2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ayy kızlar cok kotu bırsey oldu kvgıldeyız kızımı yere yatırdım dusmesın dıye altında tabı yün yatagı vardı ama ıkı adım ötesinde şimdi akrep öldürdük bidaha asla çocuğumu yere ytırmıycam aklınızda bulunsun dusmesın dıye yere yatırmıstım oysakı ust katta kendı yatagı vardı bosluguma geldı nasıl boyle bı hata yaptım
Canım gelmiş geçmiş olsun bir daha yaşamayın inşallah. Sen nereden bilebilirsin ki düşmesin diye öyle koymuşsun kendini suçlama. Allah korumuş hemen farketmişsiniz.

Kız çocuk çıktı ordan nasıl göbeğin olmaz hasetlendim😂😂😂 Şaka bi yana demekki vücudun iyi topluyor maşallah. Ben de şu 15 günün dolmasını bekliyorum mekiğe başlıcam
Bende şaşırıyorum ki birde çok kilo aldım hamilelikte de stres ve kv faktörü çok güzel kilo verdirdi sagolsunlar 🤣🤣 senin 2.cocuk olduğu için öyledir canım mekikle düzelir bende kaslarim eski formuna gelsin diye mekiğe baslicam🥰
Götür canım bencede çünkü bıngıldak kontrolu oluyor gelişim kontrolu oluyor bız muneccımmıyız nerden bılıcez mesela benım kızımın meme reddını ebe söyledi ben meme reddi zannetmıyordum öğleden sonra sütğm bitiyor onun için emmiyor zannedıyordum kızım ebeyi yabancılayınca aa sen erken baslamısın bu surecte gündüzleri heleki öğleden sonraları meme reddi başlar ısrarcı ol ayakta emzır gerekıyorsa mama verme dedi ben şok 1 haftadır sütüm yok dıye ogleden sonra mama verıyordum🤦‍♀️ mesela kızım erken doğdugu ıcın rop testi varmıs onuda bana rutin doktor kontrolunde dr soylemıstı yani bunun gıbı bızım bilmediğimiz birsürü olay oluyor
Evet ya çok haklısın emmeyince ne bileceksin süt yok sanar insan.. evet mesela rop testini bende gecen nerde gördüm bilmiyorum benimki erken doğmadı ama bilmediğimiz çok şey var evet gidiyim en azından ağzının içine falanda bakar bi kontrol eder çünkü doktor ilk 6 ayda bitmesi gereken refleksler var dedi onlara falan bakar en azından ilk 6 ay önemli gibi
Ben de her gün temizlerim bir sürü sümük çıkıyor. Ben günde 3-5 kez ağzından burnundan kusmasına bağlıyorum😂
Bende kusma yok bende klimaya bağlıyorum kuruttugu için yapiyordur diye 🤣🤣
Ayy bıraz kendıme kızdım boyle bı dusuncesızlıgı nasıl yaparım dıye kendı evımde herseyı dusunurum başkon kapısını sanıye acık bırakmam buraya gelınce bı baskalarına guvenme mevzum var ne sacma dedım kızdım kendıme
İnan canını sıkma bende akrepli evde çok yaşadım nerden çıkacakları belli olmuyor.. Allah korumuş kendine yere yatirdigin için kızma ben sandalyenin üzerine valiz koydum düşün onun üstüne kocaman akrep çıkmış aklım çıktı nasıl bağrıyorum sonra annem öldürmüştü ama o valizi oraya koyalı 2 3 saat anca olmuştur
Canım duş alırken ters donderıp yani nasıl anlatsam elının uzerıne yatırıp kafasına yuzune elınle su dok yavas yavas onu korkutmayacak derecede o zaman akıyor sümüğü o kadar dolu olmuyor belkı orası sıcak klımada var onla alakalı da olabılır ben yoksa 3 gune bır temızlıyorum onda da cok cıkmıyor
Evet canım onu da yapıyorum bugün duşa girdik birde o halde.. büyük ihtimal klima yapıyor ya 🥹

cesursavasci cesursavasci götür canım dr a bır gunlük birşey millete bakma herkes herseyı bılır ay herkes otursun kendı cocuguyla ılgılı yorum yapsın bu durum canımı sıkıyor benım gecen esımın ark esı yemege gıttık dışarı cocugu yanımda 2 saattır telefona bakıyor kızım acıktı bıraz agladı bende masada kasıgı salladım aaa dışarı oyuncagı yok mu dedı oysakı arabada vardı ama yenı adapte oluyorum sonucta ama ben kendımı savunmaya calıştım ne sacma bu durumu cok yasıyorum tişörtle cıkarsam soguk alır uzun kollu gıydırsem ısılık olur

Kızlar yarın çocuk doktoruna herhangi bir şey sormam gerekli mi önemli bir şey rutin kontrole goturcem de.. Ya bi arkadaşım da dedi ki çocuğu 5 yaşında sen niye her ay kontrole götürüyorsun ne gereği var dedi bana çok garip geldi bence 1 yaşına kadar goturmemiz lazım değil mi ben mi yanlış dusunuyorum @gulumsebebek melegim can melegim can golden-snitch golden-snitch @kubiskubiskubis O ozgeeeee1 K kelebekxx Begonya2 Begonya2 @Mavi070707 medusaa medusaa @Chen31 annee27 annee27 ve diğer anneler
e yaşına kadar görüşmeyi düşünüyorum. Ama şöyle ki illa özel diye düşünmüyorum. Devlette de ilgisi hoşuma giden doktor var. Dönüşümlü götürüyorum

cesursavasci cesursavasci götür canım dr a bır gunlük birşey millete bakma herkes herseyı bılır ay herkes otursun kendı cocuguyla ılgılı yorum yapsın bu durum canımı sıkıyor benım gecen esımın ark esı yemege gıttık dışarı cocugu yanımda 2 saattır telefona bakıyor kızım acıktı bıraz agladı bende masada kasıgı salladım aaa dışarı oyuncagı yok mu dedı oysakı arabada vardı ama yenı adapte oluyorum sonucta ama ben kendımı savunmaya calıştım ne sacma bu durumu cok yasıyorum tişörtle cıkarsam soguk alır uzun kollu gıydırsem ısılık olur
Çok bilmişler çok sen önce kendi çocuğunla ilgilen 40 saattir telefona bakıyor desen kavga çıkacak işte kendimizi iyi tutuyoruz da insanlar anlamaz işte .. Ne güzel yaratıcı olmuşsun da bu açıdan bakmazlar
e yaşına kadar görüşmeyi düşünüyorum. Ama şöyle ki illa özel diye düşünmüyorum. Devlette de ilgisi hoşuma giden doktor var. Dönüşümlü götürüyorum
Bende biraz öyle yaptım da yarın özele gidicem istediğim zaman soru sorabilmek için o da

Kızlar yarın çocuk doktoruna herhangi bir şey sormam gerekli mi önemli bir şey rutin kontrole goturcem de.. Ya bi arkadaşım da dedi ki çocuğu 5 yaşında sen niye her ay kontrole götürüyorsun ne gereği var dedi bana çok garip geldi bence 1 yaşına kadar goturmemiz lazım değil mi ben mi yanlış dusunuyorum @gulumsebebek melegim can melegim can golden-snitch golden-snitch @kubiskubiskubis O ozgeeeee1 K kelebekxx Begonya2 Begonya2 @Mavi070707 medusaa medusaa @Chen31 annee27 annee27 ve diğer anneler
Götürmeyen de var ama benim ilk çocuğum bir şeyleri yanlış yapmak istemiyorum mutlaka götürücem her ay. Doktorumuz çok yardımcı oluyor bilmediğimiz şeyler söylüyor mesela diş kaşıntısı için bir şeyler, kakası için bir şeyler vs. Ayrıca bizim sağlık ocağındakiler hiç takmıyor muayene bile etmiyor tartıya koy kiloyu söyle diyor, bir de alelacele boyuna bakıyor geçen ay doktorun ölçtüğüyle arasında 3 cm fark vardı düşün 😂 biz 1 ayda bekliyoruz o kadar farkı. Daha bunun ek gıda dönemi vs de var. Demem o ki allah izin verirse hep götürürüm ben 1 yaşa kadar

Bende biraz öyle yaptım da yarın özele gidicem istediğim zaman soru sorabilmek için o da
Evet 1 tane özel olsun 1 dolu bi boş gibi de olabilir. Benimki 2. Ayda sağlık ocağına 3. Ayda bana gel dedi. Bende 2. Ayda devlet 3. Ayda özel 4. Ay devlet o şekilde düşünüyorum

Tabiki goturcen askim.gelisimi, kilo boy takibi, rutin birsuru kontrolu var.benim doktorum agiz mukozasina kadar inceliyor.en basiti bebegin hazir gidaya baslamaya uygunluguna bile doktor karar veriyor.yuruteci sorabilirsin ayrica:)

Canım senin bebis nasıl oldu bak o arada kaynadı gitti kusura bakma 😔 iyi misiniz suan en son ne dedi doktor
Ask olsun kuzum.herkesin derdi var burda oyle yada boyle:) cok sukur iyi gidiyoruz.antibiyotik devam..ishal var hala ama bebikim kendine geldi.oyunlar oynuyor enerjisi yerinde,❤️🥰

Canım ben ilk ikisini hep özele götürdüm 1 yaşına kadar bunuda 2 aya bir devlete götürüyorum hasta olmazsa eger her ay saglık ocagı boyuna kilosuna bakıyor her ay pek gerekli degil gibi bi sıkıntı olmazsa canım sen bebegin için nasıl uygın görüyorsan öyle yap bence

Götürmeyen de var ama benim ilk çocuğum bir şeyleri yanlış yapmak istemiyorum mutlaka götürücem her ay. Doktorumuz çok yardımcı oluyor bilmediğimiz şeyler söylüyor mesela diş kaşıntısı için bir şeyler, kakası için bir şeyler vs. Ayrıca bizim sağlık ocağındakiler hiç takmıyor muayene bile etmiyor tartıya koy kiloyu söyle diyor, bir de alelacele boyuna bakıyor geçen ay doktorun ölçtüğüyle arasında 3 cm fark vardı düşün 😂 biz 1 ayda bekliyoruz o kadar farkı. Daha bunun ek gıda dönemi vs de var. Demem o ki allah izin verirse hep götürürüm ben 1 yaşa kadar
Ya ben şanslıyım ozaman bizim sağlıkocağı hemşiremiz çok çok iyi ve bilgili boy kilo bıngıldak beslenme aylık yapması gereken hareketler vs hepsini soruyor tavsiye ediyor.
Eğer böyle değilse hemşireniz tabiki götür aylık Dr cesursavasci cesursavasci

Kusura bakmayın çok soru soruyorum grupta en çok soru soran benim sanırım her neyse 🤣🤣🤣 bebegimin burnunu hergun temizliyorum hergun de kocaman sümük çıkıyor burun deliginin buyuklugunden bi tık daha fazla yani miktarı anca öyle tarif edebilirim gozunuzde canlanması icin🤣 ve temizlemesem elini burnuna doğru goturuyo çok huzursuz oluyor uyuyamıyor bile (haklı olarak) sizin bebislerde böyle bir durum var mı yoksa bizimki mi sümüklü 🤣
Bizimki de öyle maleseff,hatta burnu çok dolu , hırlıyor ama burun delikleri o kadar küçük ki çıkmıyor sümüğü, günde bir kere açıyorum burnunu ama yeterli gelmiyor

Tabii ki de götürmek gerek. Gelişim geriliği var mı boyu kilosu ideal şekilde ilerliyor mu, oturma aşamasına geldi mi vs bunları Dr söylüyor. Bilinçsizce geldi bana ne gereği var sözü

medusaa medusaa golden-snitch golden-snitch operadan VPN açıp girdim sonra kapattım korkumdan hahaha uygulamadan daha güvenlidir dimi
Ben direkt uygulamadan kullanıyorum canım 😁 Instagram'a girerken kullan sonra unutmadan kapat bişey olmaz. Unutursan banka işlemleri yapınca sıkıntı olabilir

X