2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Myfloru dünden önceki gün verip direkt meme verdim aglamadi yuzu falan cok kotu oldu ama dunde verdim 1 saat sonra basladi ciglik ciglik aglamaya cok kotu oldu ozur diledim tansiyonum falan oynadi o oyle agladikca çünkü kendj ellerimle verdim ilaci derken kakasi duzeldi bugun olmasi gerektigi gibiydi ama ilac cocugu mahvetsede duzeltmis ben anlamiyorum artik ne yapsam versem mi vermesem mi...
Çok şükür rahatladı ya benim de içim rahatladı resmen 😍 bu arada zeytinyağı sayesinde diyemiyorum iki gün önce verdim çünkü bir etki yapmadı diye vermedim bı daha. sizde durumlar nasiil

İnstada Osman diye bir doktor var, bebek uykusunda ağlıyorsa gaz sancısı ya da bir ağrısı vardır demişti. 2 yaşına kadar bebekler kabus görmüyormus
Evet bende dün gördüm, ama bizimki genelde çok ağladığı zaman ağlayarak uyuyakalınca böyle oluyor uykusunda da ağlamaya devam ediyor.

Kızlar calpolü 1 çay kaşığı mı veriyoruz 1 tatlı kaşığı mı? Sünnet olduğunda 4 saatte bir tatlı kaşığıyla vermiştik bugün ebe ateşi olursa çay kaşığı ver dedi

Myfloru dünden önceki gün verip direkt meme verdim aglamadi yuzu falan cok kotu oldu ama dunde verdim 1 saat sonra basladi ciglik ciglik aglamaya cok kotu oldu ozur diledim tansiyonum falan oynadi o oyle agladikca çünkü kendj ellerimle verdim ilaci derken kakasi duzeldi bugun olmasi gerektigi gibiydi ama ilac cocugu mahvetsede duzeltmis ben anlamiyorum artik ne yapsam versem mi vermesem mi...
Biogaia da bize iyi gelmiyor gibi hissediyordum ama 5 gün öncesine kadar düzenimiz çok iyiydi o yüzden vermeye devam ettim. Ne değişiyor vücutlarında anlamıyorum🙄

Yicem :kk77:

IMG_7361.jpeg

Biogaia da bize iyi gelmiyor gibi hissediyordum ama 5 gün öncesine kadar düzenimiz çok iyiydi o yüzden vermeye devam ettim. Ne değişiyor vücutlarında anlamıyorum🙄
Bende anlamıyorum o yararlı bakteriler ne ara ölüyor bagirsaginda da hep ilaç hep ilaç anlamıyorum 😅
Senin bebis ayaklarını yukarı doğru kaldırma hareketi yapıyor mu

Bende anlamıyorum o yararlı bakteriler ne ara ölüyor bagirsaginda da hep ilaç hep ilaç anlamıyorum 😅
Senin bebis ayaklarını yukarı doğru kaldırma hareketi yapıyor mu
Evet, rota asisindan sonra da yapar yazmışlar o yüzden mi yapıyor bilmiyorum öncesinde de yapıyordu galiba emin değilim ama şu ara özellikle yataginda aşağıya kayıyor sonra alt açmaya tekme atıyor sürekli bacaklarını karnına doğru çekiyor

Evet, rota asisindan sonra da yapar yazmışlar o yüzden mi yapıyor bilmiyorum öncesinde de yapıyordu galiba emin değilim ama şu ara özellikle yataginda aşağıya kayıyor sonra alt açmaya tekme atıyor sürekli bacaklarını karnına doğru çekiyor
Biz rota olmadık daha ama bilmiyorum aynen bizimkide 🤣 oturmaya alıştırma davranislariymis

Bana da imza attırdı hatta kötüye alıştırdı alcak diye girdim ameliyata ama almamış şükürler olsun birde benim ameliyatta 2 kere kalbim durdu 2 kere adrenalin vurulmuşum şok cihazı bunları okudum hep dosyamda ona rağmen devam etmiş ameliyata kanama durmuyor diye almamış helal olsun yoğum bakımdan çıkınca servise yanıma geldi gözlerinin içi gülüyordu benim hayatımı kurtardığı için sanki onun eseriymişim gibi bakıyor gururlanıyordu onun sayesinde hayattayım çocuklarımın başındayım rabbim ayağına taş değdirmesin aldığı para ana sütü gibi helal olsun
Ne kadar güzel çabalamış olabilecek en güzel şekilde ilerletmiş ameliyatını canım. Rabbim böyle güzel ve merhametli doktorlarımızın sayısını artırsın inşallah. 💜

Daha hareket etmiyor kuzum ama bugün bi bıçak batması gibi oldu. Yavaş yavaş hissedeceğim heralde
İlk hareketi içinde minnacık bi kelebek kanat çırpmış gibi bi his canım ❣️ Ufak bi kıpırtı ama dünyanın en güzel hissi 💘 çok yakından hissedersin az kalmış. Eğer ön duvardaysa daha erken; arka duvardaysa daha gec hissedilebilir

Ferritinim 8e düşmüş hiç enerjim yok bacaklarım sızlıyor sebebi buymuş 😢

Ne kadar çok kusuyor canım aralıgı nasıl banada hep fazlasını çıkarıyor diyorlar bende öyle düşünüyordum yani bazen de kestirmiş şekilde çıkartıyor pütürlü yani genelde mamadan hemen sonra gaz çıkarmak için aldıgımda çıkarıyor
Canım benimki çok sık emiyo saat başı memede zaten, o yüzden sürekli kusuyor dediğin gibi yoğurt kıvamında kusuyor ama miktar olarak iki avuç dolusu kusmuş oluyor, emzirmeden bi 5-10 dk sonra kusuyor kesin sonrasında da diğer emzirme vaktine kadar ara ara kusuyor birer avuç sonra da acıkıyor işte kısır döngüye giriyoruz em kus em kus şeklinde

İnstada Osman diye bir doktor var, bebek uykusunda ağlıyorsa gaz sancısı ya da bir ağrısı vardır demişti. 2 yaşına kadar bebekler kabus görmüyormus
Bence doğru, dikkat ediyorum ağladıktan kısa bir süre sonra gaz çıkarıyor. Ya da uyurken yüzünü çizmiş, veya sancısı var

Chen benim bebekligimi anlatmışsın.. Her annem mama verdiğinde meme verdiğinde kusuyormusum annem ek gıdada bana kemik sularını dayamış en azından ordan da azıcık vitamin alıyım diye
Ben de bebekken çok kusuyormuşum canım ve çok fazla hasta olmuşum. Hep zayıfmışım sonradan toparlamışım şimdi de zayıflamaya çalışıyorum 😀 sağlıklı olsun da tek duam o az kilo alsa da üzülmicem gerçi bu sefer doktor dedi az almış diye. O kadar kusmaya iyi bile yediğini çıkarıyor. 3. ayda düzelir diye bekliyorum bakalım.

Ah kuzum cok karisik mevzu benim😔 var var olmasina da..durumlarim fena.butik biryer aile sirketi gibi dusun. Ben ve eskidendir arkadasim beraber calisiyoruz.ben yoneticiyim.arkadasim suan cok agir bir tempoda ikimizin islerini yurutuyor sagolsun.ama mobbing yiyor bir ortaktan.ortak biraz zor biri.suyuna gidilmedimi poff.bende haz etmem ama huyunu bilir irare ederim ama artik benide cok yoruyor.diger ortaklarla cok iiyuz ama bizim is hep bu ortakla.en cok ona maruz kaliyoruz.ben izinliyken bile maasim odendi severler beni.ama bu hem hizi delirtmis hemde bana odenen bu para ile ilgili sacma sapan konusmus.yok iste sana yardimci oluyor mu ,yok efendim biz kizimiz gibi gormesek bu sekilde maas odmeeyiz falan, karsiliginda bilg acik olur calismasi gerekir esasen falan demis.yani acik acik demese de benim icin artik isin basina donsune getiriyor lafi.e bende sona gelmisim zaten bebemden ayrilmak zor geliyor diyorum ki al paran kadar konus diyip iade edeyim cocugumu buyuteyim🤣🤣🤣amaaaa kocamla ayni isyerindeyim vee ben gemileri yakarsam esim ve arkadasimda yakar...bu sefer diger ortaklar beni arar ikna etmeye😏 ben ve esim issiz kalcaz.bir birikimimiz var eve pesinat dusunuyorduk.bir yanimizda deprem o bu istanbuldan kacmak istiyor cocuk malumm..diyoruz o parayi gozumuzu karartsakta sehir degistirip ticaret falan yeni bir sayfa mi acsak.cocuguma bakip buyutecegim bi is acsam basinda dursammmtam zamani gibi...ama ya batarsak falan..ooff cokk karisik yazdim ama cok doluyum kizlar cook..
Ayy çok karışıkmış gerçekten zor bir karar 🥹 ben memur kafası olduğum için hiç anlamıyorum özel sektör işlerinden ve cesaretim yok. Devlette 2 sene ücretsiz izin hakkımız var sonrasında paşa paşa döneceğiz mecburen 😀 gerçi ben 2 sene bile kullanamıcam gibi maddi olarak zorlanıcaz. En azından 1 yaşına gelsin diyorum. Oğlumda 6.5 aylıkken başlamıştım ama şimdi hiç ayrılasım yok 🙈 tam çocuk emecek oluyor senin işe gitmen gerekiyor çok zor çalışan anne olmak maalesef. Senin de gönlüne göre olur inşallah canım bol şans diliyorum

X