Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Walla bizimkide hiç ilgilenmiyor bu gittiğimizde hiçç görmedik bile ölçtü geçti yani ama bu saatten sonra değiştirme stresine gitmek istemiyorum ilk doğumumda onda oldu yine aynıydı napayım sorunsuz gidiyorum diye bende ses etmiyorum ana ne güzel memnun kalmışsın önemli olan o canım için rahat etsin bundan sonrs
Canım bizim de aynı ölçüp geçiyordu ama eşim mühendis ikidir muayene de yurtdışında olduğu oldu göremedi bizim doktor da bişey göstermiyor delirtiyor bizi soracaklarımızı bile sinirimizden soramadık hale geldik ama bugün ki doktor hem asistanlara gösteriyor hem bize çok mutlu olduk doğumu da bu doktorda yapacağım beni açıkçası çok rahatlattı

Bugün yeni doktoruma gittim sağolsun bizimle aşırı derecede ilgilendi kendisinden çok memnun kaldık oğlumuzun herseyini gösterdi bize eşim uzun zamandır göremiyordu iyi oldu ona da Paşam dönmemiş ama 😀eliyle yüzünü kapatmış çok az çekti göstedi kendini 28. Hafta 1100 gram 35 cm miş dönmezse önemli değil sezeryanla da alırız dönerse normali deneriz dedi 32. Haftada 1 ay sonra görüşürüz dedi çöl iyi geldi doktor bize
Çok şükür gönlüne göre buldun doktorunu zararın neresinden dönersen kar
Benimki son iki kontroldür baş aşağı duruyor sordum doğum pozisyonunu almış diyebilirmiyiz dedim diyebiliriz ama değişir daha çok var dedi
O yüzden bizim şu anda pozisyonu önemli değil 35 36 dan sonra önemli oluyor

Benimde olmuyor ama ben ayın 19 da gidecem doktor nst istedi o zaman daha 31+4 falan olacaz acaba erken mi istedi anlamadim
Canım anladığım kadarıyla başka arkadaştan biliyorum bebek başaşağı olunca istiyorlarmış yada daha önce kasılma şikayeti ile başvuru yaptıysan da onun da 32’de oldu ilk nst si muhtemelen 32 de raporu verip 34’te nst ister gibi geldi bana

Çok şükür gönlüne göre buldun doktorunu zararın neresinden dönersen kar
Benimki son iki kontroldür baş aşağı duruyor sordum doğum pozisyonunu almış diyebilirmiyiz dedim diyebiliriz ama değişir daha çok var dedi
O yüzden bizim şu anda pozisyonu önemli değil 35 36 dan sonra önemli oluyor
Elhamdülillah canım ama sana şöyle bir şey diyim ben hamile kaldığım gündem beri hiç başaşağı dönmedi bizim küçük danacık 😀yerini asla terk etmiyor çokta sakin bir bebek öyle içerde deli gibi hareket etmiyor inşallah doğunca da uslu olur 😀

Kızlar acayip mide yanmalarım başladı çok rahatsızım geceleri uyutmuyor doğal çözümü olan var mı ilaçlarda işe yaramıyor çünkü
Bendede mide yanması oluyor bazen çok rahatsız edici şekilde ilaç içmek istemiyorum soğuk sütü yeni duydum laktozsuz soğuk süt içiyorum baya rahatlatıyor

Canım anladığım kadarıyla başka arkadaştan biliyorum bebek başaşağı olunca istiyorlarmış yada daha önce kasılma şikayeti ile başvuru yaptıysan da onun da 32’de oldu ilk nst si muhtemelen 32 de raporu verip 34’te nst ister gibi geldi bana
Kuzum bebek nasıl duruyor en son gittigimizde söylemedi çünkü ameliyata girecekti rutin kontrolleri yaptı çok ilgilenememisti doktor ve kasılma sikayetim hiç olmadı ama bakalım erkende olsa heralde sıkıntı olmaz ya
Nette araştırdığımda da 32. Haftada başlar diyor

Kuzum bebek nasıl duruyor en son gittigimizde söylemedi çünkü ameliyata girecekti rutin kontrolleri yaptı çok ilgilenememisti doktor ve kasılma sikayetim hiç olmadı ama bakalım erkende olsa heralde sıkıntı olmaz ya
Çoğu doktor 32. Haftadan başlıyor çünkü bazen sancıları hissetmiyoruz

Ben de araştırdığımda 32. Hafta da başlıyor yazıyordu canım belki gidince orda ister bebeğim baktıktan sonra bi nst ye girin diyebilir bilmiyorum ama bazı insanlar ağrıyı hissetmiyormuş doğum sancısını o da nst de çıkıyormuş

Ben de araştırdığımda 32. Hafta da başlıyor yazıyordu canım belki gidince orda ister bebeğim baktıktan sonra bi nst ye girin diyebilir bilmiyorum ama bazı insanlar ağrıyı hissetmiyormuş doğum sancısını o da nst de çıkıyormuş
Evet bunu duymuştum ay inşallah öyle olmaz kuzu daha çok erken insan korkuyor bebek tam gelişmemiş oluyor ya ama 37. Haftadan sonra bebek gelişimi iyiye gidiyor ya ondan sonra doğum olması çok güzel
Sonucu atarım sana

Ay kızlar benimle tüm gün birlikte çalışan hamile arkadaşım 36.haftada rutin kontrole gitti nstde sancıları çıktı doktor artık yattığın yerden kalkma 1 hafta daha bekleyelim dedi ve 5 gün sonra normal doğurdu. Yani demem o ki işteyken hiç bir şikayeti yoktu, sancıları da hissetmiyordu arada bir bebek hareketi sıkıştırıyordu hepimizde olduğu gibi, birden bire doktor öyle söyleyince şok olduk olabiliyor yani nst çok önemli

Ay kızlar benimle tüm gün birlikte çalışan hamile arkadaşım 36.haftada rutin kontrole gitti nstde sancıları çıktı doktor artık yattığın yerden kalkma 1 hafta daha bekleyelim dedi ve 5 gün sonra normal doğurdu. Yani demem o ki işteyken hiç bir şikayeti yoktu, sancıları da hissetmiyordu arada bir bebek hareketi sıkıştırıyordu hepimizde olduğu gibi, birden bire doktor öyle söyleyince şok olduk olabiliyor yani nst çok önemli
Vlla canm 36 da doğan bebek cok benim çevrem de de yaşayan oldu
O acıdan her anlamda hazır olmalıyız
Benim eşimde mesela kasım a kalmaz ekim sonu gelir bebek diyor bilmem artk🙂
Sağlıkla zamanında gelsinler🤲🤲

Kızılar nasılsınız?
bir konudan muzdaripim. biraz uzun olacak konu kusura bakmayın.

eşimi çok seviyorum o da beni seviyor bunu da sözleriyle bana yaklaşımıyla sık sık hissettiriyor. sağ olsun. Fakat bazı sıkıntılar var aramızda. çözemiyorum. çözemiyoruz.

eşim hiç bir zaman verici olmamış ailenin tek oğlu ve herkes onun üzerine düşmüş. Romantik değildir. esprili yönü daha kuvvetlidir. öyle hediye alayım jest yapayım hiç görmemiş hayatında. tüm hediyeler jestler ona yapılmış.
ama haliyle biz sevgili olduğumuz da nişanlılıkta vs beklentilerimi dile döktüm. O da makul görüp yaptı o süreçler içinde .
illa sevgililer günü, nişan günü tanışma günü vs. kutlayalım hiç demedim ama sene de 1 kez doğum günümüz de ya da evlilik yıl dönümümüzde haliyle beklentim olduğunu ilettim.
çünkü eşim normal zamanda da hiçbir şekilde jest hediye nedir bilmez. en azından senede 2 kez düşünülmek istiyor insan.

velhasıl gecen sene 1. yılımızda. babam rahatsız diye ben memlekete gitmiştim , başbaşa değildik o gün , fakat gece 12 de güzel bir mesaj attım o da 2 gibi uyanıp mesajımı görüp mesaj atmıştı.
hatta demişti ki gitmeden önce ilk senemizi ayrı geçireceğiz keşke burada olsan ama baban daha önemli (rahmetli oldum babam 1 ay sonrasında bu son görüşümdü babamı) git gör gel bitanem geldiğinde yaparız bi şeyler yemek felan yeriz aklımda bişeyler var dedi.
Çamlıca kulesinde yemek yeriz orayı araştırdım dedi.

neyse ben evlilik yıldönümümüzden 2 gün sonra geldim evime. Haliyle bekliyorum ki bi jest yapsın , yemeğe gidicez dedi götürsün vs.
asla üzerini bi daha açmadı o konunun bende bu arada ona hediye olarak güldür güldüre bilet aldım( hiç sevmem hiç de gülmem ama eşim seviyor diye aldım) geldiğimiz de gittik.
Hatta dedi ki ilk ben yemeğe çıkaracaktım bitanem neden aldın vs dedi. ben aylar önceden almıştım bileti. neyse gittik çok mutlu oldu felan.

Evlilik yıl dönümümüz üzerinden aylar geçti eşime bi kaç kez hatırlattım hani bişeyler yapacaktık vs diye. hep salladı. nasılsa geçmişti gün. hatta arkadaş ortamında laf soktum , karşısına geçip konuştum , ağladığım zamanlar bile oldu. haklısın bitanem yapıcam edicem hep böyle geçiştirdi.
anlık mahcup olup sonrasında bir şey yapmadı. 1 sene o şekilde geçti. üzerine düşmedim. yoruluyor insan çünkü.

bu arada keza anneler gününde mesaj bile atmadı.

mayıs ayında doğum günüm oldu internetten onlinea atasaydan bi anne bebek kolyesi almış , doğum günümde verdi ama içine sinmemiş çünkü zinciri çok inceydi. kopacak gibi. karar verdik değiştirelim dedi. iade ettik.
Üzerinden 4-5 ay geçti 3-4 kez söylememe hatırlatmama rağmen yenisini alma girişiminde hiç olmadı.
hep tamam bakalım alırız vs ama asla harekete geçmiyor. (bu arada vaktimiz de var ekonomik durumumuzda)

neyse yine ses etmedim ama şakayla karışık hep ima da bulunuyordum vs. velhasıl bu sene ,

2. senemiz bi kaç gün önceydi. Her kadın gibi en azından bir mesaj bekledim. çünkü geçen sene de Çamlıca kulesinde yemek yiyeceğiz deyip hiçbir şey yapmamıştı ve ben tüm sene kırgınlığımı iletmiştim zaman zaman , doğum günüm de keza anlattığım gibi üzerine yattı vs.

bu durum artık beni çok üzemeye başladı. haliyle kıyaslamaya gidiyor insan. ne kadar da her evlilik ayrı bir dinamik desek de olmuyor yani kıskanıyor insan. bana neden çok görülüyor bunlar diye sorguluyorsun. İş ortamımda olsun arkadaş çevremde olsun eşlerinin beklentilerini bu kadar yok sayan kimse yok.

2 gündür küsüm eşimle. iletişimi min. tutuyorum. o da özür felan diledi güya unutmuş. evlilik yıl dönümümüz olduğunu bile akşam 10,30 da hatırlamış (halbuki 4-5 gün önce şakasına işe giderken sabah araba da dedim 2. senemiz geliyor bakalım ne yapacaksın diye, o iş bende sen bana bırakkk bitanem diye espriyle geçiştirdi. evlilik yıl dönümüz olduğu gün sabah keza yine bugün ayı kaçı diye yine hatırlattım vs. )
Akşam 10,30 da hatırladı ya o saatte ev temizliyorum ben ( dolap aldık onu yerleştiriyordum işten gelmişim her yer kıyafet , mutfak bulaşık vs ben her yer curcuna ) hadi termosa çay yap sahile gidelim yıldönümümüzmüş bugün yeni fark ettim ben dedi. çok normal ve doğal bir şekilde.

sanki 2 senedir beklentim hiç yokmuş gibi.
dedim ben gelemem ev çok kötü sabah işe gidicem bunca işi yetiştiremem. hem de kalbim kırıktı unutmasına. gitmek istemedim. bu kadar basite almasına daha da gıcık oldum yalan yok.
ertesi sabah hiçbir şey yok modunda canım karım sevgilim modunda güllük gülistanlık beni işe bırakıyor. ama ben iletişim kurmuyorum... sonra akşam aldım karşıma konuştum son bir kez.

amacın ne neden böyle davranıyorsun. neden duymuyorsun beni beklentilerime neden kör sağırsın diye. sene de 2 kez bari jest yap 2 kez bari bi sürprizini hediyeni göreyim ( normal zamanda da asla hiçbir şeyini görmedim) ama o 2 gün de bile yapmıyorsun dedim.

gerçekten sabrımı mı sınıyorsun dedim. amaçladığın şey ne merak ediyorum dedim. çünkü seni seven kadının içine öfke ve kızgınlık dolduruyorsun ve bu bir gün patlayacak bunun farkında olmalısın dedim.

başladı işte. çok haklısın bitanem vallahi unutmuşum hiç aklıma gelmedi. benim meziyetimde yok ben böyle şeyleri düşünemiyorum vs. özür dilerim. tamam madem akşam yemeğe götüreyim seni felan dedi.
yok dedim istemiyorum yemeğe felan gitmem.

kendi şahsi hayatında etkinliklerine arkadaş programlarına her şeye koşarak gidiyorsun. 2 saatlik uykuyla kendi aktivitelerine vakit ayırıp gidip plan yapıyorsun. programlarına sadıksık aksatmıyorsun sallamıyorsun ama görüyorum ki
mesele sadece benimle alakalı , benim beklentilerimle alakalı. bana karşı kör sağırsın dedim.

kısaca cevaben de pek bi cevabı yok. hık mık etti defalarca özür diledi . ama artık o özürlerinde bi anlamı kalmıyor. çok öfke doluyum ona karşı. kızgın ve çok kırgınım.

bir de çok heves ettim geçen sene yapmadı bu sene doğum günüm de geçiştirdi anneler gününde bi mesaj bile atmadı bu kez telafi eder herhâlde dedim.
bebeğimizle ilk kez bari bi jestini görür bi kısa anda mutlu olacağım bişey yapar dedim.
ama bana kalan sadece hayal kırıklığı oldu yine.

konuşmuyorum 2 gündür. ismiyle hitap ediyorum. sorarsa cevap veriyorum o kadar. gülümsemiyorum. farkında ama sadece kapatmaya çalışıyor. espiri yapıp sırnaşmaya çalışıyor. donuk vaziyette duruyorum bende.

ne yapacağımı bilmiyorum. 2 senede hiç bir şekilde düzeltemedim.

biz başbaşa tatile de gitmeyiz mesela. o kültürü de yok. evlendim ve tek başıma kız arkadaşlarımla geziyorum yine, onlarla tatile gidiyorum. tatil olayını yine bir şekilde kabullendim. ailesi karşı tatile gereksiz para harcamak olarak görüyor. bu kafada yetişmiş ve değiştiremiyorsun. bende aksine her yaz tailini yapan biriyim. ailem de asla karşı çıkmazdı. kendi paramla 1 hafta da olsa dinlenmek gezmek istiyorum. haliyle kendi paramla yaptığım için de ses edemiyor.

Artık çabalamaktan yoruldum. bir kaç kez evlilik terapistine gidelim dedim. asla kabul etmedi. bizim aramızda çözülmeyecek bişey yok ben düzlticem söz veriyorum vs dedi. ikna edemedim. evet asla büyük bir problem yok. sevgi saygı anlamında el üstünde tutar sağolsun. merhametli eğlencelidir.
ama bu düşünceli olma konusunda ya da beklentilerim konusunda kör sağır. evlilikten sıfır beklentim olsun mesela, bunları talep etmeyim gerçekten mükemmel bir evliliğim var. Can ciğer aşk doluyuz. yeni evli gibi dolanıyoruz her ortamda.

napıcam nasıl yol alıcam bilmiyorum.

beklentini sıfırla demeyin. maalesef olmuyor.

Evet bunu duymuştum ay inşallah öyle olmaz kuzu daha çok erken insan korkuyor bebek tam gelişmemiş oluyor ya ama 37. Haftadan sonra bebek gelişimi iyiye gidiyor ya ondan sonra doğum olması çok güzel
Sonucu atarım sana
Tamam canım olur inşallah vakti geldiğinde gelsinler yaa bende erken gelmesinden korkuyorum

X