2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Maşallah, hayırlı olsun. Özelde mi yaptırdın?
Bir yerle görüştüm sünnet için 7 500 tl dedi çarşamba gününe randevu verdi. Fazla mı iyi mi ücret anlamadım ben.
Canım sen Ankaradaydın demi? Dikişliye mi karar verdinz? Biz vedat ali beye yaptırdık kampanya vardı 3500 tldi.
Şuan 4000 yada 4500 klips. İşinin ehli baya tavsiye ederim

Bende aynıyım aklıma geldikçe teklif ediyorum içerse. Hiç ölçüde bakmadım zaten beslenme sonrası verdiğimden öyle mideyi su doldurmaz tokluk hissi vermez yani. Anne sütü tamam ama mama yeterli su ihtiyacını karşılamıyor. Çoğu doktor mama içiyorsa su teklif et diyor
Benım doktorum su en zararsız sey dedı. Mamayı suyla yapıyosun suyu vermekten cekınıyosun havalar cok sıcak dedı o ıcecegı mıktarı bilir dedı. Mıdeyı doldurmaz bencede bardak bardak vermıyoruz ya. Bogazı kurumasın.

Canım sen Ankaradaydın demi? Dikişliye mi karar verdinz? Biz vedat ali beye yaptırdık kampanya vardı 3500 tldi.
Şuan 4000 yada 4500 klips. İşinin ehli baya tavsiye ederim
Evet dikisliye karar verdik. Ali akkaya var ondan randevu aldik. Doktor dikisliyi önerdi. Sağol cnm

Kaç ml verdin calpol? Bizimki mahvetti kendini ya ağlamaktan :KK43:

ay hiç içme öyle bir etkisi varsa

berbat geçti şimdi sustu çocuk kendini ağlamaktan mahvetti aklın varsa klipsli sünnet ettir mosmor oldu anestezi etkisi geçince. Mal gibiyim ben de onla beraber ağla ağla bir hal oldum

normal canım benim ki de öyleydi

ay ne güzel ua bizim doktor bardak felan demedi hiç sadece thilliocine yazdı onu sürüyoruz birde calpol verdim . Anestolü verseymiş mantıklı olurmuş bak :KK43:

lactamil bana hiç fayda etmedi
4-5 saatte bir, bir çay kaşığı vermişim ben tatlı kaşığı diye hatırladım eşim yok artık dedi😂 şimdi nasıl oldu canım

Öyle oluyor ağız suyu boynuna akıyor süt akıyor kusuyor halbuki gözümün önünde o an farketmiyorum yakasından anlayıp hemen boynunu kuruluyorum zaten sıcak ter bi yandan klima full açık en azından sabahları biraz ev hava alsın diyip kapatıyorum o arada bile aşırı terliyor ay napcağımı şaşırdım bende. Valla çok kızarıksa günde bir yeterli olmuyor bir iki gün günde 2-3 kez sür kızarıklık hafifleyince günde bir e düşür tamamen geçince kızardıkça sürersin. Bugün kızarıklık yoktu yarın bakcam yine kızarırsa sürerim kızarıklık yoksa kontrollü giderim
Evet insan ne yapacağını şaşırıyor 🥺 ben de o şekilde yapayım teşekkürler canım 🌸

4-5 saatte bir, bir çay kaşığı vermişim ben tatlı kaşığı diye hatırladım eşim yok artık dedi😂 şimdi nasıl oldu canım
Çok şükür düne göre daha iyi, pansuman yapacağız ama ben korkuyorum namussuz kocama dedim yap diye onu da görmek istemiyorum 😂

Başka bir arkadaş yazmıştı haber et diye canım ama bende kullandığımı yazmış , önermiştim. Bestlak ve solgarı öneririm sütü az olan varsa. Sevindim işe yaramasına M melikebyhn12 sormuş olabilir
Evet ben sormuştum canım çok teşekkür ederim alı olduk çok huzursuzdu bebeğim giremedim hiç buraya

Çok şükür düne göre daha iyi, pansuman yapacağız ama ben korkuyorum namussuz kocama dedim yap diye onu da görmek istemiyorum 😂
Kız korkma korkma canları acımıyo pansuman yaparken 😂 bol bol zeytinyağı dök gazlı bezinin üstünden, bizimki o şekilde çok çabuk iyileşti

Çok geçmiş olsun canım aynı zamanda hayırlı uğurlu olsun inşallah 🙏🏼
Biz 2 aylık olmadan yaptırdık normal yöntemle Allaha şükür hiç ağrısı sızısı olmamıştı. Doktorumuz bir antibiyotik krem vermişti 8 saatte bir onu sürdük sadece. Fitil de vermişti çok ağrısı olursa diye gerek kalmadı hiç kullanmadık. İnşallah hemencecik toparlar yavrucak kıyamam😔🙏🏼

Çok geçmiş olsun canım aynı zamanda hayırlı uğurlu olsun inşallah 🙏🏼
Biz 2 aylık olmadan yaptırdık normal yöntemle Allaha şükür hiç ağrısı sızısı olmamıştı. Doktorumuz bir antibiyotik krem vermişti 8 saatte bir onu sürdük sadece. Fitil de vermişti çok ağrısı olursa diye gerek kalmadı hiç kullanmadık. İnşallah hemencecik toparlar yavrucak kıyamam😔🙏🏼
Çok teşekkür ederim canım benim bugün iyi oldu çok şükür 🙏🏻

Senin sürecin nasıl geçti canım
Canım biz klips yöntemi ile yaptırdık bi aparat takıp deri kesiliyo ve o aparat ile sıkıştırmış oluyor et kendi kendine kaynıyor. İnternetten araştırabilirsin nasıl bişe olduğuna. Rahat geçti bir sıkıntı yaşamadık anestezi vurulduğunda ağladı yapılırken birşey hissetmedi 10 dk sürmedi işlem.
Eve geldiğimizde anestezi etkisi geçince bi 20 dk çok huzursuzdu ağladı ama sonra ilaçlar etki edince hiç sıkıntısı kalmadı. 3 gün aparat orda kalıyor sonra çıkınca bi merhem veriyo 1 hafta kullanılıyor. Bebeğim ağrı vs yaşamadı rahattı açıkcası ama beni tek rahatsız eden aparatın 3 gün kalmasıydı bebek rahattı ama ne bilim orda aparatı gördükçe ben daraldım eşime dedim dikişli mi yaptrsaydık vs ama eşim dikişlinin ayrı zorlukları oluyor bence bu rahat oldu dedi.
Dikişlinin iyileşme süresi daha kısa sürüyor bu daha uzun ama küçük bebekler daha hızlı iyileşiyor. Şöyle söliyim dikişlide 3 günden sonra rahatlıyor. Bunda 3. Gün aparat çıkınca 1 hafta daha krem vs kullanılıyo. Ama o süreçte de ağrı vs olmadı yine rahattı oğlum.

Sünnet yaptıran anneler kaka nasıl oluyor gaz çıkarırken acısı oluyor mu klipsliyle dikişlinin farkı ne sonucu ne bilgi verebilir misiniz

Canım biz klips yöntemi ile yaptırdık bi aparat takıp deri kesiliyo ve o aparat ile sıkıştırmış oluyor et kendi kendine kaynıyor. İnternetten araştırabilirsin nasıl bişe olduğuna. Rahat geçti bir sıkıntı yaşamadık anestezi vurulduğunda ağladı yapılırken birşey hissetmedi 10 dk sürmedi işlem.
Eve geldiğimizde anestezi etkisi geçince bi 20 dk çok huzursuzdu ağladı ama sonra ilaçlar etki edince hiç sıkıntısı kalmadı. 3 gün aparat orda kalıyor sonra çıkınca bi merhem veriyo 1 hafta kullanılıyor. Bebeğim ağrı vs yaşamadı rahattı açıkcası ama beni tek rahatsız eden aparatın 3 gün kalmasıydı bebek rahattı ama ne bilim orda aparatı gördükçe ben daraldım eşime dedim dikişli mi yaptrsaydık vs ama eşim dikişlinin ayrı zorlukları oluyor bence bu rahat oldu dedi.
Dikişlinin iyileşme süresi daha kısa sürüyor bu daha uzun ama küçük bebekler daha hızlı iyileşiyor. Şöyle söliyim dikişlide 3 günden sonra rahatlıyor. Bunda 3. Gün aparat çıkınca 1 hafta daha krem vs kullanılıyo. Ama o süreçte de ağrı vs olmadı yine rahattı oğlum.
Dikişliyi iyi ki yapmamışsın dün oğlum ilaçlara rağmen gece 12 ye kadar ağla ağla helak oldu ben ağladım o ağladı mosmor oldu mahvolduk sünnet ettirdiğime bin pişman oldum, çok şükür şu an iyi uyuyor ama ağlamaktan yorulduğu için uyuyakaldı yavrum. Kesinlikle dikişliyi önermiyorum

Sünnet yaptıran anneler kaka nasıl oluyor gaz çıkarırken acısı oluyor mu klipsliyle dikişlinin farkı ne sonucu ne bilgi verebilir misiniz
Canım ben dikişli yaptım benim oğlum kaka yapmadı , ama gazını çok rahat çıkarıyor

Dikişliyi iyi ki yapmamışsın dün oğlum ilaçlara rağmen gece 12 ye kadar ağla ağla helak oldu ben ağladım o ağladı mosmor oldu mahvolduk sünnet ettirdiğime bin pişman oldum, çok şükür şu an iyi uyuyor ama ağlamaktan yorulduğu için uyuyakaldı yavrum. Kesinlikle dikişliyi önermiyorum
Oy yavrum 😔 anestol bide bi jel verdi onlar baya fayda etti ağrı yaşamadı. Sizinde rahatlar bu günden sonra inşaAllah. İlk 2 gün zor belki ama geçiyor üzülme. Eninde sonunda olacaktı

Hayırlı cumalar kızlar 💐 daha bi kaç ay önce şu gün görüş günü diye gün sayarken bugün bebişlerimizi konuşuyoruz kolay olmadı hiç birimiz için ama harika ilerliyoruz 💓 bebişimizi en iyi biz anlarız en çok biz severiz ve dünyanın en güzel annesi bunu okuyan o kişi her zaman güzel ve güçlüsün asla pes etme senin için normal sayılan o gün belki onun ilerde hatırlayacağı bir çocukluk anısı olacak 💐💚
İçimden geldi kızlar hepimiz güzel şeyler hakediyoruz🫶🏻✨

X