34
Bulursanız bize de söylermisiniz bende o şekilde de destek olmak isterim

Klima hiç kapanıyor. Ama hep uzun kollu tulum giydiriyorum duş alsa da almasa da
Peki her odada klimalı mı yoksa klimalı odadan cıkmıyor musunuz? Of bitsin istiyorum yaz rahar ederim dedim cok zorlanıyorum

X