2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Günaydın şeker yüklemesine geldim. Bir midemi mahvetti bu içecek. Şimdi bekliyorum bulantı başladı. Sizlerde öyle oldu mu peki.
Oldu canım, normal. Asidi kaçmış gazoz gibi bişi, tadı kötü değil ama aç karnına sabah sabah azcık bulantı yapıyo. Sürekli yukarı bakıp temiz hava aldım o gün ben midem bulanmasın diye. Yarım saate düzelmişti.

kızlar ben ciddi bir grip geçiriyorum bu durumda kullanacağım ilaçlarla ilgili doktoruma mı yazayım yoksa acile mi gitsem ciddi kötüleşiyorum
Canım direkt kulak burun boğaza ya da dahiliyeye falan git. Acilde çok bişi yapmıyolar. İLacı polikinik yazıyor diye biliyorum uğraşma sonradan. Daha sabah erken çık git hemen. Hamile olduğunu söyle ona göre ilaç verirler. Verdikleri ilacı kendi doktoruna da ssöylersin.

Canım sen sağlık ocağına git söyle. Normalde aynı gün olması gerekiyor diye biliyorum. Önce açlığı veriyorsun. Sonra yiyip içiyorsun, şu saatte gel diyorlar son lokmanı aldıktan sonra. Aynı gün tokluğu da veriyorsun.

Kızlar idrar yolunda yine lökosit 16 olmuş, tam bu idrar yolu belasından kurtuldum derken yine başladı.
Ama çok normalmiş bu aylarda. Dertlenecek bir durum değil. Neredeyse her gebe bu aylardan doğuma kadar yaşıyormuş daha 2 gün önce doktorum dedi yine. İlerlememesi önemli. Şase falan veriyolar tek kullanımlık. O iyi geliyo.

Maşallah kaç haftalık oldunuz. Tansiyon basımıza dert oluyor ya,
Normalde bugün 28+1 ultrasona göre 28+6 çıktı 5 gün öndeymiş valla doktor çok sıkı tembihledi ilk defa bukadar ciddi gördüm mecburen uyacaz Allah korusun tansiyon iyi değil Allah yardımcımız olsun

çalıştığım için çıkamıyorum bugün iş çıkışı gidecektim

kuzum acilde ne işin var. dahiliyeden sıra alıp gitsene direkt. hamile olduğunu da söylersin. bu tür durumlarda kullanabileceğimiz antibiyotikler falan var. onlardan verir
kuzum çalışıyorum malum biliyorsun pek çıkabileceğe benzemiyorum ama bende iş çıkışı acilden girerim diye düşünmüştüm neyse bakalım duruma göre hareket edeceğim

çalıştığım için çıkamıyorum bugün iş çıkışı gidecektim
Çok kötüysen izin alsan? Ya da yarın sabahtan mı gitsen acaba. İmkanın yoksa mecbur acile git tabi. Ama acilde rapor falan yazmıyolar. Polikiliniğe gidersen rapor yazar hiç olmazsa dinlenirsin bu kadar kötüysen.

Ben geçen aylarda bir hafta öncesinde gebelik takibi için sağlık ocağına gitmiştim kan istemişlerdi açlık şekerinede bakmışlardı 75 çıkmıştı ondan bir hafta sonra 75 gr şeker yüklemesi yaptım açlık 101 çıktı bende anlamadım ama baya fark vardı arada bende sevinmiştim düşük diye bütün marifet glikozda sanırım.

Haklısın canım doktor bir şey yok her şey güzel diyor şükürler olsun ama 3 haftada 3 kez lekelenme - kanama vs yaşadım. Korkuyorum
hamileliğin ilk zamanları bende de sürekli lekelenme olmuştu. 2 kutu kullandım. sonra bırakabilirsin dedi. yine olcak diye çok korkmustum o yüzden anlıyorum seni ama şükür olmadı bir daha.

Benimki de kendi kliniğinde muayene ediyor. O yüzden her şeye git sağlık ocağında baktır diyor. Bi de tam hakim değil gibi devlet hastanesi durumlarına
kuzum mesela burda saat 10 a kadar alınabiliyo sağlık ocağında kan. orada da mı öyle acep belki o yüzden diğer güne kalacak gbii düşünmüştür .d

Canım ben idrar yolu enfeksiyonundan hastane bile yattım, çok çektim tam geçti derken yine başladı yarın sonuçları göstereceğim bakalım ne diyecek doktorum. İnsallah canım galiba biraz suyu azalttım

Normalde bugün 28+1 ultrasona göre 28+6 çıktı 5 gün öndeymiş valla doktor çok sıkı tembihledi ilk defa bukadar ciddi gördüm mecburen uyacaz Allah korusun tansiyon iyi değil Allah yardımcımız olsun
Evet canım benim gecen haftalarda yükseldi 24 saatlik idrar topladık. Bu ara iyiyim aman dikkat et canım tansiyon önemli gebelikte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…