2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Hamilelikte olmayan çatlaklarım şimdi çıkmış şok içindeyim bebeğe bakmaktan vücuduma bakamamisim ki.... moralim bozuldu yemin ediyorum ya tek çatlayan ben değilim dimi
Benimde göbek varken yoktu canım inince sag tatafta oldugunu farkettim ama çok degil benim bebek hep sag tarafta kasıldıgı için orası çatlamış

Hah aynen aynen işte önde toplanıyor şişiyor ozaman değiştiriyom bende 3 oluyo gene ama yatmadan önce değiştirdiğimle bir. Çok sık değiştirince uykusu çok çabuk açılıyor
Aynen canım sık değiştirince uykuları açılıyor. Ben değiştirince çocuk bi daha uykuya geçmiyo saatlerce. Minimum alt değiştirmeyle geceyi atlatmaya çabalıyorum

2.ay cekimlerimiz de tamam bu arada kizlar 'ben bir alice harikalar diyarinda' koleksiyoneriyim.binlerce parcaarka plandaki tabela flan el yapimi kendim yaptim
Çok güzel canım süpersin ben güya aylık çekim yapacaktım bebeme her ay bi konsept ıvır zıvır. 1 aylığı kaçırdık, 2 aylık olmak üzere hiç bi halt yapamadım

kızlar bugün doktora gittik bebeğin kakasını gösterdik inek sütü alerjısı olabilir dedı iki hafta dıyet önerdı .aranızda yapan var mi ? golden-snitch cnm senınde kakası aynıydı galiba istersen doktoruna danış

Bence de 10 dk yeterli sonucta aktif emziren bi annesin. Yaklaşık ne kadar sürede fark oluştuğunu gözlemledin peki kaç gün diyelim
Bir haftada 30 dan 60 a çıktı kuzum bu haftada 90 a çıktı artık mecburi dışarı çıkmadıkça sağmayı düşünmüyorum yeterli kilo alımı oluyor çünkü zaten kolik zor vakit ayırıyordum

Aşko kahvaltı niyetine biskrem attım ağzıma diyet benim neyime ajsjjs yemek falan yapamıyorum ki fast food tost vs ne bulursak yiyoruz o çok düzenli bi iş ben bayaa bi süre yapamam bence

Gazamiz mübarek olsun.Başlangic kilom 88,05.boyum 163.. inşallah iyi kilo veririz ama çok uyabilecegimi sanmıyorum ,bak bu saat oldu daha kahvaltı yapamadım,hayırlısı inşallah
#Begonya2...ya etiketleme nasıl yapılıyor onu da bilmiyorum

Eklentiler

• IMG_20240624_120313.jpg
    54,7 KB · Görüntüleme: 18
Maşallah canım iyi artmış devam etsen daha da artar ama tabi bebeğin doyuyorsa gerek yok. Kolikse zaten sık sık emmekte ister. Sütüm var şükür ama bol değil, Ben çok kararsız kalıyorum sağıp sağmama konusunda. Kimi diyorki sağmak olan sütü de bitiriyor kimi de arttırıyor diyor. Sütün bitmesi kısmı tabi saçma geliyor biraz. Takıldığım nokta şu benim bebeğim emerken uyku moduna geçiyor 1 saatte emse doyup bırakmıyor ya da gazdan dolayı sık emmek istiyor rahatlıyo emerken. En basiti her saat başı memede diyebilirim. Ben emzirme sonrası memeleri sağdım diyelim. Bi daha dolması 3 saati buluyo diyolar. O sürecte bebek emmek istese meme boş olmaz mı? Sağdığım sütü biberonla verirsem biberona daha da çok alışmaz mı? (Günde 1 veya 2 defa mama veriyorum.Akşam uyutmadan 1 defa kesin içiyo ikincisini duruma göre vermeyebiliyorum) tamamen emzirmek ve biberondan tamamen kurtulmak istiyorum. Naapmalıyım sence canım. ? Hatta diğer kızları da etiketliyim. gulumsebebek Begonya2 kızlar kimi etiketliceğimi unuttum sütünü sağan başka var mı ?? veya tecrübeli anneler ne düşünüyorsunuz

Bu arada boş su içiyorum takviye vs alıyorum onlara rağmen sütüm foşur foşur değil

Cnm sağim nasil yapiyorsun mesela bir saate 2 memeden toplam kac ml süt cikiyor . Ben 3 saate bir sağim yapiyorum iki memeden toplam 80 90 civari cikiyor artmiyor bi türlü

Doktora sordum doyurduktan sonra hala gaz için meme istiyorsa emzik ver göğsün dinlensin dedi emzik veriyorum ben sürekli emmek istiyor çünkü hiç bir yere bırakmama izin vermiyor süt tam kapasite 3 saatte doluyor ama illa açsa 1 saatte de birikim oluyor illa zaten acıkmadığı için henüz emiyor o yetiyor sonra gaz sandı başlıyor

Canım her fırsatta emzirmen lazım öylece uyarma artar ve daha çok süt olur sağmaktan daha etkili. Ayrıca o sağmadan sonra onu biberonla vercen öyle yapmak yerine emzirmek daha mantıklı

Cnm sağim nasil yapiyorsun mesela bir saate 2 memeden toplam kac ml süt cikiyor . Ben 3 saate bir sağim yapiyorum iki memeden toplam 80 90 civari cikiyor artmiyor bi türlü
Emzirdikten sonra sağıyorum kuzum ben hiç 2 saat denemedim emzirmeden sonra sağınca 90 çıkıyor emzirmeden kaç çıkıyor bilmiyorum bende merak ediyorum minik vampir hiç uzun uyumuyor deneyemiyorum

Kaydettim canım başarılar diliyorum

Bebeğin kaç günlük canım, mama veriyor musun ya da aktif emziriyor musun. Eğer emzirme sonrası sağıyorsan bence gayet güzel bi miktar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…