2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
ne güzel ua bizim doktor bardak felan demedi hiç sadece thilliocine yazdı onu sürüyoruz birde calpol verdim . Anestolü verseymiş mantıklı olurmuş bak
Anestol yazdır mutlaka ay nerde yasıyosun gondereyım 🙁 ben klınıkte yaptırdım doktorumuz asıır ilgili. Önce anestol sürüyodum her alt acısta TERAMCYN sürdüm uc kerede antibiyotik surdum ama her seferınde anestol sürdüm acısını hemen alıyor mutlaka al cidden yazık yavruya. Kagıt bardak kes alt kısmını pipi ve yumurtalıklarj içine aldıracak sekılde kapat bez değmesin bır kac gun iyileşene kadar. Sünnet olur olmaz taktı bızım dr.

Arkadaşlar bir şey sorabilir miyim, normalde bebeğime su vermiyordum ama meme+mama giden bir anneyim. Havalar çok sıcak olduğu için iki gündür 20cc Su verdim çok mu? Minikim haftaya iki aylık olacak

berbat geçti şimdi sustu çocuk kendini ağlamaktan mahvetti aklın varsa klipsli sünnet ettir mosmor oldu anestezi etkisi geçince. Mal gibiyim ben de onla beraber ağla ağla bir hal oldum
Hayır hayır klıpslı degl en iyisi normal eriyen dikişli kesim. Senın yavruya agrı kesıcı vermemısled ondan öyle yoksa normal kesım en iyisi kac doktora danıstım ben. Benım oglanda cok darlık vardı mecbur hemen yaptırdık . 3 hafta falan oldu.

Arkadaşlar bir şey sorabilir miyim, normalde bebeğime su vermiyordum ama meme+mama giden bir anneyim. Havalar çok sıcak olduğu için iki gündür 20cc Su verdim çok mu? Minikim haftaya iki aylık olacak
Bızım doktor su ver tabı en zararsız sey dedı. Bugun bobrekts kum dökuyomus sorun çıktı. Ve daha sık su vermem gerekıyor kumu dökmesi için.

Anestol yazdır mutlaka ay nerde yasıyosun gondereyım 🙁 ben klınıkte yaptırdım doktorumuz asıır ilgili. Önce anestol sürüyodum her alt acısta TERAMCYN sürdüm uc kerede antibiyotik surdum ama her seferınde anestol sürdüm acısını hemen alıyor mutlaka al cidden yazık yavruya. Kagıt bardak kes alt kısmını pipi ve yumurtalıklarj içine aldıracak sekılde kapat bez değmesin bır kac gun iyileşene kadar. Sünnet olur olmaz taktı bızım dr.
Benim de bir arkadaşım öyle söyledi ama bizim doktor niyeyse birşey demedi hiç
Hayır hayır klıpslı degl en iyisi normal eriyen dikişli kesim. Senın yavruya agrı kesıcı vermemısled ondan öyle yoksa normal kesım en iyisi kac doktora danıstım ben. Benım oglanda cok darlık vardı mecbur hemen yaptırdık . 3 hafta falan oldu.
Calpol içiriyorum ağrısını o alıyor ama etkisi geçtiği ann kıyameti koparıyor ya :KK43: konuştuğum bir kadın klipsli yaptırmış hiç ağrı olmadı ilaç felan da kullanmamıştı öyle dedi

Canım benim doktorum da mamadan sonra bir kaşık su verebilirsin dedi. Ama sen 20 cc bence ya çok vermişsin sanki :KK43:

Benim de bir arkadaşım öyle söyledi ama bizim doktor niyeyse birşey demedi hiç

Calpol içiriyorum ağrısını o alıyor ama etkisi geçtiği ann kıyameti koparıyor ya :KK43: konuştuğum bir kadın klipsli yaptırmış hiç ağrı olmadı ilaç felan da kullanmamıştı öyle dedi
Sen dediğimi yap bardak koy rahat eder kuzu. Doktora ulasabılıyorsan görüş anestol iste agrıdan durmuyo de. Klıpslı ılerısı yaslar için iyi olmaz gibi bısey dedı dr.

Her mama sonrası değil de günde bir defaya mahsus 20 ama teşekkür ederim hiç bilmediğimden sormak istedim ben de 🥲
Bebeklerimiz henüz çok küçük, doğal olarak mideleri de öyle. 20cc bebekte tokluk yaratabilir biraz kilo alımını etkileyebilir belki. Bir çay kaşığı ideal ama ilk altı ay anne sütü ya da formül mamalar dışında doktorlarda önermiyolar zaten ihtiyaçları olan suyu mama ve sudan aliyolar.

Bebeklerimiz henüz çok küçük, doğal olarak mideleri de öyle. 20cc bebekte tokluk yaratabilir biraz kilo alımını etkileyebilir belki. Bir çay kaşığı ideal ama ilk altı ay anne sütü ya da formül mamalar dışında doktorlarda önermiyolar zaten ihtiyaçları olan suyu mama ve sudan aliyolar.
Cevap için teşekkürler
Evet bunu biliyorum ama yaşadığım ülkede kontrole gittiğim ebe anne sütünü artırmak için mamayı azalttırıyor o yüzden mamayı çok vermemeye çalışıyorum, benden de yeteri kadar beslenemediği için su vermeyi düşündüm bi de sıcaklar çok arttı

Anladım... Ya üzgün surata gerek yok en doğal şey :)
Peki her mamadan sonra birer kaşık kaç cc yapıyor acaba
Ben her mama sonrası seklınde dikkat etmıyorum acıkcası. Küçük suluk var ya bebek için 30 ml bıberon doldurmuyorum ama full az az ona koyuyorum gunde bı kac kez teklıf edıyorum ne kadar ıcerse ona bırakıyorum. Önceleri pek ıcmıyodu artık bıraz artırdı ılla ölçme bence kendısı karar versin.

Kaç ml verdin calpol? Bizimki mahvetti kendini ya ağlamaktan :KK43:

ay hiç içme öyle bir etkisi varsa

berbat geçti şimdi sustu çocuk kendini ağlamaktan mahvetti aklın varsa klipsli sünnet ettir mosmor oldu anestezi etkisi geçince. Mal gibiyim ben de onla beraber ağla ağla bir hal oldum

normal canım benim ki de öyleydi

ay ne güzel ua bizim doktor bardak felan demedi hiç sadece thilliocine yazdı onu sürüyoruz birde calpol verdim . Anestolü verseymiş mantıklı olurmuş bak :KK43:

lactamil bana hiç fayda etmedi
Deme ya kıyamam 🥺 bizim nasıl geçecek bakalım :KK43:

Kızlar bu fito kremi ne kadarda bir surmeliyim? Diğer krem alçı gibi kalintili oluyor 🙄 hala kızarık boynunun altı ne kadar sürede geçer sizce gulumsebebek gulumsebebek @genc-anne
Benimki geçti önce günde üç kere sürdüm iki gündür de günde bir kez sürüyorum banyodan sonra. Bi bakıyorum normal biraz inceleyip dokununca hemen kızarıyor teni açık ondan galiba. Ama o fotoğraftaki gibi görüntü yok artık

Benimki geçti önce günde üç kere sürdüm iki gündür de günde bir kez sürüyorum banyodan sonra. Bi bakıyorum normal biraz inceleyip dokununca hemen kızarıyor teni açık ondan galiba. Ama o fotoğraftaki gibi görüntü yok artık
Diğer krem çok kalintili olunca banyo sonrası tamamen arındırıcında duruyordum ben de ya. Günde bir yeterli gelmiyor demek ki. Bir de salyasi çok arttı bugün yakasını hep islatmis oradan boynuna geliyorsa zaten sıkıntı 🥺

Diğer krem çok kalintili olunca banyo sonrası tamamen arındırıcında duruyordum ben de ya. Günde bir yeterli gelmiyor demek ki. Bir de salyasi çok arttı bugün yakasını hep islatmis oradan boynuna geliyorsa zaten sıkıntı 🥺
Öyle oluyor ağız suyu boynuna akıyor süt akıyor kusuyor halbuki gözümün önünde o an farketmiyorum yakasından anlayıp hemen boynunu kuruluyorum zaten sıcak ter bi yandan klima full açık en azından sabahları biraz ev hava alsın diyip kapatıyorum o arada bile aşırı terliyor ay napcağımı şaşırdım bende. Valla çok kızarıksa günde bir yeterli olmuyor bir iki gün günde 2-3 kez sür kızarıklık hafifleyince günde bir e düşür tamamen geçince kızardıkça sürersin. Bugün kızarıklık yoktu yarın bakcam yine kızarırsa sürerim kızarıklık yoksa kontrollü giderim

Ben her mama sonrası seklınde dikkat etmıyorum acıkcası. Küçük suluk var ya bebek için 30 ml bıberon doldurmuyorum ama full az az ona koyuyorum gunde bı kac kez teklıf edıyorum ne kadar ıcerse ona bırakıyorum. Önceleri pek ıcmıyodu artık bıraz artırdı ılla ölçme bence kendısı karar versin.
Bende aynıyım aklıma geldikçe teklif ediyorum içerse. Hiç ölçüde bakmadım zaten beslenme sonrası verdiğimden öyle mideyi su doldurmaz tokluk hissi vermez yani. Anne sütü tamam ama mama yeterli su ihtiyacını karşılamıyor. Çoğu doktor mama içiyorsa su teklif et diyor

X