2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    272
Eskiden biri bile yazmasa nerelerdesin diye etiket yaparlardı şahsen sevdiğim bir topikti burası üzüldüm bu konuya grubu düzenleyen arkadaş banlanmıştı en son. Bende seviyordum onun paylaşımlarını, Zaten sonrasında duruldu burası.

Niqu Niqu canım benim bebekte bir iki gündür reflü diye dusndugim belirtiler var senjn bebekte mi vardı nasıl anladım bı dennenyapiosin csnim bunun icin
Kuzum midesine baktırdınmı?bizde midesinde sorun çıkmadı çok şükür reflü gibi dedi doktor kesinde demedi şurup verdi onu kullandım iyi geldi sonrada zamanla azaldı kusmalar ama ben hiçbir zaman uzanıklı mamayı vermiyorum yedikten sonra dik tutuyorum

Eklentiler

• IMG20240324081501.jpg
    IMG20240324081501.jpg
    91 KB · Görüntüleme: 11
Eskiden biri bile yazmasa nerelerdesin diye etiket yaparlardı şahsen sevdiğim bir topikti burası üzüldüm bu konuya grubu düzenleyen arkadaş banlanmıştı en son. Bende seviyordum onun paylaşımlarını, Zaten sonrasında duruldu burası.
Atak haftasındayız bende okuyup çıkıyorum bişey yazıldıysa. Arkadaşımız ban yedikten sonra pek keyfim kalmadı

Sleppy 3 numara 56 lık paket almıştık migrostan, hep sızdırdı. Ben de molfixe geçmiştim. Evde de sleppy 128 lik paket vardı onu da gündüzleri kullanıp bitireyim diyordum sleepy sızdırıyor diye. Ama bu büyük paketten çıkanlar sızdırmadı hiç. Sanırım 56 lık paketteki serilerde sorun var. Çünkü istisnasız hep sızdırdı günde 4 kez üstünü değiştiriyordum

kızlar anne sütüm çok az hastane tipi kiraladım bir de eds sistemi dediler hastane tipinde 10 cc yi gecemedim eds de yapınca memeden ayrılamaz oldum belim aşırı ağrıyor hem emzirme hem sağma eds imkansız geldi bana 2 hafta sonra da işe başlayacağım ne yapsam bilemedim süt işi tümden gidecek belli ki

Bende cok giremez oldum, bebeğim zorluyor biraz beni birde süt meselesine takmış durumdayım, iyice depresyona girdim, siz nasılsınız senin bebiş nasıl iyi mi ?

Sleppy 3 numara 56 lık paket almıştık migrostan, hep sızdırdı. Ben de molfixe geçmiştim. Evde de sleppy 128 lik paket vardı onu da gündüzleri kullanıp bitireyim diyordum sleepy sızdırıyor diye. Ama bu büyük paketten çıkanlar sızdırmadı hiç. Sanırım 56 lık paketteki serilerde sorun var. Çünkü istisnasız hep sızdırdı günde 4 kez üstünü değiştiriyordum

benim aldığım 68li paket 😔

kızlar anne sütüm çok az hastane tipi kiraladım bir de eds sistemi dediler hastane tipinde 10 cc yi gecemedim eds de yapınca memeden ayrılamaz oldum belim aşırı ağrıyor hem emzirme hem sağma eds imkansız geldi bana 2 hafta sonra da işe başlayacağım ne yapsam bilemedim süt işi tümden gidecek belli ki

Bende cok giremez oldum, bebeğim zorluyor biraz beni birde süt meselesine takmış durumdayım, iyice depresyona girdim, siz nasılsınız senin bebiş nasıl iyi mi ?

sütünüzün azaldığını nasıl anlıyorsunuz?
bestlak damla çok etkili denemişsinizdir ama en etkilisi moral, uyku ve günde min 3 lt su 😔

sütünüzün azaldığını nasıl anlıyorsunuz?
bestlak damla çok etkili denemişsinizdir ama en etkilisi moral, uyku ve günde min 3 lt su 😔
Canım bestlak su hepsini yapıyorum inan yapmadığım şey kalmadı anne çayı, rezene dut, b12, Milkin,laktamil hepsini içiyorum gün içinde

Canım gögüsüm yumuşak süt dolmuyor gibi geliyor bana

benim de 20 gündür yumuşak, geçen de yazmıştım aslında buraya da. yumuşak olması aslında artık normal olan. bebeğin ihtiyacına göre süt üretimi yapıyoruz artık çünkü.
o doluluk anca çok saat geçerse olur artık.
stres yaptıkça sütüm yetmiyor, yok dedikçe azalır. Sütüne güven bence.
Bilmiyorum hiç denedin mi sadece emzirerek 1 gün geçirmeyi.
Çişli bez sayısı, kg almını anca böyle belli olur

Canım gögüsüm yumuşak süt dolmuyor gibi geliyor bana
canım benim göğsüm de hep yumuşak ama bebeğim emmeye başladıktan birkaç saniye sonra göğsüm dolmaya başlıyor hatta hissediyorum bir acı oluyor göğsümde, daha sonra bebeğimin hızlı hızlı yutkunması ve yutarken çıkardığı seslerden sütümün yeterince aktığını anlıyorum bu yüzden boşuna stres yapma eminim ki sütün yeterince vardır

1 no hiç kullanmadım doğduğundan beri. Şuan 4.5 kg civarında. 3 numara büyük olmaz mı?
6-10 kg arası yazıyordu üstünde.
Benimki 5 kg 4 bucukken taşırıyordu şimdi iki numara iyi oluyor bir numarada göğsüne kadar çiş çıkmaya başlamıştı ikiye geçtik sleepy pişik yapmadı bende internetten uygun bulup alıyorum ben başka bez denemedim o yüzden küvözde Molfix kullanmışlardi pişik yapmıştı. Sleepyin kalıpları küçük biraz üç numara denenebilir arada çok az fark var zaten birde ben ortadaki çizgi mavi olur olmaz değiştiriyorum bezi o yüzdende tasmiyor olabilir

canım benim göğsüm de hep yumuşak ama bebeğim emmeye başladıktan birkaç saniye sonra göğsüm dolmaya başlıyor hatta hissediyorum bir acı oluyor göğsümde, daha sonra bebeğimin hızlı hızlı yutkunması ve yutarken çıkardığı seslerden sütümün yeterince aktığını anlıyorum bu yüzden boşuna stres yapma eminim ki sütün yeterince vardır
Canım bebeğin kaç haftalık kilo alımı nasıl peki

X