2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Hip çok kilo aldırmıyor mu? Aptamil nasıl peki kilo aldırımı için bilgin varmı? Ben şuan aptamil kullanıyorum eğer gerçekten hip mamanın daha az kilo aldırma durumu varsa onu deneyeyim bi. Şimdi iyi hoş tatlı geliyolar da ilerde çok kilolu olur diye korkuyorum bende
Kız niye kilolu olsun emekleyince yürüyünce zayıflıyorlar zaten ben de kilo alsın diye uğraşıyorum acaba sma mamanın anti reflü seçeneği var mı

Aay kizlar benim bebişin dişleri çok kaşınıyor sanırım. Ellerini çılgınlar gibi emiyor parmağını emmeye başladı. Eliyle kulağını oynuyor. İnşallah dis değil de keşif icindir. Dün benim elimi de havada kapip kemirmeye calismisti

Aay kizlar benim bebişin dişleri çok kaşınıyor sanırım. Ellerini çılgınlar gibi emiyor parmağını emmeye başladı. Eliyle kulağını oynuyor. İnşallah dis değil de keşif icindir. Dün benim elimi de havada kapip kemirmeye calismisti
Aynısını yaptı kulak haricinde kesin diş canım 🤣

Hiç bilmiyorum canım acaba göğsünde bi iltihap olabilir mi? Benim meme ucu yaram varken bebeğim kırmızı ya da kahverengi kusuyordu göğsüm kanadığı için.
Aaa dün demiştim ağzını kanattı diye ondan yuttu biraz galiba ondan olabilir mi

Aptamili bilmiyorum
Bizim hastahanedeki hemsire hip mamayi önermişti.Hastahanede hip kullanıyorlarmış
Aptamil şekerli diye tavsiye etmemişlerdi
Hip organik kilo aldırmadı prematüre bebekti kilo alması lazımdı
Kuzenim ecza deposunda calisiyor hip kilo aldırmaz sma alın toparlanır dedi.
Onun tavsiyesi ile sma mama aldım baya iyi topladı.
Obez olmasın diye hip'e geri gectim şimdi kilo alımı normal çok değil.
Aptamil'in alerji durumu da var kilo aldırdığını da pek sanmıyorum ben bi süre kullandım ama kızımın yüzünde alerji yapınca bıraktım.

Kız niye kilolu olsun emekleyince yürüyünce zayıflıyorlar zaten ben de kilo alsın diye uğraşıyorum acaba sma mamanın anti reflü seçeneği var mı
Sma mamada galiba balık yağı varmış
Birisinden duydum arkadaşları sma mama kullanmışlar bebekler hep kusmus.
Benim kızımda kusuyordu ama hipde de kusuyor o yüzden emin olamadım

Aptamili bilmiyorum
Bizim hastahanedeki hemsire hip mamayi önermişti.Hastahanede hip kullanıyorlarmış
Aptamil şekerli diye tavsiye etmemişlerdi
Hip organik kilo aldırmadı prematüre bebekti kilo alması lazımdı
Kuzenim ecza deposunda calisiyor hip kilo aldırmaz sma alın toparlanır dedi.
Onun tavsiyesi ile sma mama aldım baya iyi topladı.
Obez olmasın diye hip'e geri gectim şimdi kilo alımı normal çok değil.
Benimki çok kilo almıştı ama mamayı bu ay aldı anne sütüyle. Şimdi sütte gitti sadece mama. Önceki aylar anne sütü alıyordu. Eşim sürekli mamayla besleniyor çok kilolu olacak filan diyor bende şimdi değil ama ilerde çok kilolu olsun istemiyorum. Bi hipp markayı inceleyim mama boş kilo yapmasın bari derdim o
Yok emekleyince verir de çevremde çok mamayla beslenip baya kilolu olanlar var ondan yani ilerisi için. Mama boş kilo yapıyor çünkü bağışıklık düşük ama baksan kilolu. Şimdi hoşuma gidiyor da gençlik durumlarını düşünüyorum.
Smanın anti reflüsü varmı bilmiyorum canım

Keyfi yerinde sadece dün geceden beti kaka yapmadı normalde çok sık yapar internetten baktım bağırsak tıkanıklığından olabilir yazıyordu
Yok kız hemen bir defa yapmamayla bagırsak mı tıkanır allah korusun

Sma mamada galiba balık yağı varmış
Birisinden duydum arkadaşları sma mama kullanmışlar bebekler hep kusmus.
Benim kızımda kusuyordu ama hipde de kusuyor o yüzden emin olamadım
Benimki çok kusuyor zaten reflüsü var anti reflü mama kullanıyoruz aptamilin kilo çok az alıyor

Benimki çok kilo almıştı ama mamayı bu ay aldı anne sütüyle. Şimdi sütte gitti sadece mama. Önceki aylar anne sütü alıyordu. Eşim sürekli mamayla besleniyor çok kilolu olacak filan diyor bende şimdi değil ama ilerde çok kilolu olsun istemiyorum. Bi hipp markayı inceleyim mama boş kilo yapmasın bari derdim o

Yok emekleyince verir de çevremde çok mamayla beslenip baya kilolu olanlar var ondan yani ilerisi için. Mama boş kilo yapıyor çünkü bağışıklık düşük ama baksan kilolu. Şimdi hoşuma gidiyor da gençlik durumlarını düşünüyorum.
Smanın anti reflüsü varmı bilmiyorum canım
Evet canım bazılarında öyle oluyor ama ben oğlumda da aptamil kullandım ilk 4 ay günde 2 öğün verdim hiç kilo almadı şu anda zayıf bebekken de zayıftı. Belki sırf mama içenler öyle oluyordur

Denesem mi onu acaba benim bebis de cok kusuyor
Ben de hortum gibi kusarmışım 😞
Zor kusan çocuk sürekli kıyafet değiştir yıka
Baktım da şimdi anti reflüsü varmış sma’nın da, bir deneyeyim olmazsa biraz toparlanır ayına göre akranlarını yakalar sonra bırakırız olmazsa. Reflü şurubu verdi doktor bize ama içeriği hiç içime sinmedi diye veremedim 🥹 beni emdiği zaman daha çok kusuyor zaten, reflü maması kıvamlı diye onu daha az kusuyor.
Kıyafet evet iki güne bir makina çalıştırıyorum ben kendi üstüm de hep kirleniyor. Hadi o neyse de kilo alamıyor diye üzülüyorum en çok.

Doğum yapalı 3 bucuk ay oldu inan yeni yeni kendime geliyorum eşim bile dün şaşırdı eski haline dönüyorsun sanki dedi 😂 kendimi anne olarak düşününce eşimi hep ikinci plana attım o hep anlayışla karşıladı ve yavaş yavaş eski haline döndü bizde jel kullandık 1 ay kadar ama bence tamamen zihinsel kendini biraz kocana bırak o an başka bir şey düşünme ben öyle düşünüyorum 😂🙄😅ben onu çok yapıyordum kız uyanacak vs gibi
her şey kafada bitiyor gerçekten de bakalım hemen toparlanırım umarım 🙏🏼

X