2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
O sancıları da göstermese herhalde abartıyor herkese diye dusuneceklerdi 🤣 eve ne zaman birisi uğrasa bebiş napıyor diye hep uyuyor 😅 kalabalık seviyor yavrum herhalde. Kalabalık olsun da öyle uyuyayım diyor, ikimiz kaldiysam kök söktürüyor😅
Benim bebe gibi sevmeye gelenler oluyor ne zaman gelsem uyuyor diyor bende akşam gelde şov yapsın diyorum 😂😂😂

Hiç gelmesemiydik keşke 🤣🤣 anlamadım neden akıllı durdular gittigimiz yer çok serindi havası iyi
Geldi desem evde de klimada hep sıcaktada tutmuyoruz ki hep orda kalasım geldi inanki bugün yine imanımı gevretti
Valla bende bi an orda mı kalsaydık dedim😂 akşam 6-12 arası normalde iyi uyuyor sonra sabaha kadar uyku yok. Tatilde neredeyse full uyudu dün ilk eve geldik hiç uyku yok. Akşam 6-12 arası da uyumadı dedim oh iyi döngüyü böylelikle kırmış oluruz gece uyur en azıdan diye. Gecede uyumadı 🤦🏻‍♀️ genel olarak uyumadı yani hadi uyumuyon bari bakın biraz sağa sola sessiz sessiz. Oda yok illa ağlıcak. Eşimde şehir dışında bizi eve bıraktı çıktı direk. Dün tatil sonrası mikemmel bi gün yaşadım bugünde altta kalır yani yoktu ama olsun 🤣🤣

Bana da alt sınırda ama normal demişti sütün yeterli demişti de ben kafaya takmıştım işte neyse takılmıyorum artık sağlıklı olsunlar da 🙏🏻

Çok geçmiş olsun inşallah hemen çıkarsınız

Haklısın canım etraftakiler çok küçük çok minik dedikçe kendimi yetersiz hissettim ama artık takmıyorum dediğin gibi belki de zayıf olacak, alt sınırın da altına düşmesin yeter

Yok kuzum duymadım ama beni onun da zayıflayacağına inancım yok 😄

Biberon mu kullanıyorsun ondan mı oldu acaba? Meme reddi olanlar için medela biberon iyi geliyor

Ay maşallah sana ya ben de yatsam uyusam modundayım hep

Teşekkür ederim canım sorucam doktora. Sen yazdıktan sonra o mamayı yaptık eşimle denedik içemedi bebeğim, o kadar katı oldu ki, anne sütüm de ziyan oldu kaldı öyle ona karıştırmıştık

Kuzum ben takvimi takip ediyordum orada hamile kalma ihtimali olan günler yazıyor ya o günler prezervatif kullandık diğer zamanlar geri çekilme ile korunduk. Eşim çocuk istemediği için dikkat etti baya o yüzden kaçamak olmadı hiç. Yine öyle devam ederiz diye düşünüyorum
Ay ben aburcubura çok düştüm bu aralar ya ağzım hiç boş durmuyor sürekli tatlı arayışındayım 🥺

KIZLAR KAFAYI YICEM..
Bebekte ateş yok ama genizde bir hirilti var cocuk atamıyor o hirilti her zamankinden değil tıkıyo bebeği burnunu bugün 6.kere temizledim rahatliyo gibi oluyo sonra qyni devam napicam ben

Emiyorda canım arkasına mama veriyorum çogunluk 90 onuda bitiriyor 5 gün sonra iki aylık olacaz ama uzun zamandır 90 veriyorum sütüm az oldugu için dogduktan bir kaç gün sonra mama vermeye başladık doymadıgı için gelişimi geride kalmıştı şimdi yakaladık
Tam olarak aynı durumdayız:\
Benimki de 1 ay olacak üç güne... Neyse yapacak bir şey yook sağlıklı olsunlar da

Bu arada gaz damlası kullanıyorduk çocuk mahvolmuş gaz damlasını kestik kendine geldi çocuğum danla kullanıp hala gazı olan bir denesin kesmeyi

KIZLAR KAFAYI YICEM..
Bebekte ateş yok ama genizde bir hirilti var cocuk atamıyor o hirilti her zamankinden değil tıkıyo bebeği burnunu bugün 6.kere temizledim rahatliyo gibi oluyo sonra qyni devam napicam ben
Benimkinde de aynı hırıltı var nasıl atıcaz bilmiyorum tapotman masajı vardı işe yarar mı bilmem ama

Benimkinde de aynı hırıltı var nasıl atıcaz bilmiyorum tapotman masajı vardı işe yarar mı bilmem ama
Bizimki o her zamanki hirilti değil bu hastalık hiriltisi cocuk tıkanıyor artık sayamadım kaç kere burnunu actigimi ne kadar acsamda o hirilti 5 10 dk sonra yine aynı ama her seferinde de sulu sümük çıkıyor mahvoldum çocuğa bir şey olcsk diye

Kızlar size biraz içimi döküp rahatlamaya geldim. Belki biraz da fikir verirsiniz.

Son zamanlarda ciddi mi mutsuzluk var bende. Evde mutlu değilim ev dışında mutlu değilim yalnızken mutlu değilim yanımda eşim veya birileri varken de mutlu değilim. Genel olarak mutlu değilim. Evde yardımcım var kızımın kahvaltısını öğle yemeğini vs hazırlarken çok yapıyor akşam yemeği derdim olmuyor ev temizliği derdim yok, artık çocukları kadına bırakıp kuaförüme vs rahat çıkabiliyorum. 1 günlükte olsa 3-4 günlükte olsa tatile gidiyorum yani ev dışında biyerlerde vakit geçirebiliyorum tatilden kastım bu. Çok daralırsam anneme gidiyorum çocuklara bakıyor bacaklarımı uzatıp oturuyorum. Kısıtlamam yok. Ama içimde bi mutsuzluk var adını koyamıyorum. Tatilde jakuzi de ağlayıp sonra bu halde keyif yaparken ağlanırmı diyip güldüm sonra tekrar bide ona ağladım. Çok saçma bi ruh halindeyim onu vurgulamak için anlatıyorum jakuzi durumunu.
Ben acaba 40 günde girmediğim lohusa depresyonuna mı giriyorum? Yada içimdeki bu adını koyamadığım mutsuzluk durumu neyden kaynaklanıyor? Eşim ne yaparsam yapayım artık seni mutlu edemiyorum diyor. Sebebini bende bilmiyorum ama çok fazla mod düşüklüğü yaşayıp hiç biyerde hiç bişeyden mutlu olmuyorum. Öyle bi içimi dökmek istedim
Canım benim ne kadar yardımcın da olsa sana muhtaç birileri var ve çok savunmasızlar bu sayı sende çarpı 2
İllaki özgürlüğümüzden gidiyor. Mesela ne kadar jakuzide keyif yapsan da beben ağladığında çıkıp emzirmen gerekiyor tamamiyle rahat olmamak bizi mutsuz ediyor.
En basitinden avm giderken alışveriş yaparken bile insan rahat olamıyor 5 kıyafet deneyeceğine 3 deniyorsun ağlamadan işini bitirmeye çalışmak yorucu oluyor. Tat vermiyor. Bebişin ağladığında bakıcın baksa da aklın onda kalıyor.
O yüzden kendine yüklenme hiç hepimiz bence benzer duygular yaşıyoruz.
Yetememe duygusu, bir şeylere yetişememe duygusu hepimizde var. Geçmesi ümidiyle 😂

İyi sevindim demek ki bizimkiler de 1.ayinda başlayacaklar yoksa bahsederlerdi...

Benim anlamadığım her doktor neden farklı davranıyor,1.ayinda başlatan da var,15.gununde başlatan davar,doğduğu gün başlatan da var..bunun bir prosedürü yok mu acaba...
Valla canım benim hiç bilmiyorum ki her biri farklı bir şey söylüyor. Hangisi daha doğru tartışılır

X