2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kızlar fikir verin bana. 25 günlük olduk. Sarılık 8e düşmüş. Mamayı azalt dedi dr. Günde 3ya da 4 veriyordum. Şimdi sabah ve akşam olmak üzere 2 ye düşürdüğüm halde sütüm yetmiyor gibi. Sürekli emmek istiyor. Doymamıs gibi yarım saat sonra bida istiyor. Göğsüm biraz küçük. Süt kapasitesi az yani ondan yetmiyor belki de. Ama emerken duyuyorum lıkır lıkır içiyor maşallah. Boş çekmiyor belli. Sanayi tipi sağma makinası kiralamıstım. Hiç kullanmadım nerdeyse. Son bir hafta kaldı vermeme. Artırmak için tavsiye var mı ?

Bizde büyüdük birazcık ama gündüzleri nerdeyse sürekli memede vermesem durmuyor ama geceleri 3 4 saat uyuyor ama gündüz pertimm çıkıyor memem yere kadar sünüyor resmen

Yetmediğini nasıl anlıyorsunuz çiş sayısı önemli diyor benim doktorum bende mamayı bıraktım sadece anne sütü vermeye başladım. Emzirdikten bi 10 15 dakika sonra çiş yapıyor doyduğunu düşünüyorum

Canım bende denedim ama olmadı ya artmadı hatta damla bile gelmedi o yüzden sorayım dedim bi yöntem gördüm adını unuttum da yurt dışında popüler sanırım yabancılarda ilk denk gelmiştim 20 dk sağ 10 dk bekle 10 dk sağ 10 dk dinlen en son yine 10 dk sağ diye acaba öyle mi yaptın diye merak ettim başlasam da olmayacak gibi hissediyorum bilemedim bir ara düzenli sağıma başladım olmayınca yine bıraktım senin gibi 20 cc bile gelse devam ederdim ama damla düşmedi

Benimki doymus gibi davranmıyor. Hemen bida emmek istiyor kıyameti kopartıyor ondan öyle düşünüyorum. Bez sayısı günde 8i geçiyor ama ben mamayı günde iki defa vermeye devam ediyorum o yüzden bilemiyorum sütüm yetiyor mu diye

Balım evlat edinen anneler belirli şeyler yaparak süt gelmesini sağlayabiliyor bazı ilaçların yan etkisi süt üretimi sağlıyor diye duymuştum süt için doktorunla konuştun mu sen bı anda baya azaldı diye

Anladım. Ben sütümün ne kadar olduğunu anlamak için bi kaç gün sadece sağmıştım

canım yarın onu deneyeceğim annemle ananem bende bakalım ama oğlum 90 lık mamayla zor doyuyor arttırsam da artık yeteceğini sanmıyorum zaten 15 gün sonra işe başlayacağım hatta şimdiden işler gelmeye başladı senin bir de iki tane samanlıkta iğne aramak gibi bisey olurdu inan bırakmakla en doğru kararı verdiğine içten inanıyorum solgar içtim çaylar bestlak yeme vs hiçbiri yaramadı sanayi tipi kiraladım 10 cc den 20 ye çıkardı ama yetmez sürdülebilir de değile

Power pomping canım

Kızlar saglık ocağı tam idrar tahlilini illaki aç karnına mı yapıyor? Tok yapılıyor mu?

Reactions: The
Çıldıracam galiba kızlar annelik sabır işi başka açıklaması yok bebeğim ağlıyor meme veriyorum istemiyor masaj yapıyorum bıraktığım gibi çığlığı basıyor arada keyifleniyor ama sadece 5 dakika sürekli ağlıyor büyük oğlumda sabah çıldırttı beni kahvaltı hiçbişey yemedi durmadan ağladı o da nerdeyse 1 saat kafayı yicem az kaldı desteksizlik ne zormuş ya kimsem yok gurbetteyim bir arkadaşım bile yok ysrım saat gelsin bir kahve içelim kafam dağılsın bütün gün evde çocuklarla çıldırıcam hep aynı şeyler . Galiba psikolojim bozuluyor. Eşimde dün gece ilişki istedi ben hala doğum travmamı tam atlatamadım istemedim Trip attı salonda uyudu . Yani illa 40 gün doldu istemek zorunda mıyım anlayış bu kadar zor mu . Belim ve kollarım ağrıyor sürekli emzirmekten.

Kuzum seninle tam olarak aynı durumdayız. Hem çocuklar olarak hem eş olarak benim de büyük oğlum çok zorluyor beni ve bebek de uyumadigi her an ya ağlıyor ya memede yani öyle yatıp durayım asla yok. Benim de 40im dolmak üzere ve abdest aldım eşim istiyor ama açıkçası hiç canım istemiyor

Erkekler doğum olayını anlamıyor bence evet dikişler düştü şükür ama ben acayip isteksizim . Zaten dün gece bebeğimi uyuttum tam ben uyucam büyük oğlum geldi anne burda uyuycam ben dedi sarıldı onunla uyuduk yani ben hiç yalnız kalamıyorum ki zaten bebeğim Allah'tan emzik tutuyor yoksa napardım bilmiyorum

Reactions: The
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…