2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kizlar bebeklerin El refleksi yani. Kendini korkutarak uyanmasi ne zaman geçer. 6 haftalik olduk dogdugundan beri kundak yapiyorum. Ne zamn kundaktan açsam acaba.
Canım 3 ay diyorlar genelde bizimkilerde öyle uyanıyor ama aynen dedikleri gibi he bir şey yok gibisinden geri uyuyorlar 🤣

Benim kızımda akıntı yok hiç de olmadı ama 15.gün kontrolünde doktor muayene etti, ufak bir açıklık kalmış, akıntı olmaması için gümüş nitrat süreceğiz dedi. Siyah kalem gibi bir seyle göbek deliğinin içini boyadı, bikaç gün siyah akıntı olabilir korkma dedi, bikaç damla akıntı oldu sonra iyileşti. O uygulamayı yapmasa belki öyle olurdu bizim de, doktoruna bir danış istersen
Canım bizim göbek bağımız benim hatamla 13. gün koptu o gün gümüş nitratla yakıldı, 15. gün tekrar yakıldı. Göbeği artık normal görünüyor ama akıntı devam ediyor. Enfeksiyon sebebiyle antibiyotik krem de sürdük 5 gün ama düzelmedi tam. Salı günü doktora tekrar gösterip çocuk cerrahisi bölümüne gideceğiz

kızlar bebekleriniz geceleri kaç saat kesintisiz uyuyor, biz hala saat başı uyanmaya devam ediyoruz, nadiren 2 saatte bir uyanıyor, bu durum normal değil gibi nedendir sizce? 38. gündeyiz
72 günlükler 3 saatte bir banyo yaptıysak 4 saat

Kızlar ya biliyorsunuz bebeğim kabızdı kaka yapamıyor zeytinyağı içirmek de işe yaramadı demir ilacını bıraktık oda işe yaramadı mama değiştirdik oda olmadı gaz çıkarıyor ama kaka yapamıyor yapamaması sorun değil acı çekiyor 1 saat katılarak morarıp ağlıyor yapamadığı için. Kardeşinde sorun yok o yapıyor kafasına göre şükür. Doktor yapacak bir şey yok demire devam et dedi olmadı gelişimlerine göre ek gıdaya erken geçiririz 5. Ayda kaldı şurada 3 ay dedi o zaman da kayısı zeytinyağı her öğüne katarız bağırsak o zamana kendine gelir yapacak bir şey yok dedi. Popo uyarmadan yapamıyor düzelir mi bilmiyorum ama doktor popoyu çok zorlanırsa katılarak ağlarsa mecbur uyar bir şey olacağını ben düşünmüyorum bir sorun olacağını düşünmüyorum dedi. Burada popoyu her gün aynı saatte uyarıyorduk diyen bir arkadaşımız vardı o aklıma geldi bir şey olmadı demişti. Bende bilemedim ama mecbur kaldıkça uyarıyorum poposunu maalesef

Kızlar ya biliyorsunuz bebeğim kabızdı kaka yapamıyor zeytinyağı içirmek de işe yaramadı demir ilacını bıraktık oda işe yaramadı mama değiştirdik oda olmadı gaz çıkarıyor ama kaka yapamıyor yapamaması sorun değil acı çekiyor 1 saat katılarak morarıp ağlıyor yapamadığı için. Kardeşinde sorun yok o yapıyor kafasına göre şükür. Doktor yapacak bir şey yok demire devam et dedi olmadı gelişimlerine göre ek gıdaya erken geçiririz 5. Ayda kaldı şurada 3 ay dedi o zaman da kayısı zeytinyağı her öğüne katarız bağırsak o zamana kendine gelir yapacak bir şey yok dedi. Popo uyarmadan yapamıyor düzelir mi bilmiyorum ama doktor popoyu çok zorlanırsa katılarak ağlarsa mecbur uyar bir şey olacağını ben düşünmüyorum bir sorun olacağını düşünmüyorum dedi. Burada popoyu her gün aynı saatte uyarıyorduk diyen bir arkadaşımız vardı o aklıma geldi bir şey olmadı demişti. Bende bilemedim ama mecbur kaldıkça uyarıyorum poposunu maalesef
Canım popo uyarmak dediğiniz kulak çöpünü biraz içeri sokmak mi eğer öyleyse fitille ayni mantik zarari olacagini sanmam zorlaniyorsa mecbur yapilr. Benim kızım da popoyu silerken kakasını yaptığı çok oluyor o bölge sinirleri tam gelişmedigi için muhtemelen bi uyarı istiyor büyüdükçe düzelir inşallah. Bir de ben altını heractigimda tuvalet pozisyonunda tutuyorum bir iki dk tuvalet iletişimi yapabilirsem yapma fikrim var ilerde çünkü alışır belki gibisinden öyle de kaka yapıyor. Ya emerken ya bu şekilde yapıyor benimki

Çocuk acı çekmese bile üç günde bir fitil öneren doktorlar da var bu arada düzenli kaka yaparsa beslenmesi iyi olur diye. Zararı olsa önermezlerdi bence hem ağrısı oluyorsa yapcak bisey yok içini ferah tut 🙏

canım iç dikişler düştüyse yaparsın ben iç dikişker düşmediğinden yapamıyorum zarar veririm diye her gün yıkayıp kurutuyorum güzelcd
Bi şekilde yaptım ayna koyup önüme bi tane dikiş gördüm sadece oda çok çok ufak kalmış sanırım düşmüş dikişlerim yada erimiş görmedim pedde falan çünkü. Dikiş yerimde çıkmamış tüy allahtan rahat yaptım aynayla senin bebiş ne yapıyor ne alemde kaç kilo oldu

Kızlar biz 2 aylık olduk, uyku arkadaşı denemeye çalışıyorum ama erken mi bilemedim, evimizde oyuncağımiz vardi onu yanına koydum uyudu 😍 ama erken mi daha bilemiyorum açıkçası

Eklentiler

• IMG_20240421_235753_169.jpg
    IMG_20240421_235753_169.jpg
    95,4 KB · Görüntüleme: 81
Canım popo uyarmak dediğiniz kulak çöpünü biraz içeri sokmak mi eğer öyleyse fitille ayni mantik zarari olacagini sanmam zorlaniyorsa mecbur yapilr. Benim kızım da popoyu silerken kakasını yaptığı çok oluyor o bölge sinirleri tam gelişmedigi için muhtemelen bi uyarı istiyor büyüdükçe düzelir inşallah. Bir de ben altını heractigimda tuvalet pozisyonunda tutuyorum bir iki dk tuvalet iletişimi yapabilirsem yapma fikrim var ilerde çünkü alışır belki gibisinden öyle de kaka yapıyor. Ya emerken ya bu şekilde yapıyor benimki
Evet canım kulak çöpü olayını yapıyorum doktor da öyle dedi ben bir sakıncasını görmüyorum çok zorlanıyorsa bebek dedi önemli olan ek gıdaya kadar birmşekilde çocuğu rahatlatmalıyız demir ilacını da kullanmak zorunda değeri çok düşük yani sınırında altında kan transferi olan bir bebek zaten prematüre doğdular. Dediğin gibi sanırım kasları gelişmedi bilmiyorum o da mantıklı geliyor doğru diyorsun 🤷🏻‍♀️ tuvalet iletişimi nasıl bir şey 🙂

Çocuk acı çekmese bile üç günde bir fitil öneren doktorlar da var bu arada düzenli kaka yaparsa beslenmesi iyi olur diye. Zararı olsa önermezlerdi bence hem ağrısı oluyorsa yapcak bisey yok içini ferah tut 🙏
Ağrıdan da fazlası yani ağlamaktan katılıp morarıyor çok da korkuyorum o anlarda yani kitleniyor titreyerek çenesi çığlık atarak ağlıyor ne yapsam susmuyor o an rahatlayana kadar ağlıyor sadece ve dediğin gibi beslenmiyor veriyorum kitlenip ağlıyor sadece yemiyor

Kızlar günaydınnnnnn, ya bazen atlasın kakası sarı, bazen hep sarı hem yeşil oluyor acaba niye, çok gazı var aşırı, nasıl geçecek bu gaz bilmiyorum ne denediysem nafile. Aslııııı sizde durumda ne A Asliyokfotokopisivar , canım ilacın gazı nasıl biryenianneadayi biryenianneadayi . Çocuğum ıkınmaktan kıpkırmızı oluyor.anlamadığım konu gazda çıkarıyor ama halen ıkınıyor halen.

• Beğen
Reactions: The
Canım alarm kuruyorum 2 saate bir emzirmeye devam ediyorum. Uyurken de emiyor 10-15 dk emzirip yatağına koyuyorum uykusuna devam ediyor. Sabah 8-9 gibi aktif uyanma oluyor ondan sonra kalkıyoruz zaten. Salı günü kontrolümüz var doktoruna soracağım gece o uyanmadığı sürece emzirmeme meselesini artık doktorun demesine göre hareket edeceğim bakalım.
Canım bana emzirme uyandırma dedi, sonra gece beslenemesine çok alışacak uyanmaya kadar uyandırma dedi geçen hafta kuzum.

Oyyy geçmiş olsun canım, hangi mamadan hangi mamaya geçtiniz, canım ben hatırlarım annem kardeşime hep yapardı koca çocukken bile, hep anlatırdı kardeşim için sürekli sabun koyardık diye falan şimdi evli barklı bir adam bile, ondan birsey olacağını sanmıyorum

X