2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Geç çıkması bizim içinde iyi olur bu bebegin dişini nasıl temizlicem şimdi... oooo 1 yas baya geç çıkarmış bebegin dişini benim küçüklük fotoğraflarımda 5 aylıkken 2 alt dişim var ama anneme sorayım ne zaman cikartmisim onları da çürüme konusuna gelirsek benim hiç çürügum yok bu bence yapısal bir şey ama dediğin şekilde diş damak bozukluğu olabilir büyük ihtimal
Temizleyemicen. İradesi dışında ağzına bişey sokamazsın dedi doktor diş fırçasını eline alıyor olduğu kadar kendi fırçalıyor kızım. Hoş gerçi o dediğim gibi 1 yaştı oda baya geçti 🤦🏻‍♀️
Çürüme sıkıntı değil zaten süt dişleri dökülecek 10 yaşına kadar uğraşırız işte tamamı dökülüp yeni dişler gelene kadar. Benimde derdim damak bozukluğu hani denilen doğruysa ömür boyu sıkıntı yaşamasını istemem

Evet biz bugün 2 aylık kontrole gittik. Doktor tükürük artışı başlamış diş yerleri kaşinacak ama çıkması 4-5 ay sürer dedi.
Önceki gittiğimiz acil nöbetçi doktoru ağzındaki köpük için nefes alamiyodur ondan demişti🙄 yanlış bilgi vermiş, ağızdaki köpük diş ile.ilişkiliymiş bu dönemde zaten beklenen bir gelisimmiş.

Üstelik bebeğim dizanteri olmus bunu bugün öğrendik, sadece biraz antibiyotik kullanması gerekiyor demişti 😒
Mama içiyor mu sudan bulaşır diye hatırlıyorum nasıl bulaştı ki çocuğa 🤦🏻‍♀️
Kızlar sünnet ettirdik bugün 😍
Rabbim damatlığını göstersin canım🧿😍

Allah allah. Bizimki de daha ben söylemeden tükürüğü artmıştır baloncuk yapıyodur salyası akıyodur dedi hepsini dişe bağlayıp
Biz daha 57 günlüğüz bizim de öyle genelde burnu tıkalıysa sabahları tükürük oluyor köpürtüyor bir de 😍 dişi de kontrol ediyorum erken gelir mi acaba diye çok da huzursuz birkaç gündür

Ben size küstüm he hamileyken de bebeği hissediyorum dediğimde bağırsak hareketidir o diyordunuz şimdi diş diyorum inanmıyorsunuz neyse

Evet biz bugün 2 aylık kontrole gittik. Doktor tükürük artışı başlamış diş yerleri kaşinacak ama çıkması 4-5 ay sürer dedi.
Önceki gittiğimiz acil nöbetçi doktoru ağzındaki köpük için nefes alamiyodur ondan demişti🙄 yanlış bilgi vermiş, ağızdaki köpük diş ile.ilişkiliymiş bu dönemde zaten beklenen bir gelisimmiş.

Üstelik bebeğim dizanteri olmus bunu bugün öğrendik, sadece biraz antibiyotik kullanması gerekiyor demişti 😒
Kız çok tatlısın hahahah😂😂 sen bikaç gün önce yazdığında bence herkes hemen çıkacak gibi düşündüğünü zannedip öyle tepki verdi ama bak paytakkus paytakkus ‘un doktoru da benim doktorum da seni onaylıyor😂 zaten belirtiler bikaç ay öncesinden başlarmış hemen çıkacak anlamına gelmiyo şu an başlaması gayet normal yani inanıyoz sana 😂♥️

Biz daha 57 günlüğüz bizim de öyle genelde burnu tıkalıysa sabahları tükürük oluyor köpürtüyor bir de 😍 dişi de kontrol ediyorum erken gelir mi acaba diye çok da huzursuz birkaç gündür
Dişle alakalıymış canım köpükler de , en azından benim doktorum öyle söylüyor😂

Kızlar Süt artırmak için brewers yeast kullanıyorum arttı gerçekten gün içinde kendiliğinden süt akıyor genc-anne genc-anne canım sen mi demiştin hatırlayamadım işe yararsa haber et diye.
Bi ben artıramadım şu sütü damla damla geliyo böyle iki çay kaşığını ancak dolduruyo seninki de bu kadar az mıydı artmadan önce ? Yoksa yine hatrı sayılır denecek kadar var mıydı

Alerji olduğunu nasıl anladın canım
Karın bolgesınde isilik gibi ama çok yogun minik kabarcıklae olustu ama tüm sardı heryerini. 1 günde geçti ama ben dra goturdugumde danıstım.Alerjık olabılır demişti sadece Asırı gazlıydı kakasını gürültulu yapıyordu karnı gurulduyordu doktor alerjı maması verdi. Kullandım gazı rahatladı diye devam ettım. Ama dra kızdım ne alaka alerjı maması cocugun bıseyı yok falan dıyodum. Alerjı mamasını cok zor içiyor dedım degıstrem baska alayım. Mahvoldu yavrum ılk gunlere döndü cok gazlandı karnı agrıyodu sanırım cok agladı sancıdan ufak ufak döküntüler oldu geçti ama hemen. Tekrar alerjı mamasına devam ettik rahatladı. Öylece laktozdan oldugunu söyledi dr. Emzıremedıgım için mama degısıklıgıyle anladık.

Bi ben artıramadım şu sütü damla damla geliyo böyle iki çay kaşığını ancak dolduruyo seninki de bu kadar az mıydı artmadan önce ? Yoksa yine hatrı sayılır denecek kadar var mıydı
Benımde öyle bir cay kaşığını zor doldurur 🥺 denemedıgım sey kalmadı. İlk zamanlar 120 ml kadar cıkıyodu çekildi iyice 🙁

Benımde öyle bir cay kaşığını zor doldurur 🥺 denemedıgım sey kalmadı. İlk zamanlar 120 ml kadar cıkıyodu çekildi iyice 🙁
Full mama veriyorsun o zaman sen de dimi? Çok üzücü bi durum ben aşamıyorum sürekli memeyi teklif ediyorum boş boş da olsa çekiyo sıkılıp bırakıyo

30 cc çıkıyordu bir dönem arttı sonra yine gitti 1 haftadır takviye alıyorum son 2 gündür baya fark var akıyor üstüm ıslanıyor sağım yapmamıştım ama bakalım devamı gelirse sen de al kullan bu b12 takviyesi. Artık son ürün yapacağım herşeyi yaptım olmazsa da yapacak bir şey yok napim

30 cc çıkıyordu bir dönem arttı sonra yine gitti 1 haftadır takviye alıyorum son 2 gündür baya fark var akıyor üstüm ıslanıyor sağım yapmamıştım ama bakalım devamı gelirse sen de al kullan bu b12 takviyesi. Artık son ürün yapacağım herşeyi yaptım olmazsa da yapacak bir şey yok napim
Ben de lacmix diye bi takviye alıyorum doktorum önermişti ama o da bir işe yaramadı hem maddi hem manevi çok yordu bu emzirme süreci beni

Ben de lacmix diye bi takviye alıyorum doktorum önermişti ama o da bir işe yaramadı hem maddi hem manevi çok yordu bu emzirme süreci beni
Canım bir tane mide ilacı var metpamid diye yan etkisi olarak süt yapıyormuş doktoruna bi sor istersen
Bi de ben i Mom emziren anneler için olan multivitamin aldım hem biraz enerji verdi bana üzerimdeki ölü toprağı kalktı hem de süt yaptı bence

Stres de yapıyoruz biz. Ben bugün 1 saat uyudum kalktım memem dolmuş ilk kez oldu dinlenmek önemli ama ben yetiştiremiyorum.
Elinden geleni yap olmuyorsa olmuyor yani doktorum mama kötü değil verebilirsin dedi.
Üstelik ben mastit acısıyla uğraştım hatta ilaçla sütü kesmeyi bile düşündüm o kadar berbattı. Bir damla dahi alsın diye uğraşıyorum

Mama içiyor mu sudan bulaşır diye hatırlıyorum nasıl bulaştı ki çocuğa 🤦🏻‍♀️

Rabbim damatlığını göstersin canım🧿😍
Amin. Canım inşallah ama dehşet ağladı ya
Karın bolgesınde isilik gibi ama çok yogun minik kabarcıklae olustu ama tüm sardı heryerini. 1 günde geçti ama ben dra goturdugumde danıstım.Alerjık olabılır demişti sadece Asırı gazlıydı kakasını gürültulu yapıyordu karnı gurulduyordu doktor alerjı maması verdi. Kullandım gazı rahatladı diye devam ettım. Ama dra kızdım ne alaka alerjı maması cocugun bıseyı yok falan dıyodum. Alerjı mamasını cok zor içiyor dedım degıstrem baska alayım. Mahvoldu yavrum ılk gunlere döndü cok gazlandı karnı agrıyodu sanırım cok agladı sancıdan ufak ufak döküntüler oldu geçti ama hemen. Tekrar alerjı mamasına devam ettik rahatladı. Öylece laktozdan oldugunu söyledi dr. Emzıremedıgım için mama degısıklıgıyle anladık.
çok geçmiş olsun canım:KK43:
Maşallah, hayırlı olsun. Özelde mi yaptırdın?
Bir yerle görüştüm sünnet için 7 500 tl dedi çarşamba gününe randevu verdi. Fazla mı iyi mi ücret anlamadım ben.
Ben klinikte yaptırdım canım hastane değildi 6.000 verdik , genel cerrah yaptı

X