2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    223
Kızlar eşim odada 40 dakikadır bebeği uyutmaya çalışıyor pış pış pış çocuk iyice mayışmış şimdi içeri gidip kucağıma alsam çocuk 5 dkkada uyuyacak ama bu sefer de sen uyutabiliyorsun diye hep bana vericek alışsın diye elleşmiyorum😂 ama yavrum mayışmış uyumak istiyor bizimki beceremiyor kıyamıyorum bebeğe de 😂😂
Offf bu babalar 😂😂😂

Rica ederim kuzucum bizim oda 24-26 derece arası oluyor ben yarım kollu zıbınla bırakıyorum hep vücuduna bakıyorum sımsıcak. Eller ve ayaklar hep soğuk olurmuş vücutlarının vantilatörüymüş onlar ordan serinler ordan terler dengeyi öyle kurarlarmış bi yerde okumuştum
Aslında el ve ayağını cok umursamıyorum da kol ve bacak serinse o zaman aaa acaba üşüyor mu diye düşünüyodum. Benim bebeğim çok ilginç inşallah bi sıkıntısı yoktur ama şuan sıcaksa az sonra buz gibi oluyo bazen. Kansızlıktan mıdır bilmiyorum. Bir de bazen soğuk terlemiş oluyor teni buz gibi ama nemli gibi . Göğsü ve ensesi aynı şekilde. İşte hep o yüzden karışıyo aklım . Soğuk olduda üşüdü mü yoksa sıcak oldu terleyip soğudu mu diye 😒

Kızlar eşim odada 40 dakikadır bebeği uyutmaya çalışıyor pış pış pış çocuk iyice mayışmış şimdi içeri gidip kucağıma alsam çocuk 5 dkkada uyuyacak ama bu sefer de sen uyutabiliyorsun diye hep bana vericek alışsın diye elleşmiyorum😂 ama yavrum mayışmış uyumak istiyor bizimki beceremiyor kıyamıyorum bebeğe de 😂😂
Offf bu babalar 😂😂😂
Benimki de bebeği uyutmaya çalışırken bir yandan da sesli seslii oğluşuuuum canııım diye seviyor 🤣🤣 tabii uyumaz bebek. Oyun saati mi uyku saati mi belli değil

Kızlar sanırım rekor benim oğlumda. 😢😩😭😭
Dün gece saat 2 den beri toplamda 1 saat uyumuş o da bölük pörçük ayrı zamanlarda .
Gece 2 de kaka yapmış altını değiştiriyim dedim uyandı cocuk, daha da uyumadı şuan saat 14:15 ve hala uykuya direniyo göz kapakları kırmızı sürekli esniyo. Ben gece ne zaman altını açsam böyle oluyor. Bir daha gece bezine ellersem iki olsun. Kıçındaki bokla kalsın sabaha kadar :63::63::KK14:

Son düzenleme:
Bizim bitti çok şükür kendisi çıkarıyor özellikle üstten hep kaldırırdım gaz için kaldırdırıp sırtını sıvasladıgımda bile kendini sıkar pancar gibi olurdu o sıkmayla hem gaz çıkarır hem kusardı şimdi yattıgı yerde alttan da üsttende rahatladık maşallah
Maşallah canım. Nurse kullanmaya başladıktan sonra mı düzeldi ?? Benimkinin üst gazını çıkartabiliyoruz da alt gazı hiç çıkartamıyoruz çok zorlanıyor. Eğer nurse düzenli kullanınca iyi geliyorsa daha dikkatli kullanırım
Ben 25 derecede yarım kol zıbın ile altına ince patiksiz giydiriyorum üstünüde örtüyorum gece bebek nede olsa üşürler terlemedigi sürece sıkıntı yok nasıl sıcaktan yatamadıgı gibi bebek üşürsede uyuyamaz canım
Doğru haklısın canım. Peki 25 derecede o şekilde giydirince göğsü ensesi kolları falan nasıl sıcaklığı? Ilık mı, sıcak mı ? Birde üstüne ne örtüyorsun? Soruları sıraya dizdim 🙈
Canım ben hapsirdi mi burnunu temizledi diye seviniyorum😅 klimayı 26 derecede çalıştırıyoruz gün içinde. Sadece zıbın giyiyor uyuyacağı zaman tek kat muslin örtüyorum bir de ayaklarına çorap giydiriyorum eğer uyanıp örtüyü ittiriyorsa örtmüyorum. Gece genelde kundakli uyuyor odayı önce soğutuyorum 27 derece falan oluyor sonra da zıbın üzerine kundak yapıyoruz. 26-27 derece arası klima çalışıyor odada da 25-26 derece arasında oluyor. 22-23lere getirmedik hiç. O derecelerde ben de üşüyorum çünkü. Bebekler soğukta daha güzel uyuyor bence. Ben üşüyorum ama bebeğimin üstü hafif örtülü mesela daha uzun uyuyor serinken
Bizim klima yok canım ama mesela çocuğu beşikten aldım diyelim yerde minder var orda altını alıcam. (Yarım kollu zıbınla duruyo bazen çorapta oluyor) İlk hapşırıyor biraz sonra bir daha hapşırıyor ve bir daha.. ama oda ısısı 27 falan düşün. Benimde aklıma acaba üşüyo mu diye geliyo. Çünkü hep onu altını alacağımda mindere koyarken hapşırıyor. Minder sünger. Noluyo anlamıyorum kapının ordan esinti mi geliyo nedir. Evin tüm camları kapalıykende öyle oluyor. 😩 senin zıbın dediğin atlet olanından mı yarım kol mu? Bir de gece kundaklıyorsun ya üstüne bisey atıyor musun ? Of valla bu cocuğun dengesini bulana kadar kafayı yicem. Bazen teni buz gibi oluyor soğuk terlemiş oluyor. Ama neden öyle oluyo bilmiyorum

Ya kızlar sünnet için araştırırken doktor seçiminde neye dikkat ediyorsunuz?
Antalyada aglatmadan sünnet işte diye reklam yapan adam vardı araştırdım onu kötü yorumları siliyormus üzerine kötü davraniyormus, fiyat oraya gittiginde farklı oluyormuş üstten konusuyorlarmis benim en sevmediğim şey zaten iletisimsizlik..
Gerçekten yardım lazım bana hiç bilmediğim bir konu tecrübeli anneler yardım edebilir mi ?? O ozgeeeee1 kubiskubiskubis kubiskubiskubis
Canım antepte kime sünnet desen bizim doktoru söylüyor benim arkadaşlarım, akrabalarım, akrabalarımın akrabası, dıdısının dıdısı yıllardır antepte sünnet diyince akla bu doktor gelir şehrin sünnetçisi olmuş resmen😂 isim yapmış ama işinde de gayet iyi o yüzden biz hiç doktor araştırmadık antepte erkek çocuğun varsa gideceğin adres belli o yüzden kriterler nedir bilemiyorum😂

Aslında el ve ayağını cok umursamıyorum da kol ve bacak serinse o zaman aaa acaba üşüyor mu diye düşünüyodum. Benim bebeğim çok ilginç inşallah bi sıkıntısı yoktur ama şuan sıcaksa az sonra buz gibi oluyo bazen. Kansızlıktan mıdır bilmiyorum. Bir de bazen soğuk terlemiş oluyor teni buz gibi ama nemli gibi . Göğsü ve ensesi aynı şekilde. İşte hep o yüzden karışıyo aklım . Soğuk olduda üşüdü mü yoksa sıcak oldu terleyip soğudu mu diye 😒
Ay hiç bilemedim kuzum🙈

Canım antepte kime sünnet desen bizim doktoru söylüyor benim arkadaşlarım, akrabalarım, akrabalarımın akrabası, dıdısının dıdısı yıllardır antepte sünnet diyince akla bu doktor gelir şehrin sünnetçisi olmuş resmen😂 isim yapmış ama işinde de gayet iyi o yüzden biz hiç doktor araştırmadık antepte erkek çocuğun varsa gideceğin adres belli o yüzden kriterler nedir bilemiyorum😂
Sağol canim🤣🤣bizim memlekettede vardı o dediginden gözü görmez olmuş sansima🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Evet canım biz çok kötü durumdaydık gaz konusunda çok zor çıkıyordu 15 dak boyunca sırtına vuruyordum zoraki kusarak çıkarıyordu 2 ay bitince rahatladık çok şükür
Benimki de öyle bazen 1 saat sonra bile kusarak çıkarıyor o yüzden çok kusuyor 😢
Maşallah canım. Nurse kullanmaya başladıktan sonra mı düzeldi ?? Benimkinin üst gazını çıkartabiliyoruz da alt gazı hiç çıkartamıyoruz çok zorlanıyor. Eğer nurse düzenli kullanınca iyi geliyorsa daha dikkatli kullanırım

Doğru haklısın canım. Peki 25 derecede o şekilde giydirince göğsü ensesi kolları falan nasıl sıcaklığı? Ilık mı, sıcak mı ? Birde üstüne ne örtüyorsun? Soruları sıraya dizdim 🙈

Bizim klima yok canım ama mesela çocuğu beşikten aldım diyelim yerde minder var orda altını alıcam. (Yarım kollu zıbınla duruyo bazen çorapta oluyor) İlk hapşırıyor biraz sonra bir daha hapşırıyor ve bir daha.. ama oda ısısı 27 falan düşün. Benimde aklıma acaba üşüyo mu diye geliyo. Çünkü hep onu altını alacağımda mindere koyarken hapşırıyor. Minder sünger. Noluyo anlamıyorum kapının ordan esinti mi geliyo nedir. Evin tüm camları kapalıykende öyle oluyor. 😩 senin zıbın dediğin atlet olanından mı yarım kol mu? Bir de gece kundaklıyorsun ya üstüne bisey atıyor musun ? Of valla bu cocuğun dengesini bulana kadar kafayı yicem. Bazen teni buz gibi oluyor soğuk terlemiş oluyor. Ama neden öyle oluyo bilmiyorum
Benim kız da altını açarken her seferinde hapşırıyor bence üşüyor o sıra ben de çok üşüyen ve kansız biriyim

Ay keşke istanbulda da öyle biri olsa 🫣

Benimki de öyle bazen 1 saat sonra bile kusarak çıkarıyor o yüzden çok kusuyor 😢

Benim kız da altını açarken her seferinde hapşırıyor bence üşüyor o sıra ben de çok üşüyen ve kansız biriyim
Bize mi çektiler acaba? İnşallaj bize çekmemişlerdir yaa :KK43: Bende senin gibiyim çok üşüyen ve çabuk hasta olabilen bi insanım .

Ben daha önce mastitin ne demek olduğunu bildiğim için instagramda görmüştüm mememin yan kısımları çok aciyordu masaj yapıyorum kendim sagiyorum gecmiyordu.. sonra eşime ben mastit olucam 1 gün daha böyle devam ederse dedim çünkü mememe kolum degdiginde bile aciyordu göğüs pompasi aldırdım sütleri sagdim ben sagdikca masaj yaptım ordaki düğümleri actim evet acılı ama mastit olmaktan kurtuldum sizde acı hissederseniz hemen masaj yapın sütü sağın bebek emiyorsa aç ise bebek hatta açsın o emerken gogsunuze masaj yapın çok rahatliyorsunuz

Henuz bitmedi bende...

Bizimki çook rahatladı relactaz damladan sonra çok şükür kendi kendine çıkıyor gazı

Bizim bitti çok şükür kendisi çıkarıyor özellikle üstten hep kaldırırdım gaz için kaldırdırıp sırtını sıvasladıgımda bile kendini sıkar pancar gibi olurdu o sıkmayla hem gaz çıkarır hem kusardı şimdi yattıgı yerde alttan da üsttende rahatladık maşallah

Tam düzene girdi diyoruz yine gaz başlıyor bitmedi...

Bizim sabah akşam gece gaz sorunumuz var asla bitmiyor yavrum ıkınırken boğazı acıyor artık

sagolun kizlar, kiz bebekler bir tik daha az gazli galiba, erkeklerde mucadeleye devam 😞

X