2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Evet canım, çoğu belediye yapıyor, İstanbulda da var ama hemşire gelmiyor hiç duymadım, bir de dediğin gibi bir süresi oluyor, o süre içinde kayıt olmayınca yararlanamıyormuşsun, arkadaşım yakın zamanda doğum yaptı da o söylemişti bana, vaktini kaçırma diye

Günaydın kızlar

Evet canım aynen dediğin gibi o kabuklanmayı kaldırınca altta sıvıyı görüyorum elememek daha doğru tabi
Benim de oldu böyle canım. Geçen hafta o sarı kabuklanmayı kaldırdım biraz altta sıvı beyaz parlak bişey gözüktü. Korktum ellemedim sütüm gelir kasılmam olur diye .

Benim de oldu böyle canım. Geçen hafta o sarı kabuklanmayı kaldırdım biraz altta sıvı beyaz parlak bişey gözüktü. Korktum ellemedim sütüm gelir kasılmam olur diye .
Aman ellemeyelim bende onu bildiğim için biraz korktum inşallah bu iyiye işarettirde sütümüz hemen gelir çünkü ben süt sağma pompası falan almadım lazım olursa almayı düşünüyorum

Aynen canım vakitleri varmış bizim belediye 28. Haftadan itibaren veya bebek doğduysa yani 0-3 ay arasında başvuru yapmanı istiyor ben unuturum diye 28. Hafta da yaptım şimdi bir de onları da yıkarım falan. İzmit belediyesi hemşireyle gelip eve emzirme eğitimi, bebek bakımı, göbek bakımı, göz bakımı, bebek banyosu gibi anne ve bebek için gerekli olan eğitimler veriyormuş hem arayanlar söyledi hem internet sitesine de yazmışlar o da güzel geldi bana ben evden çıkamadığım için gelip bir hemşirenin bilgi vermesi hoşuma gidecek gibi

Kızlar doğum ücretleri uçmuş hastaneye göre değişiyor ben daha ne doğumu nede ücretini konuşmadım ama benim hastanemde ücreti önden kabul etmiyormuş onu biliyorum sadece iyice şişirirler şimdi

Aman ellemeyelim bende onu bildiğim için biraz korktum inşallah bu iyiye işarettirde sütümüz hemen gelir çünkü ben süt sağma pompası falan almadım lazım olursa almayı düşünüyorum
Ben de almadım. Ama kararsızım alıp almama konusunda. Bir de ilk zamanlar elle sağım yapmak daha iyiymiş dediler. Olmadı elle denerim ilk başta süt gelmesi için. Bebekler ilk başta emmeyi tam beceremeyebiliyormuş .onun için kaşık biberon almayı düşünüyorum.

Bilmiyorum ben çokmu pozitif düşünüyorum. Onu bile almayı düşünmedim. Artık Allaha emanet her yerde var lazım olması durumunda alırım tabi

Neden olmazmış ki . Bi daha ki kontrol kaçıncı haftada . 34. Haftaya kadar rahat dönüyorlar yazıyardu uygulamanın birinde
Ayy süper bir dahaki kontrolde 32 oluyorum. Bakalım umarım dönmüş olur

Kuzum aslında tam tersi sezeryan asla istemiyor . Hatta geçenlerde bi arkadaşım aynı doktorda sezeryan olmak istedi öncelik normal doğum diye çok ısrar etti ama arkadaşımı ikna edemedi her gittiğimde normal doğum öneriyorum diyor zten can hastanesi malum normal doğum ile ünlü . Ama bir dahaki kontrolde 32 oluyorum dönmesi lazım dedi umarım dönmüş olur

Sağım pompası bende almadım almayı da düşünmüyorum eğer gerekirse alırım eczanelerde bile var internetten de 2 günde geliyor zaten

Anladım canım inşallah döner ama dönmese de üzülme son ana kadar şans var

Kızlar acil fikir alışverişi doğum çantasına hastane için bebeğe kıyafet koyucam ama ilk hangisi giydirilsin secemiyorum daha önce söylediğim neredeyse prematüre ebatinda olan takım tavşanli olan aslında onu vermek istiyorum onun iki tane de yedek patikli altı var pembeyle tavsanliya şapka eldiven alicam, beyazda hepsi var zaten karar veremedim bi el atın

Eklentiler

• IMG_20231229_125802.jpg
    172,8 KB · Görüntüleme: 84
  • IMG_20231229_125236.jpg
    178,6 KB · Görüntüleme: 80
Aaiyy tavşanlı çok tatlı bence onlara eldiven şapka al

Tavşanlı çok güzell beyazi da al sen çıkarken giydirirsin

Tavşanlı ne tatlı ya Allahım kız çocukların kıyafetleri beni bitiriyor

Hepsi çok güzel ama Tavşanlıyı giydirsinler ilk kuzum içinde kalmasın o premature boyutu 50 cm olanlar diye geçenlerden mi yoksa ayrı prematüre diye mi satılıyor benim de 2 tane 50 cm uygun takım var. Yenidoğan yazıyor ama çok küçük geliyorlar gözüme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…