2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Az once koltugum gitti...fiskirtmali... ustum basim onun ustu basi koltuk yastik
Eyvaaah bizim de bugün yaptı şükür, kaç ıslak mendil harcadım sayamadım dolmuş resmen bez şu gibi kaka korktuğum için yatağındaki alt açmasına götürdüm çünkü daha önce koltuk fena olmuştu

Normal değil mi böyle olması bir sıkıntı mı var ki
İçi neden siyah ve derin onu anlamadım bugün korkarak içine kulak pamuğu soktum zeytinyaglayip pamugada bir şey gelmiyo. Bazı kişiler kir yazmış başkası da açmış bu konudan ilginç ya.. cocuk cerrahisinden randevu aldım bakalım o ne diyecek

3 saatte bir 88-117 arasi gibi oluyor 3 saatte bir, ama daha sık ve az icmesi de normal
benimki de o sekilde, hicbir zaman tek seferde 120 icmedi mesela 6300 suan kilosu. senin kiloda gunde 700 ml icmeli minimumda, buna dikkat et bence hepsini toplayip bak.

Pazartesi gelecek canım. Sağımda artma olmamıştı henüz.
Benim göğüsüm doluydu ilk ay hem oğlumu emzirip hem kızıma sağıp veriyodum günde 1 kez. Sadece anne sütüyle tam 1 buçuk kilo aldı ki doğum kilosu üzerinden söylüyorum normalde 2840 gram civarına filan düşmüştü.
Aynen canım herşey bi vesile oluyo işte napalım sağlık olsunda tek gerisi hallolur

Senin bebiş ilk ay 1 kilo almış canım neden başlattı ki mamaya acep? Her bebeği doğum kilosuna göre değerlendiriyolar bildiğim kadarıyla . mamaya başlatmasa belki herşey daha iyi mi giderdi ki
İlk ay 600 gr aldı kuzum ikinci ay da 500 gr aldı az yani alt sınırda. İlk ay kullanmadım mama nadiren verdim de ikinci ay 500 olunca artık reflü mamasına başladık. Ama yine az alıyor işte bugün başka bi doktora götürdüm yine günde 20 gr almış, anne sütüyle de 20 gr alıyordu. Yine de doktor mamaya devam et hatta her emzirme sonrası teklif et dedi

Benim kızımda vardı canım. Çocuk cerrahisine yönlendirdiler bide bariz dışarı duruyordu bizimki. Çocuk cerrahisi geçer bu 1-2 yaşına kadar bişey olmaz dedi. Okadar bile sürmedi geçti kendiliğinden.

Benim de öyle siyah ama kir olduğunu snamıyorum minicik bebekte ne kiri olcak öyle yavaş yavaş gider bence ne zamana randevu bilgi alırsan bize de haber ver

Ayyy bugün biriyle konuştum. Ben şey dedim işte saatte bir yada 2 saatte bir uyaniyo emmek istiyo. Dedi ki sütün yetmiyordur dedi.. bebeğimin kilosu yerinde dedim bana şey diyo mama ver bak nasıl uyuyo görürsün. Benim sütüm yetmiyormus bebeğime mama verdim 3 4 saat kesintisiz uyudu dedi bu insanlar çok bilmiş

Benim kızımda vardı canım. Çocuk cerrahisine yönlendirdiler bide bariz dışarı duruyordu bizimki. Çocuk cerrahisi geçer bu 1-2 yaşına kadar bişey olmaz dedi. Okadar bile sürmedi geçti kendiliğinden.
Bekleyeyim mi o zaman? İnşallah geçer bizim de. Burada kızların attıkları göbeğini görünce iyice anlamıştım terslik var diye ama şaşırdım yani takip eden doktor hiç söylemedi. Hatta ben sormuştum bu morluklar ne diye göbeğin yapısından onlar damar demişti. Sonradan siyahımsı olmuş işte. Yani bazı doktorları anlamak zor

Yok canim.kendi kendine gececek.2 doktor gordu ikiside oyle dedi.

Ben mama da veriyorum hala hiç uyumuyo boşver sen dinleme sütün yetmese kilo almazdı zaten en belirgin özelliği o

Ben o yüzden her şeyi soruyorum yada bilgilerimi yazıyorum buraya.. yoksa ben dikkat etmezsem yada bilmiyorsam siz dikkat edip biliyorsunuzdur diye

Ben o yüzden her şeyi soruyorum yada bilgilerimi yazıyorum buraya.. yoksa ben dikkat etmezsem yada bilmiyorsam siz dikkat edip biliyorsunuzdur diye
Ay evet ya iyi ki burası var valla doktora da güven olmuyor. Sen demesen ben o siyahlığı normal sanıyordum göbek çukuru da yok hiç sizinkini görünce şaşırdım o yüzden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…