2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    272
benim de 20 gündür yumuşak, geçen de yazmıştım aslında buraya da. yumuşak olması aslında artık normal olan. bebeğin ihtiyacına göre süt üretimi yapıyoruz artık çünkü.
o doluluk anca çok saat geçerse olur artık.
stres yaptıkça sütüm yetmiyor, yok dedikçe azalır. Sütüne güven bence.
Bilmiyorum hiç denedin mi sadece emzirerek 1 gün geçirmeyi.
Çişli bez sayısı, kg almını anca böyle belli olur
Canım peki senin bebeğin kaç günlük kaç kg, ya bende ya doymazsa diyorum. Kafamda sürekli bu var sütüm geldi mi gelecek mi ? Doydu mu ? Doymadı mı?

kızlar anne sütüm çok az hastane tipi kiraladım bir de eds sistemi dediler hastane tipinde 10 cc yi gecemedim eds de yapınca memeden ayrılamaz oldum belim aşırı ağrıyor hem emzirme hem sağma eds imkansız geldi bana 2 hafta sonra da işe başlayacağım ne yapsam bilemedim süt işi tümden gidecek belli ki
Kuzu eds boş zaman kaybı resmen, bende yaptım insanın işi gücü bırakıp onu yapması lazım olmuyor.

Canım peki senin bebeğin kaç günlük kaç kg, ya bende ya doymazsa diyorum. Kafamda sürekli bu var sütüm geldi mi gelecek mi ? Doydu mu ? Doymadı mı?

49 günlük yarın 50 oluyoruz.
3300e düşmüştük, 4420 ye çıktık 1 ayda.
Bezleri dolarsa (yani çiş yaptıysa) her emzirme arası sorun yok demektir. Bence en azından 1 gün denemelisin ☺️

evet özellikle kardiyolojiye gittim benim genelde 14-9 ama 12 -13 te oluyor çok değişken :KK43: hamilelik düşünsem sorun olur mu ona da çekindim
Kardiyoloji teşhis koydu mu peki? Hipertansiyon teşhisi konulursa hamilelik risk tabiki de. Ama kontrol altında güvendiğin iyi bi dr a gidersin. Daha yeni doğum yaptın yenisini hemen istemiyorsun değil mi ? Şöyle 1 sene falan geçsin belki tamamen düzelir tansiyonun. Şimdiden endişelenme. Tansiyonun hiç inmiyorsa verdikleri hapı iyi hissetsen bile iç düzenli şekilde. Bi de limonlu su yap başın agrıdıkca. Ben sabah ilacı içmeyi unuttum. Önemsemedim. Akşamdan beri çıkan tansiyonu indirmeye uğraşıyorum:KK43: bebeği emziremedim bile

49 günlük yarın 50 oluyoruz.
3300e düşmüştük, 4420 ye çıktık 1 ayda.
Bezleri dolarsa (yani çiş yaptıysa) her emzirme arası sorun yok demektir. Bence en azından 1 gün denemelisin ☺️
Bizde emzirme arası diye bişey yok. 🥲 Ne zaman isterse emzirdiğim için . Bi de çok uyuyakalıyor. Bugün biraz aralıklı emzirdiğim halde süt birikmedi mama verdim mecburen. Çok yumuşaktı memem. Bebek de sinirlenince yetmedi diye düşündüm.

Eskiden biri bile yazmasa nerelerdesin diye etiket yaparlardı şahsen sevdiğim bir topikti burası üzüldüm bu konuya grubu düzenleyen arkadaş banlanmıştı en son. Bende seviyordum onun paylaşımlarını, Zaten sonrasında duruldu burası.
Whatsapp grubu mu kuruldu acaba ? Ondan da olabilir bu sessizlik 🥲

Eskiden biri bile yazmasa nerelerdesin diye etiket yaparlardı şahsen sevdiğim bir topikti burası üzüldüm bu konuya grubu düzenleyen arkadaş banlanmıştı en son. Bende seviyordum onun paylaşımlarını, Zaten sonrasında duruldu burası.
Ben hamileyken hem yazar hem takip ederdim mesajları ama şuan sayfaya girip hepsini okuyamadan geri çıkıyorum çünkü bebekten hiç vakit olmuyor. Bu arada cansuya ne oldu ben orayı kaçırdım neden banlandı

Sleppy 3 numara 56 lık paket almıştık migrostan, hep sızdırdı. Ben de molfixe geçmiştim. Evde de sleppy 128 lik paket vardı onu da gündüzleri kullanıp bitireyim diyordum sleepy sızdırıyor diye. Ama bu büyük paketten çıkanlar sızdırmadı hiç. Sanırım 56 lık paketteki serilerde sorun var. Çünkü istisnasız hep sızdırdı günde 4 kez üstünü değiştiriyordum
3 numara için erken değil mi? Kaç günlük bebeğiniz

kızlar anne sütüm çok az hastane tipi kiraladım bir de eds sistemi dediler hastane tipinde 10 cc yi gecemedim eds de yapınca memeden ayrılamaz oldum belim aşırı ağrıyor hem emzirme hem sağma eds imkansız geldi bana 2 hafta sonra da işe başlayacağım ne yapsam bilemedim süt işi tümden gidecek belli ki
Tam gün mü başlayacaksın işe? Benim de haziranda bitiyor doğum iznim. Yıllık izinlerle uzatıcam. Sonra yarım gün. Annem ben gelene kadar bir kere mama vermek zorunda kalır tahminen. Sonra emziririm inşallah. Ben de süt sağımca 20cc anca geliyor. Hastane tipinin son bir haftası kaldı. Eds yi duymadım hiç nasıl bişey? Ne işe yarıyormus bu sistem?

Bi kaçtır mesajlarını gördüm canım, paniklemişsin öncelikle sakin ol lütfen ☺️ bikaç gün önce de ben senin gibiydim 🤭Bak şunu unutma bebeğin doymasa basbas bağırır. Ortalıgı yırtar. 😁 Lotusun dediği gibi çişini say. Her bebek farklı olabilir su ara. Kimi mama ile besleniyor hızlı kilo alıyor kimi anne sütüyle daha yavas alıyor kilo. Mama içenle kıyaslarsak üzülürüz. Benim yiğenlerim hep tombişti mamayla büyüdükleri için. Benim oğlumsa zayıftı ama sağlıklıydı en azından derdim.
Bir de bebeklerimiz farklı kilolarda doğdular. doğdukları kilodan sarılık vs sebeplerle önce kilo verdiler, sonra tekrar kilo aldılar, yani kac günlük ve kaç kilo olmaları her bebeğin farklıdır. Yanıltır ve hiç yoktan üzer seni. Sen sakin kal. Allah bebeğini verirken rızkını da vermiş sana. Sıkma canını sütün etkilenmesin. 💕

Bizde emzirme arası diye bişey yok. 🥲 Ne zaman isterse emzirdiğim için . Bi de çok uyuyakalıyor. Bugün biraz aralıklı emzirdiğim halde süt birikmedi mama verdim mecburen. Çok yumuşaktı memem. Bebek de sinirlenince yetmedi diye düşündüm.

eğer memede sık uyuyakalıyorsa tamamen oyalanıyor, acıktığından değil, yani atıştırıyor.
bu atıştırma krizlerini yenmek için emzik çok işe yarıyor aslında. 2 saatten önce emzirmek hem yorgunluğa, hem atıştırmaya hem de daha yoğun gaz birikmesine sebep oluyor. Yorgunluk olunca da süt azalıyor.
Emzik tuttu mu?

Bio natural olan mı sızdırdı

Natural sızdırıyor, bio natural o an bulamamıştım acil sipariş verdim migros hemenden

Bi kaçtır mesajlarını gördüm canım, paniklemişsin öncelikle sakin ol lütfen ☺️ bikaç gün önce de ben senin gibiydim 🤭Bak şunu unutma bebeğin doymasa basbas bağırır. Ortalıgı yırtar. 😁 Lotusun dediği gibi çişini say. Her bebek farklı olabilir su ara. Kimi mama ile besleniyor hızlı kilo alıyor kimi anne sütüyle daha yavas alıyor kilo. Mama içenle kıyaslarsak üzülürüz. Benim yiğenlerim hep tombişti mamayla büyüdükleri için. Benim oğlumsa zayıftı ama sağlıklıydı en azından derdim.
Bir de bebeklerimiz farklı kilolarda doğdular. doğdukları kilodan sarılık vs sebeplerle önce kilo verdiler, sonra tekrar kilo aldılar, yani kac günlük ve kaç kilo olmaları her bebeğin farklıdır. Yanıltır ve hiç yoktan üzer seni. Sen sakin kal. Allah bebeğini verirken rızkını da vermiş sana. Sıkma canını sütün etkilenmesin. 💕

kesinlikle, mamayla beslenen bebekle kıyaslama doğru değil. önemli olan bebeklerimizin günlük ortalama 20gr alması. ona morali bozuluyorsa çok gereksiz, ortalamanın altında kalmadığı ve bebek sağlıklı olduğu sürece sorun yok demektir bence de ☺️

Haklısın canım ben süt süt diye kafamı yemezsem iyidir

çok sevindim, 2-3 dk dik tutupta o an çıkarmasa bile sonra omuza alıp 2 sıvazlayınca da çıkarıyor, çok kolaylaştı böyle bizim de ❤️
Ben o kadar tutmadım 30 saniye tuttum çıkmayınca omuzuma alıyorum biraz daha mı beklesem rahatsız oluyor gibi görünüyor kıyamadım😂

Ya evet grubun sahibi ceza alınca canım sıkıldı benim de, bir de insanlar gerekli gereksiz banlanıyor ben meslek icabı bazen adaletsizliğe duyarsız kalamıyorum Can sıkan bir şey varsa da o ortamdan biraz uzaklaşıyorum

Benim bebeğim 21. Günden beri böyle saat 18 olunca başlıyor 22 ye doğru anca sakinliyor çatlayacak gibi zorla susturuyorum uyumuyor emerken kavga ederek emiyor alt gaz üst gaz atıyor susmutmyor sonra bir anda sakinleşiyor ne gaz çıkarıyor ne tuvaletini yapıyor o an ama pat diye duruyor
Evet sanki 2 dakika once aglamamis gibi sakin sakin duruyor. Ne zamn geçeck bilmiyorum. Artık geceyi korkuyla bekliyorum
:KK43:

X