2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Bizim de oldu çok canı yandı öncesinde calpol bebekler için mor olan aldık eve :)
Sağ sol ve koldan oldu aşılar. 10. Saatte ateş ve ağrılar başladı 1 çay kaşığı şurup ver dedi doktor. Ateş 38 olmuştu. Aşı olduğu gibi uyku hali başladı bütün gün uyudu. 8. Saatte iştahsızlık ve hıysuzluk başladı. Şuruptan 1.5 saat sonra ateş düşmeye başladı. Tabi kat kat giydirmedim üstünü örtmeden yatırdım oda ısısı 23 dereceye sabitledim. Bütün gece saat başı ateş ölçtüm sabaha kadar çünkü acıdan sanırım özellikle aşı koluna yattığında çığlık atarak ağlamayla uyandı o yüzden şurup ateş olmasa bile ağrıyı alsın diye verecektim. Doktor 2 gün ateş hali olursa vermeye devam edebilirsin dedi ama benim bir kez şurup vermem yeterli oldu ertesi güne bir şey kalmamıştı şükür 🙏🏻 🙂
3. Ayda rotavirüs yaptıracağım ebe o şekilde önerdi.
Aşı olurken canları yandı ağladı Baya 3 kişi zor tuttuk diyebilirim ama benimki o şekildeydi her bebek farklı tabi ebe bugün hep 2 aylık bebeklerle doluydu burası aşı günü dedi :) 3 gün banyo yasak bir gün önceden banyoları yaptırdım. İnşallah sizinde güzel geçer stresli bu aşı işleri bizler için :)
Teşekkür ediyorum canım sizede geçmiş olsun 🌸 bizimde oldu bakalım şimdilik uyuyor ilk vurulduğunda çığlık çığlığaydı hemen kucağıma aldım sakinledi hemen

Kızlar ben bittim 😭 bebeğimi kaldırıp salona inecektim alırken birden belim tutuldu ilk defa böyle ağrı oldu hemen bebeği koydum neyseki uyuyordu. Zar zor şekilden şekile girerek geri yattım ama şu an ağrıdan duramıyorum ayağa kalkmayı deniyorum kalkamıyorum bebek uyanırsa bittim 😭 eşim de işte ay aramak da istemiyorum hamilelik sürecinde ve doğumdan sonra benim rahatsızlığım sebebiyle sürekli izin aldı artık kovulacağım diyor ama ne yapacağım😣 şu an sabit modda yatıyorum azıcık bile kıprayamıyorum tutuldum resmen ambulans arayacak moddayım bittim ben 😥
Ayy canım benim çok geçmiş olsun inşallah düzelir hemen çok zor o ya 🥲
Günaydın.Aşımızı olduk ama verem aşısı için 29 gün verdi 20 kişi toplanmalı dediler bu gün başka bir aşı vurdular bunun içinde ateş ola bilir dediler bakalım hep ölçüyorum İn şa Allah olmaz🤲🏻
Geçmiş olsun canım 🌸 bizde de aynı durumlar

Oyyy geçmiş olsun canım, hangi mamadan hangi mamaya geçtiniz, canım ben hatırlarım annem kardeşime hep yapardı koca çocukken bile, hep anlatırdı kardeşim için sürekli sabun koyardık diye falan şimdi evli barklı bir adam bile, ondan birsey olacağını sanmıyorum
Ama optiprodan aptamil prosyneo ya geçtim canım ama birine etki etti melise etki etmedi aptamil yapacak bir şey yok artık bugün bi sıcak suya oturtturacağım banyo yaptırırken belki o zaman kendisi yapar

Bendim tatlım o. Kızım erken doğduğu için bağırsaklara tam gelişememişti biz yaptırıyorduk kakasını şimdi kızım 10 yaşında ve hiçbir şey yok o yüzden daha bebeklerimiz çok ufak yaptırabilirsin öbür türlü kendine zarar verdiğini düşünüyorum ben ıkınmaktan
Aynen canım okunurken makat çatlağı olmasından korkuyorum bende dediğin gibi düşünüyorum sendin demi yaptık her gün aynı saatte diye eşime de anlattım o da mantıklı buldu yani zorlandıkça yapılabilir doktor da öyle dedi zaten ek gıdaya kadar sabredin dedi bizimkilerde prematüre doğdular ondan sanırım birininki zorlanıyor bağırsakları o yüzden makat çatlağı olacağına uyarırım daha iyi

Değeriniz kaç çıkmıştı canım bilirubim
Canım yeniden merhaba tahlil sonucunun çıktı mı birde sizin uzamış sarılık deyince yeniden kan tahlili istenmiş miydi? Bizim bugün bir aylık izlemimiz vardı saglik ocağında oradaki doktor yeniden kanda bakttin dedi çocuk dr u istememisti

Ben de beebk tırnak markasıyla kestim canım, incecik zaten çit diye zorlamadan kesiliyor dipten de almamaya çalıştım emzirirken yaptım bı elimle
Canım bugün denedim evet kolaymış törpüden daha kolay geldi bana nedense dediğin gibi incecik çıt çıt kesildi zaten törpü hep yan dipleri alamamalı oralarda biraz zorlandım batık gibiydi ama geçti şükür bundan sonra makasla yaparım bende teşekkür ederim

Kızlar ya biliyorsunuz bebeğim kabızdı kaka yapamıyor zeytinyağı içirmek de işe yaramadı demir ilacını bıraktık oda işe yaramadı mama değiştirdik oda olmadı gaz çıkarıyor ama kaka yapamıyor yapamaması sorun değil acı çekiyor 1 saat katılarak morarıp ağlıyor yapamadığı için. Kardeşinde sorun yok o yapıyor kafasına göre şükür. Doktor yapacak bir şey yok demire devam et dedi olmadı gelişimlerine göre ek gıdaya erken geçiririz 5. Ayda kaldı şurada 3 ay dedi o zaman da kayısı zeytinyağı her öğüne katarız bağırsak o zamana kendine gelir yapacak bir şey yok dedi. Popo uyarmadan yapamıyor düzelir mi bilmiyorum ama doktor popoyu çok zorlanırsa katılarak ağlarsa mecbur uyar bir şey olacağını ben düşünmüyorum bir sorun olacağını düşünmüyorum dedi. Burada popoyu her gün aynı saatte uyarıyorduk diyen bir arkadaşımız vardı o aklıma geldi bir şey olmadı demişti. Bende bilemedim ama mecbur kaldıkça uyarıyorum poposunu maalesef
Merhaba geçmiş olsun prebiyotik damla kullanıyor musunuz o da sanki bu konuda ise yarıyormuş

Kızlar ben bittim 😭 bebeğimi kaldırıp salona inecektim alırken birden belim tutuldu ilk defa böyle ağrı oldu hemen bebeği koydum neyseki uyuyordu. Zar zor şekilden şekile girerek geri yattım ama şu an ağrıdan duramıyorum ayağa kalkmayı deniyorum kalkamıyorum bebek uyanırsa bittim 😭 eşim de işte ay aramak da istemiyorum hamilelik sürecinde ve doğumdan sonra benim rahatsızlığım sebebiyle sürekli izin aldı artık kovulacağım diyor ama ne yapacağım😣 şu an sabit modda yatıyorum azıcık bile kıprayamıyorum tutuldum resmen ambulans arayacak moddayım bittim ben 😥
Geçmiş olsun defne ☹️ neden öyle oldu bi ilaç içsen mü acaba kas gevşetici ama bebe nasıl emecek

Kizlar sağdiğım sütü buzluga koymadan dışarıda ne kadar tutabilirim. 2 3 saat tutup bebege içirebilirmiyim. Bu gün dışarıda işimiz var emzirebilicegm bir yer degil bende sagayım diyorum.
3 saat canım taze yeni sağdıysan dolaba koymadan 3 saat dışarda durur.

Merhaba geçmiş olsun prebiyotik damla kullanıyor musunuz o da sanki bu konuda ise yarıyormuş
Teşekkür ederim 🙏🏻 evet nbl probiyotik drop kullanıyorum 6 damla hatta kızıma 8 damla verdim belki fazlası ishal yapar diye o da olmadı yani son çarem bi sıcak suya oturttururum bugün öyle yapar mı bakıcam gazını çok rahat çıkarıyor ama kakası cıvık ve yapamıyor değil kakası aşırı katı kıvam yok yani bildiğin taş gibi o yüzden ağlıyor aşkında cıvık olsa yapacak ya da cıvık olsa rahatsız etmez

Kızlar bebeklerde bebek tırnak makası kullanan var mı? Ben yeni aldım kullanmaya cesaret edemedim daha ama kullanmam lazımpilli törpü tırnak kenarlarını törpülemiyor batık olmasından korkuyorum kenarları törpülersin eti de törpüleniyor kızarıyor busbefer mikrop kapar diye korktum kızlarım yerinde durmuyor zaten yaparken. Tırnak makası artık kullanılır herhalde demi bebeklerin ki zaten minicikmiş dün yeni aldım yoktu evde
Ben tirnak makasiyla değilde bu bebek manikür setinin içinden çıkan normal makasla kesiyorum çokta kolay oluyor. Tavsiye ederim ftosunuds ekleyebilirim istersen

Ben tirnak makasiyla değilde bu bebek manikür setinin içinden çıkan normal makasla kesiyorum çokta kolay oluyor. Tavsiye ederim ftosunuds ekleyebilirim istersen
Atar mısın canım sana zahmet acaba benimki o dediğinden mi e bebekten aldım bende 2 gün önce bebe tırnak makası bir de küçük makas gibi bir de törpü çıktı içinden ben küçük bebe makası sanırım bizimkilein minik boyutu onunla kestim ama doğru mu yaptım

X