2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Canım her fırsatta emzirmen lazım öylece uyarma artar ve daha çok süt olur sağmaktan daha etkili. Ayrıca o sağmadan sonra onu biberonla vercen öyle yapmak yerine emzirmek daha mantıklı
Sürekli huzursuz ve emme modunda diye ben doymadığını düşünüyordum. Emzikte tutmuyor. Mesela gece uykusuna geçmeden mama veriyorum iştahla bitiriyor. Rahatlayıp keyifleniyor.Bende endişe ediyorum demekki akşam sütüm yetmiyor diye. Sence herşeye rağmen akşam uykusu öncesi verdiğim mamayı kesip bikaç gün sadece emzirerek deneme yapmalı mıyım?

Kız cidden birkez işeyince değiştiriyomusunuz? Gecede kaç kere bez değiştiriyorsun onla uğraşılır mı habire ya 😂 maksimum 3 kez bez değiştiriyorum ben bir gecede yeterli oluyor. Çok işiyor ya bir kez işeyince hemen değiştirsem ne gece uyuyabilirim ne gittiğim yerde gezebilirim herhalde 20 dk da bir bebek bakım odasına filan dönerim 🤣
Ben gece hiç değiştirmiyorum uykusu açılmasın diye 😀
Her emzirmede değiştiriyorum içim rahat etmiyor bazen bezi dğiştiriyorum yenisini bağlıyorum ona yapıyor bir de onu değiştiriyorum 🤣 çiş yapınca kızarmıyor kakada kızarıyor bizim de bilmiyorum ben mi pimpirik yapıyorum yoksa normal mi 1 numara bitti 200 tane 2 numarada bir paketi bitmek üzere 180 tane iyi mi çok mu az mı kullanmışım bilmiyorum 🤣
Kız naptın maşallah tüm paranı beze gömeceksin bu gidişle 😀 ben gösterge dolmadan değiştirmiyorum çişte, kaka yaparsa değiştiriyorum
kızlar bugün doktora gittik bebeğin kakasını gösterdik inek sütü alerjısı olabilir dedı iki hafta dıyet önerdı .aranızda yapan var mi ? @golden-snitch cnm senınde kakası aynıydı galiba istersen doktoruna danış
Kakanız nasıldı canım

Doktora sordum doyurduktan sonra hala gaz için meme istiyorsa emzik ver göğsün dinlensin dedi emzik veriyorum ben sürekli emmek istiyor çünkü hiç bir yere bırakmama izin vermiyor süt tam kapasite 3 saatte doluyor ama illa açsa 1 saatte de birikim oluyor illa zaten acıkmadığı için henüz emiyor o yetiyor sonra gaz sandı başlıyor 😂
Sen 3 saatte bir emziriyosun o zaman sanrıım dimii. E doyduğuna nasıl anlıyosun ? doyunca kendi bırakıyormuş memeyi seninki kendi mi bırakıyor . Çok soru soruyorum kusuruma bakma 🙈😅

Sürekli huzursuz ve emme modunda diye ben doymadığını düşünüyordum. Emzikte tutmuyor. Mesela gece uykusuna geçmeden mama veriyorum iştahla bitiriyor. Rahatlayıp keyifleniyor.Bende endişe ediyorum demekki akşam sütüm yetmiyor diye. Sence herşeye rağmen akşam uykusu öncesi verdiğim mamayı kesip bikaç gün sadece emzirerek deneme yapmalı mıyım?
Hemen kesme canım. Mama öncesi emziriyomusun bu çok önemli? Önden emzir boş çeksede emzir uyarılsın. Ağlamaya başlayınca mamayı ver. Gün içinde çok emzirki süt üretimi artsın. Bide takviyeleri akşama doğru al eğer akşam çok azalıyo diyosan. Bana sağma mantıklı gelmiyor eğer emiyosa her fırsatta emzirmek lazım uyusun geri uyanır uyanınca geri ver. Mamayıda azaltarak kes. Zaten önden emerse kendi az içmeye başlar

Sen 3 saatte bir emziriyosun o zaman sanrıım dimii. E doyduğuna nasıl anlıyosun ? doyunca kendi bırakıyormuş memeyi seninki kendi mi bırakıyor . Çok soru soruyorum kusuruma bakma 🙈😅
Canım benimki memeyi birakiyo kafasını geriye atiyo doyunca, bazen oylesinede nefes almak için atıyor bi daha meme veriyorum dudagini kapatiyo almiyo

Saat tutmuyorum kuzum 3 saate bekletmiyorum göğsüm dolgunlaştıysa emziriyorum o arada hoplayıp zıplıyoruz uyanınca duşa giriyoruz temiz hava alıyoruz memede uyuyakalıyor ağzı açık kalıyor genelde doyduğunu kilosundan anlıyorum kuzum 10 günde 350 gr almış

Ben gece hiç değiştirmiyorum uykusu açılmasın diye 😀

Kız naptın maşallah tüm paranı beze gömeceksin bu gidişle 😀 ben gösterge dolmadan değiştirmiyorum çişte, kaka yaparsa değiştiriyorum

Kakanız nasıldı canım
Cnm bezi yapiştir birbirine kaka uzuyorsa mukusmuş o öyleydi

Canım benimki memeyi birakiyo kafasını geriye atiyo doyunca, bazen oylesinede nefes almak için atıyor bi daha meme veriyorum dudagini kapatiyo almiyo
Ayy aşk kadın valla bunu yazman çok iyi oldu. çoğu zaman emzrime olayımız çook uzuyor diye ya da üzerimde uyuya kalıyor alıştı diye ben bıraktırıyorum 😔 tam anlamıyla doyunca kendileri bırakıyormus demekki . 1 saat emzirdiğim halde kendi bırakmadığı zamanlar oluyor müdahale etmiyim o zaman naapalm :KK43:

Benimki de hiçbi zaman kendisi bırakmıyor uyuyunca ben ağzından çekiyorum canım

Hemen kesme canım. Mama öncesi emziriyomusun bu çok önemli? Önden emzir boş çeksede emzir uyarılsın. Ağlamaya başlayınca mamayı ver. Gün içinde çok emzirki süt üretimi artsın. Bide takviyeleri akşama doğru al eğer akşam çok azalıyo diyosan. Bana sağma mantıklı gelmiyor eğer emiyosa her fırsatta emzirmek lazım uyusun geri uyanır uyanınca geri ver. Mamayıda azaltarak kes. Zaten önden emerse kendi az içmeye başlar
Çok iyi fikir canım sağoll 😍Yoksa ben şapşal gibi tak diye kesecektim mamayı. Azaltarak deneyebilirim. Mama öncesi emzirme vardı ama hemen öncesi değilde mesela yarım saat kırk dakika önce gibi bunu da yeniden düzenleyip hemen öncesine çekicem. Tavsiyelerinin hepsini bugün itibariyle yapıcam inşallah 🥰

X