2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Siyah aldım ben, diğer arabam kırmızıydı 😬

Sağol canım, aman ya valla onu düşün bunu düşün çocuk yürüyecek hala anne kucağında geziyor, aldım valla ne çıkarsa bahtına, daha fazla düşünmek istemiuorum

İşgöremezlik ödem sinden kuzum
Bende böyle yazıyor orda yahu 😒 😂

Eklentiler

• Screenshot_2024-04-11-22-27-29-953-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-04-11-22-27-29-953-edit_com.android.chrome.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 61
Hahah hadi hayırlı olsun güle güle kullanın gelince beben içinde bi foto alırım 😂
İnşallah kuzum 🥰 sağolasın vesile oldun sende ❤️
Ayy sorma bende kaç haftadır arayıs içindeyımde arkadasmla konustım oda cıft yonlu daha ıyı dıo ama katlanınca valız gibi olsa ıyı olur dıyorum çekçeklı gercı dıom bebek kucagımda arabayı mı süreyecegım 🤔 off iptal edip ondan alcam galıba bende yesıl rengi tam benlık ama siyahta cok toz vs çeker toza uyuz oluom ben 😅 grı mı alsam ki offf
Sen gri al bacım, toz belli etmez 😬
Bende böyle yazıyor orda yahu 😒 😂
Aaa çok enteresan, sen ilk bebende almadın mı, bende onlar bile görünüyor

Canım niye batikon kullanmadın ki doktorun mu önermedi? suyu da aslında kendime göre ayarlıyorum, bana yetecek kadar suyun içine yine suya göre batikon döküyorum yani tahmini söylersem yarım litreye 20 damla kadar döküyorum. Bu ölçüyü tamamen kafama göre yapıyorum canım.
Doktorum hiç demedi batikonu sadece temiz kuru tut dedi keşke bilseydim belki şimdiye iyileşirdi 10 gün oldu hala acıyo

Fısfısli batikonu öğrendiğim iyi oldu bende öyle alıyım
Batikon kullanmadın diye kapanmamış değildir ama öyle düşünme bence. Benim ikinci gittiğim doktor da bana batikon falan demedi mesela sadece ısrarla olabildiğince kuru tut dedi. Ben de 3 4 gün boyunca her WC çıkışımda muhakkak saç kurutma makinesi ile kurutmustum, pedimi sürekli değiştirdim her wcde. Kanamam azsa o arkadaşın dediği gibi o pamuktan falan koydum baya dikkat ettim. Benim enfeksiyon kapmak üzereymis çünkü bir hafta sonra gittiğimde hala çok acıyordu, bunları yapıp antibiyotik kullandım ve şükür geçti

Batikon kullanmadın diye kapanmamış değildir ama öyle düşünme bence. Benim ikinci gittiğim doktor da bana batikon falan demedi mesela sadece ısrarla olabildiğince kuru tut dedi. Ben de 3 4 gün boyunca her WC çıkışımda muhakkak saç kurutma makinesi ile kurutmustum, pedimi sürekli değiştirdim her wcde. Kanamam azsa o arkadaşın dediği gibi o pamuktan falan koydum baya dikkat ettim. Benim enfeksiyon kapmak üzereymis çünkü bir hafta sonra gittiğimde hala çok acıyordu, bunları yapıp antibiyotik kullandım ve şükür geçti
günde 2 defa duş alıyodum aslında baktım öyle iyilesmiyo 2 gündür duş almıyorum acısı daha azaldı sanki ıslanınca kötü mü oluyoki. Bide Benim bugün antibiyotigimde bitti enfeksiyondan korkuyorum çünkü yıllarca dikkat ettiğim halde hep enfeksiyona yatkindim bu batikon enfeksiyonu engellermi acaba çünkü dikisleri çürütüyormus . Ay ne zor bu doğum dikiş falan ya bi iyilesseydi rahatlicaktim

Bende fısfıslı şişeye batikon koyup dikişlere sıktım benimde çok şükür 4 5 gündür dikişler düştü ama ben içteki dikişlerimi hissediyorum çok rahatsız ediyor zamanla geçer inşallah

günde 2 defa duş alıyodum aslında baktım öyle iyilesmiyo 2 gündür duş almıyorum acısı daha azaldı sanki ıslanınca kötü mü oluyoki. Bide Benim bugün antibiyotigimde bitti enfeksiyondan korkuyorum çünkü yıllarca dikkat ettiğim halde hep enfeksiyona yatkindim bu batikon enfeksiyonu engellermi acaba çünkü dikisleri çürütüyormus . Ay ne zor bu doğum dikiş falan ya bi iyilesseydi rahatlicaktim
Kuzum yanlış anlama korkumdan taharet alamıyorum yazmıştin sanırım. Şimdi banyodan da korkarsan ve hala kapanmamışsa enfeksiyon riski daha da artar gibi geldi bana. Bence sen taharet al güzelce kurula, batikon sık sonra da kurutma makinesi ile şöyle 1 dk kadar falan tekrar kurulan iyice. Bence böyle kolay iyilesecek

Kızlar bebeğin göbeği düştükten 1 gün sonra yıkadık ama zıbına hep kan bulaşıyor göbeğinde hala nohut gibi bisey var siyah normalmi kanamasi acil cevap lütfen

Kuzum yanlış anlama korkumdan taharet alamıyorum yazmıştin sanırım. Şimdi banyodan da korkarsan ve hala kapanmamışsa enfeksiyon riski daha da artar gibi geldi bana. Bence sen taharet al güzelce kurula, batikon sık sonra da kurutma makinesi ile şöyle 1 dk kadar falan tekrar kurulan iyice. Bence böyle kolay iyilesecek
Evet elim dikişlere gelecek diye korkup alamıyorum o yüzden günde 2 defa duş alıyodum ama duş aldıktan sonra acım artıyor onu farkettim dikişlerden çok korkuyorum travma oldu bana keserlerken makas sesini duydum makası gördüm fln taharet yapamam ıslak Peçete kullanıp batikon sıkayım o zaman

• Üzgünüm
Reactions: The
kızlar dün sabah ilk büyük halama ziyarete gidelim dedik kardesim sabah değil aksam gidelim diye çok ısrar edince plan değişti önce bir küçük halama ondan sonra büyük halama aksam maaile gectik.

benim başım çok ağrıdı tansiyonuma baktık 10-15 çıktı aaa çok yüksek derken halam kendimi iyi hissetmiyorum dedi 78 yaşında kalp hastası birden fenalastı yanımızda tansiyonu 4-8 oldu gözler gitti ölüyor sandık ambulans geldi su vs biseyler verdiler benim tansiyonum da 12-18 oldı

sağlık ekibi ikinizide hastaneye götürmeliyiz diypr bebek açım diye ağlıyor

böyle bir aksam yaşamadık ama iyi ki halama da sabah değil aksam gitmişix hepimiz ordaydık yoksa tek yaşıyor

bende pazartesi gideceğim hastaneye doğumdam beri hep tansiyonum yüksek
Canım çok geçmiş olsun sıkıntılı birgün geçirmişsin baya çok şükür iyisiniz 🙏
bizde o hatayı yapıp gittik bebeğimin huyu suyu uykusu kısaca herşeyi değişti 40 tan önce kimseyi kabul etmedik kv kp doğduğu gün hastaneye geldiler bir iki kere 40 çıksın geleceksiniz dediler bizim tabi uzun süre olmayınca onlarında torun hasreti diye içimiz el vermedi ama çok pişmanız uyku uyuyamadık o kadar huzursuzlaştı ki ne yapacağımı şaşırdım o kadar çok boş laf duydum emziğe mamaya herşeye bir laf soktular eşimde altında kalma ver cevaplarını dedi ama ben yapı gereği kimseyi kıramıyorum saygısızlık olur diye diye yakında afedersin ağzıma sıcacaklar
Bebek bezi nde hala bir numara mı kullanıyorsunuz?
Canım biz yarın itibariyle 3e geçicez 2 sıkmaya başladı

Kızlar dogum parası yatan var mı aranızda
Bende onu bekliyorum benim 30 nisan görünüyor rapor bitiş tarihi 857 tl de çok erken yattı bana
Bn yazmıştım cnm burayada detaylı. İlk hafta yattı bnım
Cnm bna doğum parası hemn yattı o yüklü olan, emzırme ödeneği 850 tl yatmadı onu beklıyorum, e devletten bakıyorsun dımı
Ayıptır sorması nekadar yattı canım söylemek istrrsen tabi
Kızlar merhaba epidural ve spinal sezaryende bel ağrısı yaşayan var mı? Genel anestezi olup memnun olan var mı?
Benim belim bir süre kitli kalıyor eğildiğimde çok canım sıkılıyor bu duruma

Bende onu bekliyorum benim 30 nisan görünüyor rapor bitiş tarihi 857 tl de çok erken yattı bana

Ayıptır sorması nekadar yattı canım söylemek istrrsen tabi

Benim belim bir süre kitli kalıyor eğildiğimde çok canım sıkılıyor bu duruma
Nasıl doğum yaptın canım

Kızlar bebeğin göbeği düştükten 1 gün sonra yıkadık ama zıbına hep kan bulaşıyor göbeğinde hala nohut gibi bisey var siyah normalmi kanamasi acil cevap lütfen
Benimde bebegim 35 günlük. 10 ci gun gobegi dustu. Aslinda altini temizlerken bebisin ayagi takildi çit diye ses geldi ben bakana kadar yerdeydi göbegi. Çok korkup Dr getirdik yoo gayette iyi düşmüş dedi. Ikna olmadim çünku o siyah nohut gibi sey dusmedi gobegi yarisindan yolundu diye. Başka Dr getirdik oda iyi dedi. 4 5 gün önce kendiliginden o siyah şeyde düştü.

X