2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Canım benim de göğüslerim küçük ama sütüm çok bol kapasiteyle alakası yok kuzenimin memeleri kafam kadardı ama sütü yoktu mamayla büyüttü yani kendine bu konuda boş yere stres oluşturma. Bebişler anne sütünü çabuk sindiriyorlar o yüzden emmek istiyorlar devamlı, zaten o emdikçe sütler çoğalıyor. Sen bol bol su iç bestlak kullanabilirsin iyi beslen onun dışında bir şey yapmana gerek yok. Anne sütü verdiğin zamanlarda çişini takip edebilirsin çişini yapıyorsa demek ki sütün var demektir. Ben de senin gibi başladım mamaya sarılık sebebiyle sonra giderek azalttım günde derken 3 haftadır hiç mama vermiyorum şu an sadece anne sütü alıyor

Ayakta hoplayarak, duşta su altında, pilates topunda falan deneyebilirsin kuzum Allah yardımcın olsun

Zor olmuyomu hem bebişi tutup hem şu dökmek bide bazen elden kayıyor gibi oluyo ben tek yıkayamam heralde
Canım oluyor tabi mesela 1 saat önceye kadar lavaboda yıkadım altına seriyorum havluyu uzatıyorum elimle boynunu destekleyip yıkıyorum bazende eşimle yıkıyorum ama oda sadece su döküyor ama belim sezeryandan ötürü kitleniyor o beni zorluyor

Günde iki mama veriyorum sütümün artık yetersiz olduğunu hissedince biberon etkiledi desem doğduğundan beri biberon kullanıyorum kızlar ilk defa bu kadar çaresizim piskolojim bozuldu resmen

Canım ağlamaktan canım çıktı bu nasıl bişey her pozisyonu denedim yok kıyameti koparıyor düzelecek mi çok korkuyorum ya düzelmezse diye
Canını sıkma. Geçenlerde aynısı başıma geldi . Birkaç gün karşılıklı direndik sonra eskiye döndü canım. Moralini yüksek tut ve yılmadan çabalamaya devam et

Günde iki mama veriyorum sütümün artık yetersiz olduğunu hissedince biberon etkiledi desem doğduğundan beri biberon kullanıyorum kızlar ilk defa bu kadar çaresizim piskolojim bozuldu resmen
Bir ara bende ciddi meme reddi yaşadım birkaç gün sürdü sütüm zatenn azdı meme mama gidiyorduk dedim herhalde artık emmeyecek bende hep olanı sağıp içiriyordum birkaç gün sonra ne oldu anlamadım tekrar emmeye başladı aynı meme aynı süt azlığı biberon hep vardı hayatımızda her öğünde var şimdi sütüm yine yetmiyor her öğünde yine mama var ama memeyi severek emiyor en azından sen sabret sakinken vermeyi dene o kabul edecek mutlaka

Benim de dediğin gibiydi silikon uçla emzirdim tuttu bi sonraki emzirmeye düzelmişti. İnsallah düzelir zor bi durum gerçekten

Tikabasa canım nasılsın bebişin toparlandı mı
Biz seninle aynı gün doğum yapmıştık İki numara bebek bezine geçtin mi ?

Canım biberon birden etkilemiyor maalesef zamanla etkiliyor bu şekilde. Önce etkilemiyor sonra zamanla güçsüz çekmeye başlıyorlar sonra da meme reddiyle son buluyor. Pes etme ve biberonu bırak canım. Bu arada bebeğinde sütünün yetersiz olduğunu hissettiren davranışlar mı yakaladın doktorun mu başlattı mamaya

Canını sıkma. Geçenlerde aynısı başıma geldi . Birkaç gün karşılıklı direndik sonra eskiye döndü canım. Moralini yüksek tut ve yılmadan çabalamaya devam et
Benim de dediğin gibiydi silikon uçla emzirdim tuttu bi sonraki emzirmeye düzelmişti. İnsallah düzelir zor bi durum gerçekten
Kızlar sağolun zorlada olsa emmesini sağlıyorum sonunda ama artık bitik durumda oluyor emip uyuyor asla pes edemem çünkü sütüm var ve sütüm yarıyor şükür çünkü süt çoğunlukta besleniyor womi Yok canım bizim başta sarılık vardı direk hastanede başlattılar bende devam ettim tabi başlarda her emme sonrası mama veriyordum sonra yavaş yavaş azalttım günde 3 veriyordum ama yeterince kilo aldığı için 2 vermeye başladım oda sütümün yetersiz olduğundan emin olduktan sonra veriyorum gece sorun olmuyor ama gündüz bazen çok geç yemek yemiş oluyorum tek olduğum için bazen fırsat vermiyor kayra haliyle azalma oluyor aç kalmasın diye mecbur veriyorum annelik delilikmiş gerçekten piskolojikmen bitik durumdayım şu iki günde hiç bu kadar yetersiz hissetmemiştim

Kızlar bebişim çok gaz sancısı çekmeye başladı gaz damlası almak istiyorum kullanıp memnun kaldığınız varmi

ben de aynı durumdayım kabul etmiyor aç değilken mamadan 1 saat sonra falan vermeyi de arada öyle kabul ediyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…