2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Ne kullanıyordun kuzum demir ilacı
Microfer. Damla şeklinde olanı kullanıyordum, doktor tablet al demesine rağmen. Çünkü 2 paket yanlışlıkla damla almışım 😀 onu da sanırım tam kiloma göre ayarlayamadim az kullandım. Şimdi normal tablet olanı alacağım canım.

Microfer. Damla şeklinde olanı kullanıyordum, doktor tablet al demesine rağmen. Çünkü 2 paket yanlışlıkla damla almışım 😀 onu da sanırım tam kiloma göre ayarlayamadim az kullandım. Şimdi normal tablet olanı alacağım canım.
İnşallah düzene girer ya Allah seni 2 paket yanlış almış 🤣🤣

• Komik
Reactions: The
İnşallah düzene girer ya Allah seni 2 paket yanlış almış 🤣🤣
Ya aldım ama ne olacak ki sonuçta biri tablet biri damla dedim. O damla da kiloya göre kullanılıyor, hatta aynısı bebeklere veriliyor kilolarına göre birer damla şeklinde 😂 ee benim de 60 damla mi ne kullanam lazım şimdi ajdjdj neyse velhasıl normal tableti alıp yutacagim atraksiyona gerek yok🤣

Tecrübeli annelere bir sorum var 😍😁 Dün gece 2 3 gibi uyandığım da aklıma birden şey geldi şimdi doğumdan sonra süt geliyo ya bebek emerken sütün akıp akmadığını veya az gelip gelmediğini hissedebiliyor muyuz 🤔😁 yani yetip yetmediğini kendimiz anliyor muyuz yoksa bebekten mi takip ediyoruz bezinden aglamasından falan 😁 sacma mi bilmiyorum ama simdi yeter miyim dusuncesi geliyo aklima ac olurda anlamam falan 🥹

Bunların muslin bezlerini çok sevdim hep aldım hem ölçüleri büyük kalınlığıda güzel hem ağız mendili 4 tane çıkıyor🥰

Eklentiler

• IMG20231229105813.jpg
    IMG20231229105813.jpg
    135,5 KB · Görüntüleme: 72
  • IMG20231229105818.jpg
    IMG20231229105818.jpg
    118 KB · Görüntüleme: 67
Tecrübeli annelere bir sorum var 😍😁 Dün gece 2 3 gibi uyandığım da aklıma birden şey geldi şimdi doğumdan sonra süt geliyo ya bebek emerken sütün akıp akmadığını veya az gelip gelmediğini hissedebiliyor muyuz 🤔😁 yani yetip yetmediğini kendimiz anliyor muyuz yoksa bebekten mi takip ediyoruz bezinden aglamasından falan 😁 sacma mi bilmiyorum ama simdi yeter miyim dusuncesi geliyo aklima ac olurda anlamam falan 🥹
Aynısını bende düşünüyorum🤣🤣

Tecrübeli annelere bir sorum var 😍😁 Dün gece 2 3 gibi uyandığım da aklıma birden şey geldi şimdi doğumdan sonra süt geliyo ya bebek emerken sütün akıp akmadığını veya az gelip gelmediğini hissedebiliyor muyuz 🤔😁 yani yetip yetmediğini kendimiz anliyor muyuz yoksa bebekten mi takip ediyoruz bezinden aglamasından dalan 😁 sacma mi bilmiyorum ama simdi yeter miyim dusuncesi geliyo aklima ac olurda anlamam falan 🥹
Buranın olaylı sorusu 😝
Sütun geldiğini bebeğin yutkunmasindan anlarsın. Elinle şöyle sikinca geliyorsa da anlarsın. Memelerin şişmeye başlayınca da mecburen anlarsın 😂 hemen fiskirircasina gelmeyebilir , korkma. Kiraz çekirdeği kadar mideleri var ilk doğduklarinda. O göğüslerin şişip taştığı süt bende 3 günden sonra gelmeye başlamıştı.

Yettiğini de doğumdan birkaç gün sonra falan kontrol oluyor bebek ne kadar kilo vermiş, doğum kilosuna gelmiş mi vs bakıyorlar orda doktor söyler. Ki taburcu olurken de bilgi verirler günde en az su kadar cisli bez bekleriz vs diye.

Canım bende dünden beri aynıyım, yanma yoksa korkma yazmış doktor anlamadım bende. Ama o baskıyı bebek hareketine bağladım ben, hamileliğin başından beri çok çektim idrar yolundan. Bol su iç, ve kızılcık varsa onu ye canım
bana da aynı şeyi söylüyor doktorum ama bende yanma yapmıyor bu idrar yolu enfeksiyonu. geçen haftalarda yanma olmadığı halde çıktı enfeksiyon yoğun değildi ama tabi

Evvet kızlar bugün itibariyle 10 kilo almış bulunmaktayım pişman mıyım hayır değilim aklım hâlâ yemediklerimde :olamaz: :KK70::KK70::anneadayı:
ben kilo alamıyorum ya iştahsız gibiyim nerdeyse kilo almak istiyorum biraz. doğumdan sonra zayıf düşeceğim diye korkuyorum. 71 le hamile kaldım 69 a indim 2. aylarda yiyeceklerin kokmasından. şimdi de 28+0 ım 73 kiloyum

ben kilo alamıyorum ya iştahsız gibiyim nerdeyse kilo almak istiyorum biraz. doğumdan sonra zayıf düşeceğim diye korkuyorum. 71 le hamile kaldım 69 a indim 2. aylarda yiyeceklerin kokmasından. şimdi de 28+0 ım 73 kiloyum
Allah'tan belanı mı istiyorsun kız bebeğin iyiyse sen alma daha iyi işte 😅

Buranın olaylı sorusu 😝
Sütun geldiğini bebeğin yutkunmasindan anlarsın. Elinle şöyle sikinca geliyorsa da anlarsın. Memelerin şişmeye başlayınca da mecburen anlarsın 😂 hemen fiskirircasina gelmeyebilir , korkma. Kiraz çekirdeği kadar mideleri var ilk doğduklarinda. O göğüslerin şişip taştığı süt bende 3 günden sonra gelmeye başlamıştı.

Yettiğini de doğumdan birkaç gün sonra falan kontrol oluyor bebek ne kadar kilo vermiş, doğum kilosuna gelmiş mi vs bakıyorlar orda doktor söyler. Ki taburcu olurken de bilgi verirler günde en az su kadar cisli bez bekleriz vs diye.
Daha dur 30u gecenler yavas yavas sormaya baslicak sen bu yaziyi kayit et kopyala yapistir yaparsin 😂😂

Kuzum ben oğlumu ilk bir hafta sağarak doyurdum mememi tutamadı, sütüm aşırı gelmezdi ama bebeğin midesi çok küçük olduğu için yeterli olurdu mesela ilk başta 20 CC sonra 30 CC en son max.50-60 CC verdim oda bir haftanin sonuna doğru her zamanda o kadar gelmezdi o yüzden günde bir kere de mama takviyesi yapardım kolostrum bitince gelen beyaz süt daha hızlı ve çok geliyor ona dönünce çok şükür oğlumda silikon uçla mememi tuttu artık süt daha kolay geliyordu sonra sütün yetip yetmediğini ilk ay muayenesinde ki kilo alımından öğrendim o zamana kadar beklemek istemezsen de cis takibi yapabilirsin belli bir sayısı vardı hatirlamiyorum onun altında olursa yetmiyor demek bazı bebeklerde çok iştahlı oluyor emiyor süt aslında yeterli ama doymuyor anne sanıyor ki sütüm yetmiyor dediğim gibi eğer ki çiş sayısı yeterli ise süt yetiyor ama bebek iştahlı demek o zaman istersen mama takviyesi de yaparsın

Bugün belediyeyi aradım hoş geldin bebek paketi talep ettiğimi söyledim ikiz gebelik olduğunu da kayıt açtılar bakalım ne zaman gönderecekler 🤭 merak ettim içinde neler olacak

Bugün belediyeyi aradım hoş geldin bebek paketi talep ettiğimi söyledim ikiz gebelik olduğunu da kayıt açtılar bakalım ne zaman gönderecekler 🤭 merak ettim içinde neler olacak
Aaa çok çabuk geliyorlar 8 ocakta hemşire eve gelip kısa bir eğitim verecek sonra da hoş geldin bebek paketlerinizi verip gidecek dedi süper kısa sürede bir de adreste gelip hemşirenin eğitim vermesi de güzelmiş

Günaydın kızlar 🌸💜
Bende de öyle canım hatta bazen sarımsı şey alıp kuruduğu için kaşıntı bile oluyor uçlarında o kurumuşları koparınca su gibi hafif beyazımsı sıvı akıyor artık dokunmuyorum kaşımıyorum da kendi hallerine bıraktım
Evet canım aynen dediğin gibi o kabuklanmayı kaldırınca altta sıvıyı görüyorum elememek daha doğru tabi

Aaa çok çabuk geliyorlar 8 ocakta hemşire eve gelip kısa bir eğitim verecek sonra da hoş geldin bebek paketlerinizi verip gidecek dedi süper kısa sürede bir de adreste gelip hemşirenin eğitim vermesi de güzelmiş
Çok iyiymiş canım, nerede yaşıyordun sen

Çok iyiymiş canım, nerede yaşıyordun sen
İzmit Kocaeli canım her belediyenin varmış bende Şubat annelerinden öğrendim bizim belediyeyi aradım bizim İzmit belediyesi 28. Haftadan sonra kayıt açabiliyormuş geçen hafta aramıştım 28. Hafta da arayın dediler öyle yaptım bende anne bebek çantası veriyorlarmış iyi oldu en azından internetten alacaktım güzelse almam onların verdiğini kullanırım

X