Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Birde diyet beslenenler benim önceden 1 hafta 10 gün ileride gidiyordu şimdi haftasıyla uyumlu oluyor çoğunlukla sizde de aynı durum oldu mı

Birde diyet beslenenler benim önceden 1 hafta 10 gün ileride gidiyordu şimdi haftasıyla uyumlu oluyor çoğunlukla sizde de aynı durum oldu mı
Ben bazı zamanlarda bozdum cnm açlık tokluk iyi çıkınca meyve yemiyordum yedim, kepekli ekmek de yedim…son durumu bilmiyorum ama normale dönmüşmüdür suyum vs bu cumartesi öğrenir yazarım ? Mesela bebeğin suyun nasıldı ? Şimdi nasıl ?

Canm çok kilo alınca da erken doğum riski de oluşabilir ki normal doğumu zorlaştır ayrıca bebek çok kilo alması şekere bağlantılı oluyor genelde o da pek sağlıklı olmuyor bebeğe ve sana da zararlı Şekeri azalt düye o yüzden demiştir benim de 1400leddi ona rağmen önde gözüküyordu kilosu
Yani pirinç pilavı beyaz ekmek falan asla yemiyoruz eşim de diyette olduğu için ekstra dikkat ediyoruz ama tabiki en fazla haftada bir kase mantı vs yediğim oluyor. Sizce bunlar da fazla geliyor mudur ki

Bişey sorucam cnm tam 32+0 da öı raporu yazması gerekiyor ? Ve doktoru oyalayacak bişey mi Yani önden söylemem gerekir mi ? Veya 32+1 de verilse ne oluyor ?
valla yavrum bende net bilmiyorum açıkcası ama bana tam 32+0 da gel sgk da sorun olmasın dedi , sorarım bi gidince

Aç mı kalayım he aç mı de ne yesem yaramış bebeye de😀😀 maşallah kilodan anlamıyorum ben ya bebek için az mı çok mu bilmiyorum ki bakalım bende Cuma gideceğim . 29+5 olacak bakalım ne dicek 😀
Irmak sen benden 1 hafta ondeydin diye hatırlıyorum ama şuan haftalarimiz aynı bende 29. Haftamdayim kız nasıl oldu bu?

bence de sorun olmaz diye düşünüyorum
Arkadaşım 32 +4 de çalışabilir aldı 37+4 e kadar çalışmak zorunda kalacakmış ama 32+4 te gitmesine rağmen doktor 32+0 diye vermiş raporu 4 gün fazla ise gidecek mutlaka dikkat edin 32+0 da gitmeye çalışın veya doktora günü gününe yazması için rica edin

Puset örtüsü aldınız mı kızlar ? Güzel geldi dediğiniz Önereceğiniz yerler var mı ? Birde kalın müslinim yok hepsi ince bendekilerin ne tarz ve kaç müslin aldınız ?

Arkadaşım 32 +4 de çalışabilir aldı 37+4 e kadar çalışmak zorunda kalacakmış ama 32+4 te gitmesine rağmen doktor 32+0 diye vermiş raporu 4 gün fazla ise gidecek mutlaka dikkat edin 32+0 da gitmeye çalışın veya doktora günü gününe yazması için rica edin
Doktor 32+4 de değil de 32+0 yazmasına rağmen mi 4 gün fazla çalışmak zorunda kalmış ? Peki tam tersi bir gün önce yazsa ne oluyor acaba ? Tam gününde alacağız o zaman yapacak bişey yok

Doktor 32+4 de değil de 32+0 yazmasına rağmen mi 4 gün fazla çalışmak zorunda kalmış ? Peki tam tersi bir gün önce yazsa ne oluyor acaba ? Tam gününde alacağız o zaman yapacak bişey yok
Arkadaşıma ben izindeyim 32+4 te gel demiş gidincede 32+4 te olmasına rağmen o gün 32+0 diye rapor vermiş yani 4 gün kaybı oldu

Ay haber ver olur mu canım benim. Ya eşim de boylu yapılı birisi annemin de bütün bebekleri 4 kg üstü doğmuş genetik olduğunu düşünüyorum ama doktorum direk karbonhidrat ve şekere bağlı gibi konuşunca suçluluk hissettim birden 😅 diyorum insanlar deli gibi iştahlı neler yiyor yaniii hayatımın en az yediğim dönemindeyim zaten daha ne yapayım bilemiyorum 🤯
Genetikte olabilir bak arkadaşım 28 kilo aldı bebek 2.5 kilo doğdu. Benim annemde çok kilo alırmış ama ben kardeşlerim zayıf doğmuşuz. Kimisi kilo almaz ama bebek iri olur. Bazısı da bir su içse bebeğe yarar belki senin de öyledir. Mesela ben çok az yiyorum aynı senin hesap hayatımın en az yediğim dönemindeyim. Hatta gebelik başından beri 10 kiloya yakın kilo verdim . Doktor bana belli olmaz ama çok iri olmayacak bebek kilo alımı iyi ama öyle 3 kiloyu anca bulur gibi dedi . Bu tamamen bünye ile alakalı kız 😀😀

Ya şöyle ilginç bi durum var benim karnım bugün taş gibi daha sık sertleşmeye başladı. Ben bedenimi mi dinliyorum noluyor ruhum sıkılmaya başladı.
Sen evham yapıyorsun canım. Birde doktor dinlen dedi ya sana tüm gün yattın mı mesela ? Belki de çok endişe ettin ki haklı olarak 😀 endişeden kaynaklı da olabilir bak bugünde fitil yap . Birkaç gün geçsin kafan daha rahat olsun . Şu aralar biraz streslisin ya ondan da kaynaklı . Yada bak bebişler biz gergin stresli olunca top oluyorlarmış hissediyorlarmış . Öyle birşeyde olabilir

Yaa kansızlık ya da bebeğinde gelişim geriliği vs olmadı dimi? Bende kansızlık var takviye kullanmama rağmen, bebeğimin karın cevresi de birkaç gün geride olunca bi acaba dedim, gerçi abilerinin de karın çevresi hep geriden gelirdi, o genetik de olabilir.
Blue8816 Blue8816 canım bak bu arkadaşta karın çevresi geride denilmiş. Sana da öyle denmişti. Kafaya takmıştın ama bak diğer evlatlarda aynıymış. Çokta kafaya takma diye etiketledim seni. Bright-1619 Bright-1619 canım bak bende de kansızlık vardı keçiboynuzu pekmezi. Ve ilacı bol limonlu suyla içerek 1 ayda topladık. Ben çay kahve içiyorum bu arada. Abartmıyorum ama içiyorum yani

Genetikte olabilir bak arkadaşım 28 kilo aldı bebek 2.5 kilo doğdu. Benim annemde çok kilo alırmış ama ben kardeşlerim zayıf doğmuşuz. Kimisi kilo almaz ama bebek iri olur. Bazısı da bir su içse bebeğe yarar belki senin de öyledir. Mesela ben çok az yiyorum aynı senin hesap hayatımın en az yediğim dönemindeyim. Hatta gebelik başından beri 10 kiloya yakın kilo verdim . Doktor bana belli olmaz ama çok iri olmayacak bebek kilo alımı iyi ama öyle 3 kiloyu anca bulur gibi dedi . Bu tamamen bünye ile alakalı kız 😀😀
Ahhh içimi ferahlattın gerçekten inşallah sağlıklı bir şekilde doğsun hepimizin bebişleri 🤲🏻

X