Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    153
Selammmm🥰 dün doktordayım . 29+ 6 . 42 cm 1375 kg olmuş oğluşum. Karnımda dimdik duruyormuş kafa kaburgada ayaklar aşağıda. Daha dönmemiş: ama ben takılmıyorum ne zaman canı isterse döner doktorum da rahat bu konuda. Erken Doğumla ilgili herhangi bir bulgu yok şükür . 32. Haftaya randevu verdi hem rapor vereceğim dedi artık 2 haftada bir randevu dedi . Nst olacakmış artık hep ona göre hazırlıklı gel dedi. Bana 34. Haftaya kadar herşeyini hazır et dedi. Bunun nedeni doğum riski değil. 34 den sonra ağırlaşıyorsun zor oluyor o yüzden dedi. Bird doğum çantana su ısıtıcı fala koy Doğumdan sonra hemen birkaç çay içireceğim sana dedi.
Benim karnımda da bebek dik duruyor sağ tarafımda çok fazla idrar sıkıntısı yaşıyorum hocam dedim poposu ile baskı yapıyor meshaneye demişti hatta yataktan dik kalkarsam karnımda şekli acayip belli oluyor 😀biraz önce de arkadaşa da diyorum eşim bu ne bu nasıl bi duruş diyor çok gülüyor bize 😀😀

Kızlar selam bu hafta hiç bakamadım
Sayfalarca okudum şimdi ☺️
28 de gittim kontrole 40 cm 1280 g dedi şimdilik her şey yolunda
Şeker bebeği etkilemiyor ama sen çok stres yapıyorsun yükseltirsin stresle de sal biraz komaya girecek seviyeler yok nasıl olsa dedi
Nst konuşmuşsunuz ilkkinde 34 35 gibi başlamıştık normali bu diye biliyorum 38 e kadar haftada bir sonra iki günde bir almıştı beni
Çantamı da 32 de hazırlarım diye düşünüyorum

Benim karnımda da bebek dik duruyor sağ tarafımda çok fazla idrar sıkıntısı yaşıyorum hocam dedim poposu ile baskı yapıyor meshaneye demişti hatta yataktan dik kalkarsam karnımda şekli acayip belli oluyor 😀biraz önce de arkadaşa da diyorum eşim bu ne bu nasıl bi duruş diyor çok gülüyor bize 😀😀
Bende de sol tarafta duruyor sürekli. Dalga geçiyorum oğlum hayata karşı dik duruşunu anne karnında gösteriyor diye 🤣🤣.

Endol hakkında hiç bı bilgim yok ki canım .belki de progestan dan daha kuvvetlidir bilmiyorum ama mutlaka dinlen . Uzun süre ayakta kalma inan çok faydası oluyor. Evet hepimizin evde işleri oluyor ama günlere böl yarım saat ayakta kaldiysan 2 saat uzan ondan sonra. İnşallah sorunsuz şekilde göreceğiz 35-36 ları. Benim doktorum gayet rahat ,bu dediklerimi duyan aile hekimindeki ebe bana çantanı hazirlan 30 haftadan önce hazırlıklı ol adlı konuşma yapti. Bende dinledim onu hazirladim ama inşallah gelmez bu kadar erken zamanını doldurur
ihtiyaçlarım hariç hiçbirley için kalkmıyorum. Biraz yemizlik takıntısı olan biriyim ama şu süreçte hiçbirşey umrumda değil . Yani bebek sağlıkla vaktinfe gelsin temizlik de yapılır. Bi de şu olumsuz cümleler insanı delirtiyor. Hayır yani allah korusun 30. Haftada gelecek olsa bebek hastame çantası hazır olsa ne olacak o haftada gelecek bir bebek küveze girecek çantaya kıyafete gerek mi olacak. Düşünme onlarlı bile. İnşallah hayırla vaktinde gelirler.🙏

ihtiyaçlarım hariç hiçbirley için kalkmıyorum. Biraz yemizlik takıntısı olan biriyim ama şu süreçte hiçbirşey umrumda değil . Yani bebek sağlıkla vaktinfe gelsin temizlik de yapılır. Bi de şu olumsuz cümleler insanı delirtiyor. Hayır yani allah korusun 30. Haftada gelecek olsa bebek hastame çantası hazır olsa ne olacak o haftada gelecek bir bebek küveze girecek çantaya kıyafete gerek mi olacak. Düşünme onlarlı bile. İnşallah hayırla vaktinde gelirler.🙏
Ay o olumsuz sözler yok mu.. dün biri ile karşılaştım yabancı biri markette . Aa hamile misin ne kadarlık falan dedi . Sonra kalktı Allah kurtarsın zor doğunca daha zor bilmem ne. Sanki sormuşum gibi saydı saydı. Şunlar bekliyor seni diye . Ya evlat sahibi olmak zaten nasıl kolay olsun dünyaya yeni bir can geliyor. Ki bu çile sonunda kavuşulan şey dünya tatlısı. Ki şükür hamileliğim de öyle aşırı zor değil bence . Neden bu insanlar hamile görünce acıyor başlıyorlar akıl vermeye. Hepimiz biliyoruz ki kucağımıza aklınca bize birkez anne deyince o uykusuzluk tekme acısı mide bulantısı vb herşey o an unutulacak .çıldırıyorum böylr insanlara ya 😀😭

Kız aldım ben ondan . Ne olur nolmaZ diye yenidoğanalrın 62 cm olanları da var onlardan da Aldım 😀 napalım uzun olacak galiba içerde sıkışmasın yeter malum sıkışınca bizi de sıkıştırıyorlar 😂😂
Çıtçıtları trendyoldan mı aldın cnm nerde satılıyo bende biliyorum ama bakmadım daha

Ben doğum çantası için ekstra istediğiniz birşey var mı diye sordum . Doktor liste vermişti zaten klasik internette yazanlar işte zıbın ıvır zıvır. Bana sadece su ısıtıcı koy sezeryan yada normal hangisi olursa olsun doğum çıkışı işte ıhlamur rezene vb birkaç çay daha saydı bunlardan içireceğim dedi. İnan neden demek aklıma gelmedi 🤣🤣 koşulsuz şartsız bağlıyım galiba doktoruma 😃😛🤣
Olabilir kuzu o an gelmiyor zaten insanın aklına heyecan başka düşünceler falan ama cidden merak ettim bende hiç doktoruma sormadım bu sefer dur bende soruyum liste falan verecek mi acaba banada 🤣

Kızlar selammm, inşallah bebişleriniz de sizler de iyisinizdir 🥰 ben mart grubundanım fakat ara ara girip okuyorum çoğu grubu 🤭 nasipse kızımız olacak, eşim tutturdu farklı gruplara da sor isim hakkındaki düşüncelerini yoksa ben hesap açar sorarım dedi 😂kızımız için Derin Mavi ismini düşünüyoruz, kulağa hoş geliyor mu sizce nasıl bi isim? ☺️

Herkeze merhaba kizlar 29+3 oldum bugün sizde bebek hareketleri nasıl bende 1 haftadır biraz durgunlasti sizde nasik

Ay o olumsuz sözler yok mu.. dün biri ile karşılaştım yabancı biri markette . Aa hamile misin ne kadarlık falan dedi . Sonra kalktı Allah kurtarsın zor doğunca daha zor bilmem ne. Sanki sormuşum gibi saydı saydı. Şunlar bekliyor seni diye . Ya evlat sahibi olmak zaten nasıl kolay olsun dünyaya yeni bir can geliyor. Ki bu çile sonunda kavuşulan şey dünya tatlısı. Ki şükür hamileliğim de öyle aşırı zor değil bence . Neden bu insanlar hamile görünce acıyor başlıyorlar akıl vermeye. Hepimiz biliyoruz ki kucağımıza aklınca bize birkez anne deyince o uykusuzluk tekme acısı mide bulantısı vb herşey o an unutulacak .çıldırıyorum böylr insanlara ya 😀😭
Mesela bi de sürekli şimdi iyi uyu doğunca uyuyamayacaksın diyenler oluyor. E bırak da hi zahmet uyumayalım. Ablam uykuya çok düşkündü bebeğe biz bakalım uyu derdik uyumazdı. Her anını görmek istiyorum diye. Eşim de çok ağlayacak mı diye soruyor. Bebek vaktinde sağlıkla eve gelsin de ağlaması kalsın dedim. Yani hissiyatlarım çok karışık çok duygusalım. 32 haftayı görmek istiyorum ordan sonra bidaha düşünürüm. Hamileliğin en keyifli zamanlarını yatarak geçirmek zorundayım ama herşeye razıyım vaktinde gelsin bebek🙏

Mesela bi de sürekli şimdi iyi uyu doğunca uyuyamayacaksın diyenler oluyor. E bırak da hi zahmet uyumayalım. Ablam uykuya çok düşkündü bebeğe biz bakalım uyu derdik uyumazdı. Her anını görmek istiyorum diye. Eşim de çok ağlayacak mı diye soruyor. Bebek vaktinde sağlıkla eve gelsin de ağlaması kalsın dedim. Yani hissiyatlarım çok karışık çok duygusalım. 32 haftayı görmek istiyorum ordan sonra bidaha düşünürüm. Hamileliğin en keyifli zamanlarını yatarak geçirmek zorundayım ama herşeye razıyım vaktinde gelsin bebek🙏
Tabi ki ya vaktinde gelsin bebeklerimiz . Kimse erken istemez sağlıkla zamanında doğsunlar: ya vala bu arada bende böyle boş konuşanlara bir tokat atasım var. Hep olumsuz olumsuz kimse güzelliklerden bahsetmiyor

Ben sormadan doğum hikayelerini anlatan arkadaşlarım akrabalarım komşularım değil mi bu tip insanlar yaa 😀😀😀erkeklerin askerlik anısı gibi kadınların da doğum hikayesi varmış öğrenmiş oldum

X