2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Acaba dün geceden bir şeylermi tokundu sana farklı bir şeyler yedinmi?
Normal az porsiyon yemek yedim. Aradan 3 saat geçti çok acıkmıştım tatlı söyledik dışardan onu yiyince bi midem şişmeye başladı midem göbeğimin önüne geçti bir anda kaburgalarıma kadar ağrıdı
Kuzum çok geçmiş olsun 😔 ben midem kötü olduğunda istifar ettiğimde yada ishal oldugumda sonrasında yine aynı his devam ediyorsa türk kahvesi 1 tatlı kaşığı alıyorum tabağa macun kıvamına gelene kadar limon sıkıyorum onu ağzıma atıp su yardımı ile yutuyorum hemen etki ediyor bide türk kahvesi koklatirlar ya mesela burundaki kokuyu temizlesin diye o yüzden de iyi gelir bir dene istersen hiç bir zararı yok
Kuzum normalde kahve içmem gebelikte ama Allah razı olsun 1 çay kaşığı yaptım limonlu çok iyi geldi şükür resmen burnumdaki o koku gitti çok sağol ya ne diş fırçaladım ne şekerler yedim hiçbir işe yaramamış gibiydi 🙏🏻
Çok geçmiş olsun 🥺 ne dokundu acaba.

Ben her gün maden suyu içiyorum. Hiç hazımsızlık çekmedim. Lifli gıdalar tüketmeye çalışıyorum olabildiğince.
Blastosist Blastosist da maden suyu demiş canım ama korkudan içemedim bile midem göbeğimden daha öndeydi içerde taş varmış gibi yatsam nefes alamıyorum kalkıp yürüsem ağırlık yapıyor çok kötüydü anlamadım

Kuzum normalde kahve içmem gebelikte ama Allah razı olsun 1 çay kaşığı yaptım limonlu çok iyi geldi şükür resmen burnumdaki o koku gitti çok sağol ya ne diş fırçaladım ne şekerler yedim hiçbir işe yaramamış gibiydi 🙏🏻
Ayy çok şükür kuzum çok sevindim ne demek 🤗❤️ şifa olsun ❤️ hemen etki ettiği için çok seviyorum bu karışımı ☺️

Normal az porsiyon yemek yedim. Aradan 3 saat geçti çok acıkmıştım tatlı söyledik dışardan onu yiyince bi midem şişmeye başladı midem göbeğimin önüne geçti bir anda kaburgalarıma kadar ağrıdı

Blastosist Blastosist da maden suyu demiş canım ama korkudan içemedim bile midem göbeğimden daha öndeydi içerde taş varmış gibi yatsam nefes alamıyorum kalkıp yürüsem ağırlık yapıyor çok kötüydü anlamadım
Şükür şimdi iyisin.Tatlıdan ola bilir canım birde dışardan bilmiyorsun nasıl bir yağ kullanmışlar ve + aç karnına ben gebelikten önce bile çalışıyordum tatlı yememeye şekeri yüksektiyor

Kızlar dün akşam o kadar istifra ettim ki bugün iştahım sıfır resmen yemek için yedim normalde bu kadar yesem doymam mümkün değil canım hiçbir şey istemiyor sadece meyveyle geçiştiriyorum ya da peynir. Gece kustuğumun hala tadı kokusu ağzımda ne yaptıysam geçmiyor resmen burnumda kaldı gece burnum tıkandı sandım meğer burnumdan bile çıkarmışım. Gece kabızdım sabaha ishal uyandım üstüne bir de uykusuzluk bir de sıcak eklendi fenalık geçirdim gece. Midem hala gurul gurul hala hazımsız ne yedim de sindiremedim çıldırmak üzereyim. Hazımsızlığa iyi gelebilecek bir fikriniz var mı?
Yediğin tatlı dokunmuş gibi ama bence ishal ve kusmayla atmışsin vücudundan. Vücudun mineral ve sıvı kaybetmiş aslında bir tane maden suyu içebilirsen iyi olur

Kızlar bugün randevumuz vardı 27+2'deyim. Bebişim 1 kilo 100 gram olmuş 🥰 Biraz geriden gelen bir bebekti sanki artık haftasını yakalamış gibi. Yine suyum fazla 250 civarı ölçtü. Beslenmeme de dikkat ettim aslında bu hafta dedim doktorum onunla alakalı değil dedi. Takip etmeye devam edeceğiz dedi. Oğluşum yüzünü pek göstermiyordu o yüzden bu defa çok heyecanlı gittim. Yüzünün yarısını görebildim 🥰 en son bir buçuk ay önce görmüştük yüzü resmen tombikleşmiş ☺️ bir de duruşu hep aynı. Kafası ve ayakları hep aynı yerde 😅

Şükür şimdi iyisin.Tatlıdan ola bilir canım birde dışardan bilmiyorsun nasıl bir yağ kullanmışlar ve + aç karnına ben gebelikten önce bile çalışıyordum tatlı yememeye şekeri yüksektiyor
Evet gebelik öncesi aç karnıma tatlı yediğimde bile çok kötü oluyordum unuttum ne zamandır olmuyordu dediğin gibi yağ ne kullandılarsa artık bir daha yok tövbe yemem evde yaparım

• Beğen
Reactions: The
Evet gebelik öncesi aç karnıma tatlı yediğimde bile çok kötü oluyordum unuttum ne zamandır olmuyordu dediğin gibi yağ ne kullandılarsa artık bir daha yok tövbe yemem evde yaparım
Geçen gün ben de tatlıyı biraz abartmıştım, çok kötü oldum. Ama bu şeker testi yaptıranlar nasıl dayanıyor anlamıyorum

Kızlar bugün randevumuz vardı 27+2'deyim. Bebişim 1 kilo 100 gram olmuş 🥰 Biraz geriden gelen bir bebekti sanki artık haftasını yakalamış gibi. Yine suyum fazla 250 civarı ölçtü. Beslenmeme de dikkat ettim aslında bu hafta dedim doktorum onunla alakalı değil dedi. Takip etmeye devam edeceğiz dedi. Oğluşum yüzünü pek göstermiyordu o yüzden bu defa çok heyecanlı gittim. Yüzünün yarısını görebildim 🥰 en son bir buçuk ay önce görmüştük yüzü resmen tombikleşmiş ☺️ bir de duruşu hep aynı. Kafası ve ayakları hep aynı yerde 😅
MaşAllah canım.Bende bu gün 27 oldum çok şükür🙌🏻☺️benimde suyum fazla..haftaya randevum var bakalım suyu normale dönmüşmü ama benim doktorum hep diyet söylüyor artmasın su diye😕

Bence yağdan canım çünkü aç karnına şeker yüklemesi ben yaptım hiç kötü olmadım ama malesef dışardakı tatlıları bilemiyoruz

Kızlar size bir şey sorcam, ana kucaklarından hangisini aldınız ? Bende almayı düşünüyorum ama hangi marka ya da nasıl kararsız kaldım

Eklentiler

• Screenshot_2023-12-09-14-03-32-282_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2023-12-09-14-03-32-282_trendyol.com.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 60
  • Screenshot_2023-12-09-14-03-05-593_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2023-12-09-14-03-05-593_trendyol.com.jpg
    75,4 KB · Görüntüleme: 58
İntermetten alma, çok pahalıymış. Migros ta satılıyor takip et alacaksan yarı fiyatına düşünce al. Annem alıyor canped migrostan öyle indirim takip edip.
Tamam canim cok tesekkurler bakayim orayada ama alicam galiba hastanede ne verecekler bilmiyorum yada vericeklermi daha dogrusu

MaşAllah canım.Bende bu gün 27 oldum çok şükür🙌🏻☺️benimde suyum fazla..haftaya randevum var bakalım suyu normale dönmüşmü ama benim doktorum hep diyet söylüyor artmasın su diye😕
İnşallah dönmüştür canım benim ayrıntılı ultrasondan beri fazla. Ekimde doğum yapan arkadaşımın da bir ay suyu fazla olmuştu o ay mesela çok karbonhidrat tüketmiş doktor iki üç hafta dikkat etmesini istemişti beslenmesine sonra bir daha da su fazlalığı olmadı. Onunki beslenmeye bagliymis demek ki. Belki seninki de öyledir ama öyle değilse de takılma bence buyusunler de sağlıkla en onemlisi o ☺️

Kizlar merhaba 24+2 yim 2 gundur bebegim eskisi gibi haraket etmiyor. Hani haraketi var ama eskisi gibi çok degil. Sizinde boyle oldumu pzrts ultrasona giricem. Çok korkuyorum bisey olmustr diye

X