2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    224
İşlem öncesi ağlarsa emzirebilirsiniz işlem sırasında ağlarsa tabi biberon vermek mantıklı doğru. Ben yanımda emzik tuttum onu veririm diye düşündüm çok şükür hiç uyanmadı bebeğim işlemden 5 dk önce emzirmiştim uyuyordu öylece sedyeye koydum başında oturdum zaten alt tarafı da hissetmediği için onun uykusunda oldu bitti her şey inşallah sizin de kolaylıkla geçer
İnşallah. Ben işimi garantiye alıp evden çıkmadan sağım yapayım o zaman

Ay şunu deneyin sizde de aynı etkiyi gösterecek mi çocuk resmen bir anda uyudu Allah bunu yapandan razı olsun şurda bir yerde olsa ellerini öoücem gidip
Canim ben bunu paylasmistim daha once forumda. cesursavasci cesursavasci bebikinde de etkili olmustu.benim bebikte ve yegenlerimde de cok etkiliydi...ama etki etmeyen annelerde oldu burda:)

Kızlar merhabalar
Bende bir Mayıs annesiyimm :) bebeğim 43 günlük. Son zamanlarda kakası çok sıvı ve mukuslu :KK43:
Hiç süt ve türevlerini tuketmiyorum neden bu kadar sıvı olabilir emin olamadım. Çok gaz sancimizda oluyor, masajlarla atlatmaya çalışıyoruz. Hiç gaz damlası kullanmadik. Bugün burada okuduğum kadariyla kimyon çayı verdim bir çay kaşığı. Sanki iyi gibi..

Sizin bebislerinizin kakalari nasıl?

gaz sorunu biten mayis annesi var mi. minimum 3 ay diye mi dusunmek lazim😫
Bizim bitti çok şükür kendisi çıkarıyor özellikle üstten hep kaldırırdım gaz için kaldırdırıp sırtını sıvasladıgımda bile kendini sıkar pancar gibi olurdu o sıkmayla hem gaz çıkarır hem kusardı şimdi yattıgı yerde alttan da üsttende rahatladık maşallah

Yaa benim bebeğim 27 derece de yarım kol zıbınla hapşuruyor :KK43: kolları bacakları soğuk oluyor. 36 haftalık doğumlu ondan mı acaba birazda kansız demişti doktor
Ben 25 derecede yarım kol zıbın ile altına ince patiksiz giydiriyorum üstünüde örtüyorum gece bebek nede olsa üşürler terlemedigi sürece sıkıntı yok nasıl sıcaktan yatamadıgı gibi bebek üşürsede uyuyamaz canım

aslında zaten o hapşırdığı için üstünü örttüm, ama bilmiyorum 27 buçuk aşağısında üşüyo sanki teni serin oluyo bazen mesela teni soğuyunca hapşırdığını gözlemledim. Napıcam bilmiyorum çok sıcağa alışmasını da istemiyorum. Aslında golden-snitch golden-snitch seninde bebişin başlarda hapşırıyordu sarıyodunu kuzum nasıl oldu ev kaç derecede ve nasıl giydiriyosun bebişi, hapşırma devam ediyor mu
Canım ben hapsirdi mi burnunu temizledi diye seviniyorum😅 klimayı 26 derecede çalıştırıyoruz gün içinde. Sadece zıbın giyiyor uyuyacağı zaman tek kat muslin örtüyorum bir de ayaklarına çorap giydiriyorum eğer uyanıp örtüyü ittiriyorsa örtmüyorum. Gece genelde kundakli uyuyor odayı önce soğutuyorum 27 derece falan oluyor sonra da zıbın üzerine kundak yapıyoruz. 26-27 derece arası klima çalışıyor odada da 25-26 derece arasında oluyor. 22-23lere getirmedik hiç. O derecelerde ben de üşüyorum çünkü. Bebekler soğukta daha güzel uyuyor bence. Ben üşüyorum ama bebeğimin üstü hafif örtülü mesela daha uzun uyuyor serinken

Üstten gaz için de faydalı mı canım ağızdan çıkarmada sorun yaşıyoruz biz
Aniden kaldırıp sırtını sivazlayinca üstten güzel çıkartıyor. Bizimki de cikartamazdi 2 defa kargo geldi emzirmeden kaldırıp kapıya gittim çok güzel gaz çıkarttı🤣 şimdi hemen dik konuma getirip sırtını sivazlayip vuruyorum

X