2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    223
Kizlar gecen biri hastane tipi sagimi sormustu.bende kiraladigimi bilgi verecegimi soylemistim.biliyorsunuz sutum kesilmek uzereydi son zamanlar aksamlari 20- 25 gelmisti.makina kiraladim ve 4 gundur powerpump yontemi var onu denedim. her sabah ve aksam cift meme baslik ile 20 dk sagim 10 dk mola 10 dk sagim 10 dk mola ve 10 dk sagim seklinde.aralarda ise 3 saatte bir sagim yaptim 15 dk lik.

Sonuc olumlu🤗 suan toplam 60 lara cikti aksam sutum 25 lerden🤗❤️ sutu az olanlara duydulur, deneyin❤️
Canım ben sordum cok sevindim. Daha da artar inşallah❤️ bende kiralıcam da aparat ne gerekiyo ekstradan ben hiç almadım da süt sağmayla ilgili birşey ne lazım bu alet için

Yaa benim bebeğim 27 derece de yarım kol zıbınla hapşuruyor :KK43: kolları bacakları soğuk oluyor. 36 haftalık doğumlu ondan mı acaba birazda kansız demişti doktor
Ya benim de klimasız odada gündüz zıbın la bırakıyorum,hiç sevmiyor,durmuyor onun için genelde klimalı odada uzun kollu giydiriyorum,sabaha karşı üzerini de örtüyorum

Kızlar bebeğim pazartesi sünnet olucak süt sağmam gerekiyormuş heralde işlemden ne kadar önce sağmam gerekiyor hiç sağmadım havalar sıcak nasıl muhafaza edicem sütü deneyimli olanlar yardım edebilir mi

Öyle yürüme mesafesi olan yerlerde 3 yaş üstü alınıyor gruplar. Taksi minibüs filan binip gidilecek yerlere de ne bileyim gözümün önünde olmazsa salamam gibi geliyor 🤦🏻‍♀️ dediğin gibi gündüz burası aşırı sıcak park direk güneş alıyor zaten salıncağa bile oturulacak gibi değil. Akşamüstü kadın zaten 5 te gidiyor tek başına önce bebek arabasını sonra oğlanla kızı indir geri çıkar filan çok zor oluyor. Ya bahçeli ev istiyorum gerçekten müstakil bi ev istiyorum börtü böcek derdi olmasa hiç düşünmücem o kısım düşündürüyor bi zaten tikliyim yılda en az 2 kez evi ilaçlatırım komple. Bahçeli evde sıkıntı daha çok olacak diye düşünüyorum. Ama bizi de müstakil evden başkası kurtarmıcak en azından giriş katı
Bizim de müstakil değil kuzu ya ben de böcek sevmem hem de korkarım, alttan üstten ses gelince içim rahat ediyo 😀 apartmanın bahçesi var çocuklar için, tabi küçük şehirde evler böyle genelde, sizin orada ancak site içiyse vardır. Allah gönlünüze göre versin

Canim sutum yoktu ki zaten son haftada cook azdi.cok yara oldu baslarda ve nasir oldu.memede 1 2 delikten cikiyoyordu sut yaralardan dolayi.bebegimde kilo alamamisti mecbur mama basladik doktor onerisi ile..zaten ortalama 40 falan cikiyordu elle sagdigimda.. regl de tuz biber oldu 20 lere dustu..en son bebem ememiyordu haliyle. emme ustune mama aliyordu mecbur.biberon kullanmak durumundaydim.yaralar gecince hemen makina kiraladim.simdi o sagdikladimi mama yerine veriyorum.o emiyor yorulunca bidakiyor onceki sagimdan olan sutu veriyorum oda yetmezse mama.kalan memeyide sagip sonrakinde iciriyorum
Anladım, ben hem meme hem mama gidiyosun sanmıştım, memeye dönersin ama yeniden değil mi? Benim de yaralar çok maalesef hatta yarık şeklinde ve iki gündür olan daha da azaldı sütüm üzgünüm çok ne yapacağımı bilmiyorum sanırım sağımı çoğaltmam lazım :KK43:

Kızlar bebeğim pazartesi sünnet olucak süt sağmam gerekiyormuş heralde işlemden ne kadar önce sağmam gerekiyor hiç sağmadım havalar sıcak nasıl muhafaza edicem sütü deneyimli olanlar yardım edebilir mi
Benim bebeğim bugün sünnet oldu dediğiniz şeyi tam anlayamadım neden süt sağmanız gerekiyormuş?

Ağlarsa falan veririz diye bugün eşim söyledi bende çok şaşırdım.
Bu arada nasıl geçti bende korkuyorum açıkcası
İşlem öncesi ağlarsa emzirebilirsiniz işlem sırasında ağlarsa tabi biberon vermek mantıklı doğru. Ben yanımda emzik tuttum onu veririm diye düşündüm çok şükür hiç uyanmadı bebeğim işlemden 5 dk önce emzirmiştim uyuyordu öylece sedyeye koydum başında oturdum zaten alt tarafı da hissetmediği için onun uykusunda oldu bitti her şey inşallah sizin de kolaylıkla geçer

Canım ben sordum cok sevindim. Daha da artar inşallah❤️ bende kiralıcam da aparat ne gerekiyo ekstradan ben hiç almadım da süt sağmayla ilgili birşey ne lazım bu alet için
Canim set alman gerekiyor.ben iki tane aldim.ayni anda sagiyorum.birde flash deniyor meme basi olcune gore ek birsey aliyorsun.standart 25 mm. Meme basin kucuk yada buyukse pompaya uysin diye o eki alcan .kiralama yapilan yerlerde setler oluyor.
Trendyol da var.

Benimki de 36 hafta da doğdu, :) sanırım alıştırma ile alakalı
aslında zaten o hapşırdığı için üstünü örttüm, ama bilmiyorum 27 buçuk aşağısında üşüyo sanki teni serin oluyo bazen mesela teni soğuyunca hapşırdığını gözlemledim. Napıcam bilmiyorum çok sıcağa alışmasını da istemiyorum. Aslında golden-snitch golden-snitch seninde bebişin başlarda hapşırıyordu sarıyodunu kuzum nasıl oldu ev kaç derecede ve nasıl giydiriyosun bebişi, hapşırma devam ediyor mu

aslında zaten o hapşırdığı için üstünü örttüm, ama bilmiyorum 27 buçuk aşağısında üşüyo sanki teni serin oluyo bazen mesela teni soğuyunca hapşırdığını gözlemledim. Napıcam bilmiyorum çok sıcağa alışmasını da istemiyorum. Aslında golden-snitch golden-snitch seninde bebişin başlarda hapşırıyordu sarıyodunu kuzum nasıl oldu ev kaç derecede ve nasıl giydiriyosun bebişi, hapşırma devam ediyor mu
Bu video işine yarar kuzum bak ben böyle dikkat ediyorum

Anladım, ben hem meme hem mama gidiyosun sanmıştım, memeye dönersin ama yeniden değil mi? Benim de yaralar çok maalesef hatta yarık şeklinde ve iki gündür olan daha da azaldı sütüm üzgünüm çok ne yapacağımı bilmiyorum sanırım sağımı çoğaltmam lazım :KK43:
En kotu manuel sag.ben yara varken elimle sagim yaptim.

X