2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Uykusunda gaz sancısı geliyo heralde ıkınıp sıkılıyo küçük küçük ağlayıp geri susuyo uykusuna devam ediyo hiç uyanmıyo ama. Sizde böyle bi şey oluyo mu olduğunda müdahale ediyo musunuz kucağa alıyo musunuz ben uykusu açılmasın diye ellemiyorum ama gözümün önünde de sancı çekiyo gibi oluyo vicdanım sızlıyo

Ben bir şey sormak istiyorum...
Şimdi biz daha adet olmadık ya ilişkiye girdigimizde hamile kalmayız daha dimi? Hani bi kere yumurtlamamiz mi lazım nasılsın oluyo? Birde korunma yöntemi emziren anneler için doğum kontrol olmaz galiba spiral yada prezervatifle mi koruncaz şu kola takılan şeyi ben yaptırmam da elim gidip durur oraya benim🙈 mesela @Chen31 sen 6 sene nasıl korundun canım şimdi ben bu zamana kadar çocuğum olsun diye hiç korunmamistim bir sürpriz olmasın sezaryen oldum o yüzden boşa kürtaj vs olmasın vebalini veremem ben vicdan olarakta aklım karışık kızlar anlayın beni nolur yanlış konustuysam
Bebek yükleniyor kuzuuu 😂😂 böyle birçok kişi hamile kalıyormus korunmaya bak sen ☺️

Ben basladim diyet ve spora .evde leslie yapiyorum.birde sunu buldum ilk defa bugun denedim.biraz zor ama yarim saat gunluk katlanilabilir 2.5 kg verdim basladiimdan beri(2 hafta)

Kaydettim canım😍❤️
Kız 2 günlügüne yaylaya gittik arkadaşlarla ortam yapmaya orda uyudu uyandı karnını doyurdu geri uyurdu ne agladı ne etti dün eve geldik sen misin ordaki bebek bastı yine çıglıgı zor uyuttum orda da demiştim ki çok yaramaz beni yalancı çıkardı bebem😂😂😂
ben adanaya geldim de bebek çığlık çığlığa kaldı balkondan içeri sıcak fön makinesi açmışlar gibi . Çocuğa tek zıbın giydirdim klima açık üstünü ince pike örttüm

Kızlar size biraz içimi döküp rahatlamaya geldim. Belki biraz da fikir verirsiniz.

Son zamanlarda ciddi mi mutsuzluk var bende. Evde mutlu değilim ev dışında mutlu değilim yalnızken mutlu değilim yanımda eşim veya birileri varken de mutlu değilim. Genel olarak mutlu değilim. Evde yardımcım var kızımın kahvaltısını öğle yemeğini vs hazırlarken çok yapıyor akşam yemeği derdim olmuyor ev temizliği derdim yok, artık çocukları kadına bırakıp kuaförüme vs rahat çıkabiliyorum. 1 günlükte olsa 3-4 günlükte olsa tatile gidiyorum yani ev dışında biyerlerde vakit geçirebiliyorum tatilden kastım bu. Çok daralırsam anneme gidiyorum çocuklara bakıyor bacaklarımı uzatıp oturuyorum. Kısıtlamam yok. Ama içimde bi mutsuzluk var adını koyamıyorum. Tatilde jakuzi de ağlayıp sonra bu halde keyif yaparken ağlanırmı diyip güldüm sonra tekrar bide ona ağladım. Çok saçma bi ruh halindeyim onu vurgulamak için anlatıyorum jakuzi durumunu.
Ben acaba 40 günde girmediğim lohusa depresyonuna mı giriyorum? Yada içimdeki bu adını koyamadığım mutsuzluk durumu neyden kaynaklanıyor? Eşim ne yaparsam yapayım artık seni mutlu edemiyorum diyor. Sebebini bende bilmiyorum ama çok fazla mod düşüklüğü yaşayıp hiç biyerde hiç bişeyden mutlu olmuyorum. Öyle bi içimi dökmek istedim
Canım bu bende de var lohusalıkta kendımızı sıkmıs olabılırmıyız depresyon konusunda bende kucucuk çocuğuma bağırıyor buluyorum kendımı sussana artık dıye sonra da içim acıyor onu ne zorluklarla buldum oturup bıde buna ağlıyorum şunu anladım herşeyi vakti zamanında salmak gerekıyormus kendımı lohusalıkta neymıs deyıp psıkolojımı hep yuksek tuttum suan yuksek tutamıyorum

Senin dediğini almıştım Nurse harvey miydi öyle bir şey ya dışarı çıkmıştık yanıma almamışım gün boyu vermedim sonra akşam da vermedim baktım çocuk kendi çıkarmaya başladı gazını daha mutlu oldu o damlayı kullandığımdan beri hiç durmadı huyu değişmişti resmen bak 2 gündür kullanmıyorum çok şükür kendi çıkarıyor gazını kakasını da yaptı damla çok kötü yapmış onu anladım hepsinş bağırsaklara biriktiriyor bence damla öyle olunca çıkaramıyor sürekli ıkınıyordu çatlayacak gibi
Beğenmemiş gaz damlasını iyi ki vermemissin her çocuğun beğendiği farklı oluyormuş bende başka marka denemistim aynı dediklerin oldu nurse iyi geldi

Ne güzel ben sağacak zaman bulamıyorum hep isyanda
Geçen gece az uyandı sabah gögüsüm şişmişti sağdım o sırada hemen bi de e bebekten promalt diye bi şey içtim o mu o kadar şişirdi anlamadım ama iyi oldu saçımı boyatıcam da bikaç aya o sıra kullanırım diye düşünüyorum 😂

Aynen bak gerçek nedenim bu da olabilir özgürlük. Bununda bi etken olabileceğini gösterdiğin için teşekkür ederim canım.
Geçen alışverişe gittik tam olarak dediğin gibi denemek istediğim çoğu şeyi deneyemedim oğlan huysuzluk yapmadı ama kızımın uyku saati geçtiği için o eziyet etti bu sefer. Birini gönüllesen biri eziyet ediyor illaki.
Ama bu özgürlük isteme durumu beni kötü anne yapmaz dimi yani sonuçta anneyiz ama insanız da bazen duygular karışabiliyor 🥹
Kesinlikle yapmaz hepimiz bebekten önceki hallerimizi özlüyoruz.
O zamanlar kafamızın estiği gibi gezerken şimdi tuvalete gitmek için bile birine muhtacız.
Aslında lohusalıkta bu oluyor yani bebekten önceki halimizin yasını tutuyoruz :)

Uykusunda gaz sancısı geliyo heralde ıkınıp sıkılıyo küçük küçük ağlayıp geri susuyo uykusuna devam ediyo hiç uyanmıyo ama. Sizde böyle bi şey oluyo mu olduğunda müdahale ediyo musunuz kucağa alıyo musunuz ben uykusu açılmasın diye ellemiyorum ama gözümün önünde de sancı çekiyo gibi oluyo vicdanım sızlıyo
Ben yan çeviriyorum canım

Bide bebeğin kakasını yapamıyor diyodun sanki şimdi nasıl düzeni

Almıyorum sadece karnını hafif ovalıyorum üstünü örtüyorum uyuyor dediğin gibi

Geçen gece az uyandı sabah gögüsüm şişmişti sağdım o sırada hemen bi de e bebekten promalt diye bi şey içtim o mu o kadar şişirdi anlamadım ama iyi oldu saçımı boyatıcam da bikaç aya o sıra kullanırım diye düşünüyorum 😂
Bizde zorda kalırsak mama artık yapacak bişey yok öyle uzun uykusu yok ki olunca da şaşırıyoruz ne yapacağımızı 😂

X