2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Her hamilelik bir olmuyor ama ya. Gerçekten ilk gebeliğim resmen prenses gibiymis. Ne ağrı ne sizi ne korku telaş ne risk. Yani bu zor oldu diye pes etmeyin
Annemde öyle diyor ama hiç prenseslik olmadım ben yani birde düşünüyorum ya annem olmasaydı ben ne yapardım aylardı yanımda.Her anı stres oldu bende hala devam ediyor ben demeyim Allah hayırlısı neyse onu nasip etsin bize

Reactions: The
Evet, biliyorum canım o kadar zorluğuna rağmen bir yandan da bir şey olacak endişesi de yaşıyoruz tuhaf bir şey gerçekten. Sağlıkla gelsinler hepsi inşallah. Bir de canım, benim sol kürek kemiğimde bir nokta ağrıyor sabit ve kesinlikle geçmiyor özellikle sola yattığımda şiddetleniyor. Son iki haftadır uykularım ve uzanmalarım işkence. Bunun geçmesi için bir süre sola yatmamam gerekiyor anca öyle iyileşir ama sağ ve düz yatınca da başım başım dönüyor. Hafif sağa doğru başım dönmeyecek şekilde damara baskı yapmayacak hamileliğe yatış pozisyonu var mı bildiğin

Cnm bnımkide o fıyat, sezeryan 40.000 tl
Geçen dedim hocam fiyatlar çok artmış. Diğer hastane 22.000 tl orayı hrkes tercih edıyor dedi. Dedim bn orayı tercih etmıyorum bi kaç neden saydım adam bni susturdu, doğum yaptırdığı hastaneye laf söyletirmi hiç.
Bn her sabh neredeyse orda sezeryan yaptrıyorum dedi. Bunları konuşmk için erken dedi.
İyi günler dedim, cıktım

Evet kuzum görüş günü inşallah güzel güzel bakılıyordur bebeğime. Evet kuzum normalde bugün 29+0 dı

Hangi hastane cnm orası öyle

Aralık fiyatlarının hep iki katına yakın olmuş zamlar , senin Acıbadem ya da memorial grubu hastanemi onlar da epey uçmuş fiyatlar ama doktoru insanın nerdeyse bende alıştım bir aksilik olmazsa doktorun anlaşmalı oldugu hastanede devam edeceğim bende

Canım öncelikle bol süt ürünleri tüketmeni tavsiye ederim yani içebiliyorsan mutlaka her gün yeterli kalsiyum almak gerekiyor süt içerek bu kürek kemiği kalça kemiği tek taraflı yatmalarda kol uyuşması en büyük nedeni bence kalsiyum tüketimi çünkü son 3 aylık dönemde bebek bizden kalsiyumu ciddi sömürüyor kendi yap tabakası ve kas kemik gelişimi için yani şöyle söyliyim ben 2 haşlanmış yumurta 2 büyük kibrit kutusu peynir bir de akşam mutlaka 1 büyük bardak 200 ml süt içiyorum yoğurt artık yerken zorlanıyorum yani kalsiyum ihtiyacımı ancak karşılıyorum şükür kemik ağrım olmadı doktorum en büyük etken o demişti aklında bulunsun.

Yatış pozisyonu da sol tarafa ben yattığım için söylüyorum ben hiç düz ya da sağ yatmıyorum uyurken de bunu engelliyorum tercih meselesi tabi ben fazla dikkatliyim sanırım pimpirikliyim biraz. Sol tarafına yatmadan önce hamile yastığın varsa hamile yastığını ter çevir yani U şeklindeydi yastığın U kısmı kafanı koyma yerine gelmesin ayaklarının altına gelsin ayaklarının altında o kafa kısmını yastık gibi kullan bak foto ekledim ben öyle yatıyorum sonra yastığın bir köşesini sol taraftan göbeğimin tam altına değil hafif göbeğimin ortasından yaslıyorum yani sok tarafının yarısı göbeğimin yatakta/koltukta yarısı hamile yastığında kalıyor sol omzuma yük bindirmiyorum sol kaburgamı da sıkıştırmadan rahat nefes almamı sağlıyor, sonra arka yastık kısmını da beline yapıştır tüm sırtına yasla arka yastık kısmını sol popon sadece koltuk/yatağa değecek gibi oluyor çünkü tam sol yatmıyorum sola göbeğimi ağırlığını atıyorum sol kolum dışarda hala kullanabileceğim şekilde rahat kalıyor sol omzum kendi yaslandığım normal koltuk yastığı ya da yataktaki kendi yastığımda kalıyor hem omuz kollarım ve akciğerlerime baskı yapmıyorum bu sayede ağrım da olmuyor eklemlerimde uyuşmalar da olmuyor tam sol artık mümkün olmuyor ben bir de 24 saatin 20 saati yatıyorum ayağa kalkmak çok sınırlı olduğu için sürekli anlattığım gibi yatmayınca çok kötü oluyorum deneye deneye böyle yol buldum hiçbir yerim uyuşmuyor ayaklarımda yüksekte kaldığı için ödem ayaklarımda göllenme yapmamış oluyorum yoksa ayaklarım da uyuşuyor umarım anlatabildim

Sağda ister istemez damara baskı olur yatarsan damar öyle ince bir toplar damar değil kuzum kalbe kan taşıyan damarlar kalın olduğu için sağa istediğin gibi yat zamanla elbet baskı oluşur ben hiç sağ denemiyorum

Eklentiler

• IMG_3283.jpeg
    107,2 KB · Görüntüleme: 109
Aynen sola böyle yatıyorum ben ama yastığın U şeklindeki baş kısmı kafamın altında değilde tam tersi koyup ayaklarımın altında tutuyorum tek fark womi

Eklentiler

• IMG_3284.jpeg
    89,4 KB · Görüntüleme: 104
2 defa rahimde bıçak batması gibi, oyulur gibi bişey oldu. Çok sertti. Normal mi bu ,yaşayan var mı
Evet canım ara sıra oluyor bende bıçak saplaması gibi ilk zamanlar şok nst ye gidiyordum bundan dolayı ama kasılma sancı değilmiş rahim büyümesi ayak üşütmesi gibi nedenleri saydılar artık takmıyorum geçiyor

Evet canım Acıbadem. Doktoruma çok güveniyorum yoksa ben de başka yer bakacaktım, bu fiyatlar bi de temel şeyler için. Ama hastane çantası veriyorlarmış şöyle bir şey yazıyor bak:

Eklentiler

• image.jpg
    103,9 KB · Görüntüleme: 110
Ben gebeliğin ilk haftalarında yaşamıştım. Ama bu zamana kadar olmamıştı başka. Çok kötüydü ya . Çiviyle oyuldu sanki anlık .

Ben gebeliğin ilk haftalarında yaşamıştım. Ama bu zamana kadar olmamıştı başka. Çok kötüydü ya . Çiviyle oyuldu sanki anlık .
Evet çok fena oluyor kuzum hatta resmen sesli bir şekilde sızlıyorum eşim ne oluyor diyor canım açıyor o an çok öyle oluyor demi şeninde

Kaç yaşındasın canım?bende 2 düşünüyordum yaştan dolayı ama bu kadar zor olduğunu bilmiyordum
40 yaşımda doğum yapıcam canım, bi daha hamile kalıp doğurmak 42 olur sezeryanda o biraz geç oluyor sanki. 41 de farklı değil gerçi ama nispeten işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…