2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Benimki 3050 bir ay bitti 4050 olmuştu 2. Ay bitiminde 5100 dü yani iki ayda birer kilo aldı seninkide yarım kilo daha az almış güzel bence canım kilo çok sorun degil yarım kiloda olsa 700 gramda olsa alıyor sonuçta cuma günü 3 aylık olacaz bizde bakim kaç kilo oldu
benim 2. ay bitti ve 4200 kilosu az mı :KK43:

Bugün eşim sünnet için bir hastanedeb fiyat aldı şok içinde kaldım🤣
19500 😁 işlemden sonra 4 saat yatış yapiyorlarmis, hiç bir sağlık sigortası karsilamiyomus. Eşim fiyatı duyunca anestezi falan gibi ayrıntıları sormamış. Ben 24 bin liraya doğum yaptım söyleyeceklerim bu kadar 😅 cesursavasci cesursavasci

Bu 3 saati sadece emzirme ile mi geçiriyor? Ben mamayı bırakmaya çalışıyorum da bir emzirme ile kaç saat geçirir bebekler ikinci ayında vs hiç bilmediğimden soruyorum 🤭
Çıkmadan emzirmiştin bi de sağıp yanıma almıştım o şekilde geçti 140cc kadar içti biberondada açıkcası belli bir saat bekleme ben onun isteklerine göre veriyorum bazen 1 saat bazen 3 gece 4 5 saat uyuyor o şekilde ilerliyoruz kendi belirliyor

benim 2. ay bitti ve 4200 kilosu az mı :KK43:
Benim kızım 2 ay bitince kontrole gittigimizde 4100 kilo idi. 3 hafta önceki kontrolde 3100 kilo idi . Doktor obez olur dedi.4100 kilo bence çok değil 2 ay icin.Zaten prematüre doğdu 2350 gr di
Önce anne sütü ile beraber hip mama verdim sonra kilo alsın diye sma mamaya geçmiştik.
Sma kilo aldırdı toparladı.
Doktor obez olur deyince sma yi biraktim anne sütü ve hip mama ile devam ediyoruz
Hip organik oldugundan çok kilo aldırmıyor.

Kızlar bu isteksizlikle nasıl başa çıkıyorsunuz istekli olmak istiyorum ama yok yane. Bi de benim doktor bi ilaç verdi kayganlaştırıcı gibi içeri sıkılıyor. Oradaki florayı düzenler dedi de halen kuru ne zaman fabrika ayarlarımıza geri döneriz yaa ? Eşim daha çok erken sabırlı ol diyor da eskisi gibi olmak istiyorum artıkın :KK43:
Doğum yapalı 3 bucuk ay oldu inan yeni yeni kendime geliyorum eşim bile dün şaşırdı eski haline dönüyorsun sanki dedi 😂 kendimi anne olarak düşününce eşimi hep ikinci plana attım o hep anlayışla karşıladı ve yavaş yavaş eski haline döndü bizde jel kullandık 1 ay kadar ama bence tamamen zihinsel kendini biraz kocana bırak o an başka bir şey düşünme ben öyle düşünüyorum 😂🙄😅ben onu çok yapıyordum kız uyanacak vs gibi

Benim kızım 2 ay bitince kontrole gittigimizde 4100 kilo idi. 3 hafta önceki kontrolde 3100 kilo idi . Doktor obez olur dedi.4100 kilo bence çok değil 2 ay icin.Zaten prematüre doğdu 2350 gr di
Önce anne sütü ile beraber hip mama verdim sonra kilo alsın diye sma mamaya geçmiştik.
Doktor obez olur deyince sma yi biraktim anne sütü ve hip mama ile devam ediyoruz
Bencede çok değil benim kızımda 1620 gr doğdu 2.ay kontrolünde 4355 gr geldi doktor çok iyi maşallah böyle devam edin dedi sadece anne sütü veriyorum 3 hafta sonra gittik 5000gr geldi yine güzel dedi kilosuna boyuna

Cnm 3 haftada 1 kilo aldı diye obez mu olurmuş. Çoğu arkadaşın bebeği bu şekilde ilerledi ki senin ki prematüre. Başka bir doktorla da görüş bence.
Benim bebeğim ayda 2 kilo alıyor neredeyse doktor ona obez olur demedi. 36+6da doğdu.

19500 😁 işlemden sonra 4 saat yatış yapiyorlarmis, hiç bir sağlık sigortası karsilamiyomus. Eşim fiyatı duyunca anestezi falan gibi ayrıntıları sormamış. Ben 24 bin liraya doğum yaptım söyleyeceklerim bu kadar 😅 cesursavasci cesursavasci
Ben İstanbul'dayım, bize de 22 bin dediler. 🥲 Bu sünnetler için özel klinikler oluyor acaba onlar iyi midir

Çıkmadan emzirmiştin bi de sağıp yanıma almıştım o şekilde geçti 140cc kadar içti biberondada açıkcası belli bir saat bekleme ben onun isteklerine göre veriyorum bazen 1 saat bazen 3 gece 4 5 saat uyuyor o şekilde ilerliyoruz kendi belirliyor
Vay harika peki kaç dakika sağıyorsuuunn?

Yuhhhhhhh dün konuştuğumuz hastane mi peki🤣🤣
Gerçekten yuhhhh 🤣sinirlerim bozuldu

Aay çok pahalı şaka gibiler ya 🙄
Acaba hiç sünnet olmasa hayati çok zorlaşır mi 😅 devlete gitmek istemiyorum, ben de sağlık sektöründeyim. Bir kac hoca ile görüştüm onlar ameliyatları asistanlara yaptiriyoruz devlette dedi 🙈 çocuğun hayatını çok etkileyecek bir ameliyatı asistanın yapmasını istemem yani.

Acaba hiç sünnet olmasa hayati çok zorlaşır mi 😅 devlete gitmek istemiyorum, ben de sağlık sektöründeyim. Bir kac hoca ile görüştüm onlar ameliyatları asistanlara yaptiriyoruz devlette dedi 🙈 çocuğun hayatını çok etkileyecek bir ameliyatı asistanın yapmasını istemem yani.
Aay yok devleti hiç düşünmedim zaten 🙈 ya hep basit operasyon olarak bahsedilir sünnet. Herkes nasıl olsa yaptırcak diye mi bu fiyatlar 🙄

X